sohbet odaları

Günümüzün Nene Hatunları

EFTELYA

Yönetici
Yönetici
Katılım
30 Ekim 2014
Mesajlar
18,334
Puanları
93
Konum
Kapadokya
Tepkime puanı
1,449
Milliyet magazin yazarı Ali Eyüboğlu, bugünkü köşesinde "Günümüzün Nene Hatunları" başlıklı yazısında Hande Fırat, Nazlı Çelik, Şebnem Bursalı ve Bengü'nün ismini verdi.

Türkiye son dönemlerde artan terör saldırılarına karşı tek yürek olmuş durumda... Konuyla ilgili köşesinde bir yazı kaleme alan Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, 'Günümüzün Nene Hatunları' başlıklı yazısında Hande Fırat, Nazlı Çelik, Şebnem Bursalı ve Bengü'nün isimlerini saydı.

İşte Eyüboğlu'nun yazısındaki ilgili kısım;

"'Bu topraklar çok hain gördü. Türk milleti hepsini de tarihe gömdü...'

Son zamanlarda her terör eyleminden sonra sosyal medyada en çok paylaşılan sözlerden biri bu...

20'nci yüzyıl başında türlü oyunlarla zayıflattıkları Osmanlı'nın topraklarını işgal ederek Türkleri tarihten sileceğini sananların 30 yılı aşkın süredir tam destek verdiği terör örgütü, Türkiye'den bir karış toprak alabildi mi?

"TÜRKİYE'Yİ BÖLMEYİ BAŞARAMAYACAKLAR"

Türk askeriyle cephede başa çıkamayan PKK, taktik değiştirdi. Şehirlerde yaptıkları terör eylemlerinin tek amacı var, iç savaş çıkarıp Türkiye'ye bölmek...

Bunu da başaramayacaklar.

'Şehitler ölmez, vatan bölünmez'in bir slogandan ibaret olmadığını, eninde sonunda görecekler...

Çünkü...

20 yaşlarında genç bir gelinken sabah ezanının ardından camiden yapılan, 'Moskof askeri Aziziye Tabyası'nı ele geçerdi' anonsunu duyar duymaz üç aylık bebeğini veren Allah'a emanet edip vatan savunmasında yerini alan Erzurumlu Nene Hatun, yaptığı ateşli konuşmalarla İstanbul'u işgal eden düşmana karşı Türkleri harekete geçiren Halide Edip Adıvar'ların torunlarının 'Milli seferberlik' ilan edildiğinde aynısını yapacağına inancım tam...


Çünkü...

'TBMM'de grubu olan partilerin İstanbul'daki terör eylemini kınama bildirisini HDP'liler niye imzalamadı?' diye TV ekranından haykıran Hande Fırat'lar, ayyıldızlı kolyesini takıp çıktığı Star TV'den ülkesini, polisini savunan duygusal bir konuşma yapan Nazlı Çelik'ler, vatan hainlerini teşhir etmekten çekinmeyen Şebnem Bursalı'lar, 'Şerefsizler... Pislikler... Allah belanızı versin... Avaz avaz kötü bağırıyorum, evet... Bela okuyorum size... Geberin' diye tweet atan Bengü'ler olduğu sürece, akıttıkları kanda boğulacaktır PKK'lı hainler..."

 

ihtiyar

Bronz Üye
Katılım
1 Ağustos 2016
Mesajlar
2,023
Puanları
38
Yaş
70
Tepkime puanı
3
Geberin demis de Nene Hatun olmus. Ulan Nene Hatun un tirnagi etmez bunlar. Nene Hatun dedigin cocugunu Allaha emanet edip savasa gitmis kadindir be. Geri dondugunde çocuğunu ölü bulmus ve yine de metanetini kaybetmemistir.

Tepki vermelerine sozumuz yok ama kiyas icin cok uzaktalar. Tepki vermek isin bedava kismi. Ayni tepkiyi hdp bile veriyor. Dalgasiz denizde herkes kaptanlik yapar. Daha az once baska bir konuda Nene Hatun ismini zikrettikten sonra bu konuya rastladik. Gunumuzun Nene Hatunlari daha farkli yerlerde bulunuyor. Bunlar sadece hatun. Cay kasigiyla kazan taranmaz.
 

redyellow

Bronz Üye
Katılım
30 Temmuz 2015
Mesajlar
3,026
Puanları
38
Yaş
60
Tepkime puanı
20
Yazar saçmalamış, abartının hatta yalakalığın belini kırmış!

Nene hatun olmak öyle kolay mı?
 

ala'turka

Yazar
Katılım
10 Şubat 2015
Mesajlar
5,594
Puanları
93
Konum
Kutsal Topraklardan
Tepkime puanı
641
Nine hatun dediğin öyle değil böyle olur
Mangal gibi yüreğiyleTapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 

Meyda

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ağustos 2016
Mesajlar
566
Puanları
18
Yaş
32
Tepkime puanı
1
Hatunlar hatun tamam ama Nene hatun olmak çok başka birşey. Yazarın gözü iyi fakat izanda problem var. Bahsi geçen hanımların cesur, sözlerini esirgemeyen, düşüncelerini açıkça ifade eder karakterde olmaları Nene Hatun oldukları anlamına gelemez. Yorumda ki kadın görseli daha sıcak.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 3)

Üst