sohbet odaları

Günün Duası

Zeytin

Özel Üye
Allah'ın ismine sığınıyor ve Allah'a tevekkül ediyorum. Allah'ım, doğru yoldan sapmaktan ve saptırılmaktan kaymaktan ve kaydırılmış olmaktan haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan, saygısızlık etmekten ve saygısızlığa uğramaktan sana sığınırım.

(Tirmizî, "Deâvât", 35; Ebu Dâvûd, "Edeb", 112)

Dem

Umrumdışı
Yönetici
“Allah’ım! Harama bulaşmaktansa helalinle yetineyim. Beni lütfunla (zengin kılarak) senden başkasına muhtaç etme.” (Tirmizî, Deavât, 110)

Zeytin

Özel Üye
Allah’ım! Bilerek ve hata ile işlediğim günahlarımı bağışla. Allah’ım! Bana işlerin ve ahlâkın en iyisini nasip et. İşlerin ve ahlâkın en iyisini ancak sen nasip edersin, kötüsünden de ancak sen alıkoyarsın.

Zeytin

Özel Üye
Sabahın aydınlığını var eden, geceyi dinlenme vakti yapan, güneşi ve ayı hesap vasıtası yapan Allah’ım! Bana borçlarımı ödemeyi ihsan eyle, benden fakirliği gider, kulağımı, gözümü ve kuvvetimi Senin yolunda kullanmayı nasip eyle.

velevki

Bronz Üye
Yâ mukallibe'l-kulûb sebbit kalbî alâ dinike.
Ey kalpleri halden hale çeviren Allah'ım! Kalbimi dinin üzerinde sabit kıl. Amin

Nil-VeRa

Bronz Üye
*Allahım vatanımıza milletimize bayrağımıza kalbimizdeki imana zeval verme...
Birliğimize aklen olsun fikren olsun zarar vermek isteyenlere fırsat verme..
Sen neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyorsun.
Dogru ve hayırlı olandan bizleri ayırıma*
Amin amin amin

Süslü kelimeler bilmem ben.Dolayısı ile icimden geçen ve yaradanima arz etmek istedigim dua buydu şuan:)

Absent

Bronz Üye
*Allahım vatanımıza milletimize bayrağımıza kalbimizdeki imana zeval verme...
Birliğimize aklen olsun fikren olsun zarar vermek isteyenlere fırsat verme..
Sen neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyorsun.
Dogru ve hayırlı olandan bizleri ayırıma*
Amin amin amin

Süslü kelimeler bilmem ben.Dolayısı ile icimden geçen ve yaradanima arz etmek istedigim dua buydu şuan:)
İçinden geçenlere amin demek çok çok güzel ki içinden geçenler ayrı bi güzel. Çok amin.

Zeytin

Özel Üye
Allah'ın ismine sığınıyor ve Allah'a tevekkül ediyorum. Allah'ım, doğru yoldan sapmaktan ve saptırılmaktan kaymaktan ve kaydırılmış olmaktan haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan, saygısızlık etmekten ve saygısızlığa uğramaktan sana sığınırım.

(Tirmizî, "Deâvât", 35; Ebu Dâvûd, "Edeb", 112)

Zeytin

Özel Üye
Allah’ım, Hz. Muhammed ve âline salat eyle ve bedenimin gücü yetmese de, kuvvetim yetersiz kalsa da, gücümü aşsa da, malım ve sermayem çıkışmasa da, hatırımda olan veya unuttuğum, itaatin yönünde kendin için veya yaratıklarından biri için bana gerekli ve farz kıldığın her şeyi benden taraf öde. Ey Rabbim, nefsime uyarak ihmal ettiğim, ancak senin, aleyhimde ihsan ettiğin farzları bol bağışınla ve geniş rahmetinle benden taraf öde (onlardan dolayı beni sorgulama). Çünkü sen, ihsanı ve rahmetiyle her şeyi kuşatan cömertsin. (Onları benden taraf öde ki,) Sana kavuşacağım gün iyiliklerimle takas edeceğin veya kötülüklerimi arttıracağın bir farz üzerimde kalmış olmasın, ey Rabbim.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...​

Free_EyeS

Özel Üye
Allah'ım! Hidayet ettiğin kimselerle birlikte bana da hidayet et, afiyet verdiğin kimselerle birlikte bana da afiyet ver, yüz çevirdiğin kimselerden benim de yüz çevirmemi nasip et, bana verdiğin nimetleri bereketli kıl... (İbn Hıbban, "Ed'ıye", No: 945)

Zeytin

Özel Üye
Rabbim! Gireceğim yere doğrulukla girmemi sağla, çıkacağım yerden de doğrulukla çıkmamı nasip et ve benim için kendi katından yardım edici bir kuvvet ver.

Amin

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 4)