sohbet odaları

Hohenwerfen Kalesi | Avusturya

Çavla n

Bronz Üye
Katılım
5 Şubat 2018
Mesajlar
4,091
Puanları
93
Tepkime puanı
1,297

Bin yıllık Hohenwerfen, iki dağın ortasında dev bir kaya üzerine inşa edilmiş muhteşem bir kale. Görünümü ve ortaçağdan beri asil bir tutku olan yırtıcı kuş avcılığının merkezi olması dolayısıyla ‘’Kartal Yuvası’’ ismiyle anılmaktadır. Tarihte stratejik bir askeri üs olarak kullanılan Hohenwerfen Kalesi yüzyıllar boyuna hapishane olarak hizmet vermiştir.

Sisler içerisinde yer alan büyüleyici kalede ortaçağa ait silah koleksiyonu görebilir, yırtıcı kuş gösterilerini izleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Ayrıca sezon boyunca düzenlenen tiyatro, folklor, ortaçağ canlandırmaları ve mistik gece programlarına katılarak kalenin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.

Tepeyi tırmanıp Hohenwerfen Kalesi’ne ulaşıp Salzburg’u yukarıdan gören manzarasıyla karşılaştığınızda, kendinizi bir imparator gibi hissetmeniz kaçınılmaz. Salzach Nehri’nin yakınlarındaki bu devasa kale ilk olarak 11. yüyzyılda bir savunma mevkii olarak tasarlanmış. Etrafını çeviren Alp Dağları geçit vermeyen bir duvar oluşturuyor. Bu denli güvenli bir yer olduğundan, bir hapishane olarak da kullanılmış. İşkence odaları ziyarete açık ve o dönem hakkında bilgi veriyor.

Kaynaklar: skyscanner
prontotour
 

velevki

Bronz Üye
Katılım
12 Nisan 2019
Mesajlar
3,281
Puanları
93
Tepkime puanı
3,250
Gittim gördüm.muhteşem ötesi
ama ürkütücü bir tarafı da var.
Avusturya güzel ülke.tarihi yapılarıyla her şeyiyle.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 5)

Üst