sohbet odaları

Hadi bakalim..

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Baslik bulamadigimdan, uzun sure bu konuyu acamadim. Kararsiz kalislarim yuzunden, yazmayi dusundugum ve erteledigim bu konuyu bugun ''hadi bakalim'' diyerek aciyorum.
Ben her sarkinin bir hikayesi, bir ruhu yansittigina inanirim. Donemin olaylari o sarkiya yansir ve o gunun sartlariyla bir klip cekilir.
Kisi ''Sinead O Connor''. Asik oldugum, gozumde cokca buyuttugum insanlardan biri.
Ailesinden gordugu siddet,gecirdigi kanser hastaligi,evladinin elinden alinmak istenmesi, ve yokluk bu kadini daha guclu biri yapmis. Layik goruldugu odulu red edecek kadar gururlu. Savas karsiti gosterdigi tavri,kilise tecavuzlerine gosterdigi tepki ile gonlumde taht kurmus bir hatun.
Bir insana kisa sac bu kadar mi yakisir ? Bir sarki bu kadar mi guzel ve icten soylenir ?
Meme popo gostermeden, yillarca hit kalmis ve kalacak olan bu sarkiyi omrumde kac kez dinledim sayisini bilmiyorum.
[YOUTUBE]watch?v=C6MNvjrScyo[/YOUTUBE]

Yek

Bronz Üye
Tam ben yine bir "Okuma Seansı" yaparken, bu konunun gelişi hatırasına; okuduğum bir Gülten Akın alıntısını dokundurayım buraya ve sen hep yaz lütfen. Ne yazsan okurum çünkü.

"Artık sormuyorum, biliyorum;
- O geçti mi burdan?
Aramızdaki ipek hışırtısından,
Bereketli buğday kokusundan,
Süt kabartısından,
Masaya düşen güneşten,

Sesin sesime katışıyor"

Sevi Dizeleri - Gülten Akın

Outis Pessoa

Kayıtlı Üye
papanın resmini parçaladı.. Albümlerini protesto için sokaklarda parçaladılar. bir sürü kere tehdit edildi.. Medyanın bir kısmı onu boykot etti.. Yılmadı, o her zaman dünyanın en asil kadınlarından.. Eli öpülesi kadın

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Bazi insanlarda nasil seytan tuyu varsa, bazi sarkilarda da seytan tuyu vardir.Iste tam olarak kast ettigim seytan tuyu sarkisi budur. Inancini kaybetmis olan insanlarin huznunu anlatir bu sarki. Bana gore sadece hristiyanliga degil, sevgiye,durustluge,insanliga olan inancini kaybedisi anlatir.
[YOUTUBE]watch?v=xwtdhWltSIg[/YOUTUBE]

Outis Pessoa

Kayıtlı Üye
Bazi insanlarda nasil seytan tuyu varsa, bazi sarkilarda da seytan tuyu vardir.Iste tam olarak kast ettigim seytan tuyu sarkisi budur. Inancini kaybetmis olan insanlarin huznunu anlatir bu sarki. Bana gore sadece hristiyanliga degil, sevgiye,durustluge,insanliga olan inancini kaybedisi anlatir.
[YOUTUBE]watch?v=xwtdhWltSIg[/YOUTUBE]
Bilmiyorum eğer ukalalık yapıyorsam kusura bakma.. Losing my religion amerikanın güneyinde "reaching the end of one's rope" anlamında kullanılır.. Yani hayal kırıklığına uğramış, yılmış, rahatsız olmuş olmaktan dolayı sabrının sonuna gelmek anlamına gelir.. Ve Mike Stipe'a göre bu şarkı karşılıksız aşkla ilgili..

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Bilmiyorum eğer ukalalık yapıyorsam kusura bakma.. Losing my religion amerikanın güneyinde "reaching the end of one's rope" anlamında kullanılır.. Yani hayal kırıklığına uğramış, yılmış, rahatsız olmuş olmaktan dolayı sabrının sonuna gelmek anlamına gelir.. Ve Mike Stipe'a göre bu şarkı karşılıksız aşkla ilgili..
tam tersi bildiklerini paylasman hosuma gider. Klipteki incil, Isa, melek figuru boyle dusunceye sebep olmus olabilir.

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Farsca olan bu sarkiyi ilk duydugumda, sanki biraz zorlasam anliyacakmisim gibi geldi. Sonra tekrar tekrar tekrar dinledim. Bi vakit sonra, sarkiyi ezberledigimi fark ettim. Sarkiyi ilk Mehsa Vehdetten dinledim ama yaylabend'in yorumu daha cok hosuma gitti. Sarki ilik bir ruzgar esintisi gibi yuregi oksuyor.

[YOUTUBE]watch?v=bL_QkGkh564[/YOUTUBE]

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Arabada bu sarki caldiginda eslik ettigim bir gun, kirmizi lambada durmustum. Sarkiya nasil kendimi verip soyluyorsam, yandaki surucunun garip bakislarina maruz kalip mahcup olmustum. Olsun ya ben hosnutum halimden. Sarkida gecen Desmond isimli pazarci,sarkici bir kiza asik oluyor. Coluk cocuga karisiyor mutlu mesut yasiyorlar. Peki bu bize neden mutluluk veriyor ki ?
hadi bakalim hobaaa. :)
[YOUTUBE]cwatch?v=gRtAO-nffz0[/YOUTUBE]

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Kerkuk yoresine ait olan bu turkuyu birde Selda Bagcan'dan dinlemek lazim. Pazartesi sendromune iyi geliyor diyyola .p
[YOUTUBE]watch?v=eyaxy6Pa0uA[/YOUTUBE]

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Bazi insanlar aska asiktir. Sevgili ugruna collere dusulur,acilar cekilir ama kavustugunda aslinda sevgiliye degil, aska asik oldugunu anlar. Belki de ask diye bir sey yoktur. Belki kavusamamak asktir. Kimbilir ? Bu sarkida aska asik bir kadini hissediyorum ben. Yazanin ellerine,soyleyenin dillerine saglik.
[YOUTUBE]/watch?v=-wkMeq8aYIQ[/YOUTUBE]

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Sarki bir babaya yazilmis.Ateist bir evladin babasi hayatta iken soyleyemedigi sozleri, sarkiya dokmus ve anlami icimi titretiyor. Stef Bos'un benim icin ayri bir onemi olmasinin sebebi ise; butun sosyal projelerimize katiliyor ve destek veriyor. Kendisiyle birebir muhabbet etme firsati bulmus, sansli insanlardan biriyim.

Sarki soyle diyor;

Gittikce babasina benzedigini, ellerinin,gozlerinin,agiz cevresindeki hatlarin hatta yuz cizgilerinin bile ayni oldugunu,hic bulamadigimiz gercegi bulamadan gittigini ve kendisinin de arayista oldugunu anlatiyor. Gencligimde senden nefret ettigim zamanlar oldu fakat su an sozlerin dilimde biliyor musun baba. Sen inancliydin,ben Allaha inanmiyorum. Sanirim olumden sonra sen cennet denilen mekanda olacaksin ben degil. Ve sanirim olumden sonra asla bulusamiyacagiz. Fikirlerimiz hicbir zaman uyusmasa da seni cok seviyorum baba. Belki istedigin biri olamadim,butun kadinlari seviyorum ben sadik degilim, ama baba, ben seni cok seviyorum. Ve gittikce sana benziyorum.. Gibi seyler .)​
[YOUTUBE]/watch?v=8wxVTIB6qE4[/YOUTUBE]​

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Bilmiyorum bugun babalara takildim kaldim sanirim .) Sarkinin dili dini olmuyor aci ve his bence ayni. Yine bir Volkan Konak sarkisi. Konak babasini cerrahpasa hastanesinde kaybediyor ve bunun uzerine bir sarki yaziyor. Sarkilarin bir ruhu vardir demistim her birinin bir hikayesi vardir. Iste o hikayelerden biri. Biraz sitem, biraz hasret, biraz agit.
Rabbim babalarimiza uzun omur versin..
[YOUTUBE]/watch?v=heoLc3HrRAM[/YOUTUBE]

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Istanbul trafiginde estetik sifir bir kadin arabanin uzerine oturmus, eskinin gelin arabalarinin onune kondurulan bebek gibi .)Sonra hizini alamayip arabanin uzerine cikip kendine ozgu dansiyla bir klip cekiyor. Sevin bu kadini la cidden sevin. Bu deli bakisli kadin kendiyle barisik siz de kendinizle barisin .) Kendimizle barismak onyargilarimizi yikmak dilegi ile .)
[YOUTUBE]/watch?v=opmZjk4bBbc[/YOUTUBE]

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Sonra dedim ki ne buluyorum ben bu sarkida. Buldum sonunda. Cocuklugumu buluyorum .) yasim kacti hatirlamiyorum bu sarkiyi playback yapmistik. Partnerim su an hatta degil bir trafik kazasinda kaybettik onu yillar sonra ogrendim. Belkide bu sarki bu yuzden degerli benim icin. Dinleyin asik olun. Sevin sevilin. Derdiniz ne heeri ?
[YOUTUBE]/watch?v=lr4BKoiqS0E[/YOUTUBE]

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Baris Mancoyu zaten biliyoruz bir sey demeye gerek yok. Ben daha cok sarkida vokalistlik yapan kadinin naif sesine dikkat cekmek istiyorum. Kadinin ismi Deniz Tuney Aliefendioglu. Baris Manco'nun yegeni oluyor. Kadinin meslegi piyanistlik. Bir gun Baris kapisini caliyor ve kolundan tuttugu gibi kadin kendisini studyoda buluyor. Yapamam edemem diye itiraz etse de Baris Manco zoruyla oluyor. Ve ortaya bu harika duet cikiyor.
[YOUTUBE]/watch?v=sR2SrxOPRw4[/YOUTUBE]

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Sesiyla tanismama sebep olan Pietaya teskler. Cezayirli berberi kizinin yumusak sesi degisik bir hava katiyor sarkilara. Usulca gozleri kapiyoruz ve sarkiyi dinliyoruz. Hadi bakalim .)

[YOUTUBE]/watch?v=1GKDWaXA44w[/YOUTUBE]

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Mukemmel bir Anima sarkisini nisan yagmuru esliginde dinlemek kadar guzel bir sey varsa oda yaninda cay icmektir. Tikliyor dinliyor ve mizikanin sesiyle derinlere daliyoruz.

[YOUTUBE]/watch?v=OwXhWL5T90M[/YOUTUBE]

Kitai

Gümüş Üye
Mukemmel bir Anima sarkisini nisan yagmuru esliginde dinlemek kadar guzel bir sey varsa oda yaninda cay icmektir. Tikliyor dinliyor ve mizikanin sesiyle derinlere daliyoruz.

[YOUTUBE]/watch?v=OwXhWL5T90M[/YOUTUBE]
Almanyadan izlenmiyor, yasakmis :T:

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Bazi sarkilarin sadece nakarat kismi guzeldir ve sarkiyi sadece o goturur ve cazip hale getirir. Iste oyle sarkilardan biri. Bilinc altimda surekli fisildadigim o nakarat..
''ik ben mezelf of nooit geweest''.
(hicbir zaman kendim ol(a)madim )

[YOUTUBE]/watch?v=FP1Liv0qY6A[/YOUTUBE]

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 22)