sohbet odaları

Hamilelikte ayakkabı seçiminin püf noktaları

Jasmine

Sonra tanrı bir kadın yarattı, acılardan.
Bronz Üye
Katılım
6 Ekim 2014
Mesajlar
2,699
Puanları
36
Yaş
23
Tepkime puanı
0
King Paolo ve E-Bebek internet sitesinin gerçekleştirdiği 'Hamilelikte Ayakkabı Seçimi' araştırması sonuçlandı!
HAMİLELER, HEM ŞIK HEM RAHAT AYAKKABILARI TERCİH EDİYOR

King Paolo'nun, e- Bebek internet sitesi ile 750 hamile kadın ile yaptığı araştırma sonuçlarında, hamilelik dönemlerinde kadınların ayakkabı seçimlerii üzerine ilginç veriler ortaya çıktı. Araştırma sonuçlarına göre hamile kadınların çoğunluğu hem rahat hem şık ayakkabıları tercih ediyor, ayakkabı üzerine internette araştırma yapıyor, satın alırken zincir mağazaları tercih ediyor ve satın alma öncesi dostlarından fikir alıyor.
Bebeğine kavuşmanın heyecanını yaşayan annelerin, hamileliklerin son dönemlerinde oluşan ödemler nedeniyle ayak ağrıları artıyor. Bu dönemi rahat geçirmek isteyen anneler, özel üretilen ayakabılara talep ediyor. King Paolo'nun yaklaşık 750 anne adayı ile e-bebek internet sitesi ile yaptığı araştırmaya göre, hamile kadınlar ayakkabıda hem rahatlığı hem şıklığı arıyor, ayakkabı üzerine internette araştırma yapıyor, satın alırken zincir mağazaları tercih ediyor ve satın alma öncesi dostlarından fikir alıyor.
Hamilelik döneminde vücut dağılımının bozulması, oluşan ödemler ve ayakların şişmesi sonucu ayakkabı seçimi önem kazanıyor. Alınan fazla kilolar ile ağırlaşan kadınların vücudu denge sorunu yaşıyor ve ayakları daha çok yoruluyor. King Paolo'nun yüzde 90'ınını anne adaylarının oluşturduğu araştırma sonuçlarına göre hamileler bu dönemde rahat ayakkabılara yöneliyor. kıyafet seçimleri kadar ayakkabı seçimlerine de önem gösteren anne adayları ayakları için en doğru ürünü internette arıyor ve bu dönemde en fazla 3 ayakkabı satın alıyor.
Hamilelikte ayakkabı seçiminin püf noktaları

Hamilelere özel ayakkabı üreten King Paolo, anne addayları için ayakkabı satın alma sürecinin de sancılı geçtiğini belirterek, tüm hamile bayanlara ayağa uyum sağlayan hava sirkülasyon sistemli ve doğal deriden üretilen ayakkabıları tavsiye ediyor. Konu ile ilgili King Paolo Yönetim Kurulu Başkanı Hüsayin Turan şu çıklamalarda bulunuyor; "Hamilelik döneminde kadınların damarlarındaki kan hacmi yüzde 50 daha fazla artış gösterir. Artan kan hacmi nedeniyle damarlarda genişleme ve doku hücrelerinin arasında biriken sıvı ayaklarda da ödeme neden olur.Kadınların hamilelik dönemlerinde ayakkabı sıkmamalı, biraz geniş ve yumuşak tabanlı olmalı. Düz ya da küçük topuklu, ayağa hafif bol olan ayakkabılar tercih edilmeli. Gebeliğin ilerleyen haftalarında eğilip giyme zorluğu olacağından bağsız ayakkabılar tercih edilmeli.
King Paolo olarak yaptığımız araştırma sonuçlarından da hareketle gördük ki, hamile kadınlar bu dönemde de şıklıklarından ödün vermeden rahat ayakkabılar giymeyi tercih ediyorlar. İnternet ise yaptıkları araştırmaların bir numaralı yardımcısı. Bu süreçte diğer hamile kadınların tercihleri kendilerine de yol gösterici oluyor."​
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst