sohbet odaları

İBB'nin Selahattin Demirtaş kitabı satması?

Serasker

Beykoz'lu
Yönetici
Moderator
İBB'nin sitesinde Selahattin Demirtaş'ın kitabının satıldığının haberleri gündem olunca hemen kitap satışlarını iptal etmişler.

İmamoğlu ise özetle şöyle diyor.

Bu kitap 5 yıldır yayında ve satılmasında hukuk açısından sıkıntı yok. Hukuksal olarak sorun olmayan bir kitap üzerinden bana saldırmayın.

Buraya kadar tamam diyelim.

Şöyle devam ediyor;

Milletimizin haklı eleştirileri doğrultusunda sitemizden kitap satışlarını iptal ettik.

Kardeşim sorun yoksa niye satışı iptal ettin, sorun varsa neden özür dilemedin.

Bana bu konu çok saçma geldi siz ne düşünüyorsunuz ?

Eru

Platin Üye
Baskılar yüzünden haklı da olsa geri adım atmış. Hepsi bu!

Şüheda

Bronz Üye
Bu hdp(pkk) seviciliğine ve tutarsızlıklarına alıştık.

Hatem

Altın üye
Akp desteklemisti zamanında bu eşek sevici teröristleri dağdan indirerek. Şimdi de teröristin kucağına oturduklarını ifade eden partinin başkanının kitabını CHP satıyor, her yerde el ele kol kola. Sende burada şehit diye ağla.

Xerath

Uzaklaştırılmış
Uzaklaştırılmış
İBB'nin sitesinde Selahattin Demirtaş'ın kitabının satıldığının haberleri gündem olunca hemen kitap satışlarını iptal etmişler.

İmamoğlu ise özetle şöyle diyor.

Bu kitap 5 yıldır yayında ve satılmasında hukuk açısından sıkıntı yok. Hukuksal olarak sorun olmayan bir kitap üzerinden bana saldırmayın.

Buraya kadar tamam diyelim.

Şöyle devam ediyor;

Milletimizin haklı eleştirileri doğrultusunda sitemizden kitap satışlarını iptal ettik.

Kardeşim sorun yoksa niye satışı iptal ettin, sorun varsa neden özür dilemedin.

Bana bu konu çok saçma geldi siz ne düşünüyorsunuz ?

İnanmayan TBMM kütüphanesinden sorgulayabilir.

Kitapla ilgili bir problem yok. Sadece gelen tepkilerden rahatsız olunduğu için kaldırılmış.
Kitabı ekonomi bakanımız Berat Albayrak'ın abisi satıyor. Aynı kitap TBMM kütüphanesinde var. İmamoğlundan önceki yönetim satıyor bir şey yok ama suç Ekrem İmamoğlunun.
Partizanlık yapacaksanız desteksiz olmasın.

Şüheda

Bronz Üye

İnanmayan TBMM kütüphanesinden sorgulayabilir.

Kitapla ilgili bir problem yok. Sadece gelen tepkilerden rahatsız olunduğu için kaldırılmış.
Kitabı ekonomi bakanımız Berat Albayrak'ın abisi satıyor. Aynı kitap TBMM kütüphanesinde var. İmamoğlundan önceki yönetim satıyor bir şey yok ama suç Ekrem İmamoğlunun.
Partizanlık yapacaksanız desteksiz olmasın.

Partizanlık derken CHP yönetim kurulu üyesi syn UrophLed beye savunma hakkın doğmuştu ki her zamanki gibi yetişti ve cvbımızı verdi Tşk.ederiz. Bir dahaki parti savunmanızda görüşmek dileğiyle :))(İçimden böyle mizahi bir cvp vermek geldi. Aksi gibi ciddiye almak gelmedi. Kusura bakma) :)

Kitapella

Bronz Üye
Bunların siyasete girmelerine izin vermekte, kitaplarını belediye olarak satmakta, savunmakta akıl işi değil. Bu ülkede gönlümce oy verebileceğim bir parti yok. Birine oy vermemiş olmak için diğerine oy vermek zorunda kalıyoruz. Rezalete bak

Türk

Altın üye
Bunların siyasete girmelerine izin vermekte, kitaplarını belediye olarak satmakta, savunmakta akıl işi değil. Bu ülkede gönlümce oy verebileceğim bir parti yok. Birine oy vermemiş olmak için diğerine oy vermek zorunda kalıyoruz. Rezalete bak
Çok haklısın.

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
Bu Sakine Cansız denen sahsin kitabi 5 senedir satiliyormus zaten IBB’de. Yani rezillik, ahlaksizlik diz boyu, adam belediye baskani olmadan once satilmaya baslanan bir kitap icin saldirmak artik Aziz Yıldırım deyimiyle [argo]“ Parali köpekliktir “[/argo] kimse kusura bakmasin.

Diger Demirtas’in kitabida TBMM Kutuphanesinde bile satiliyor, Bakanlik izinli cikmis yani DEVLET izin vermis hesabi Ekrem’e kesecekler akillarinca.

Yahu sizde beyin namina samanmi var arkadas bu sekilde davranarak Beylikduzu’nun disinda taninmayan bir adami tum Turkiye’ye tanittiniz, sayenizde parladi valla Ekrem baskanim, aynen devam.

İnsomnia

Bronz Üye
Uzun süredir satılan bir kitabı şimdi kullanmak çıkarcılıktır, ikiyüzlülüktür.
Aynı kitaba devlet izin vermiş, meclis kütüphanesinde yer vermiş ise yanlışı arayan kişilerin samimiyeti sorgulanır, sorgulanmalı.
Başkan, eleştirilere hak verip kaldırmış. Ne tür eleştiri duydu merak konusu.

Başka bir bakış açısı:
Haziran 2019
Seçimlerden kısa bir süre önce TRT'ye terörden aranan kişi, Öcalan'ın kardeşi, çıkartılmadı mı?
Oy için yapılmadı mı bu iş?
Öcalan oy için konuşturulmadı mı İmralı'dan?
Bugün suçlama yapan kişiler o gün destekliyordu muhtemelen bunu.
Savcılık bu konuda suç bulmadı, haber yapma özgürlüğü dedi.

Son zamanlarda Ankara ile İstanbul belediye başkanları için çıkarılan haberler büyükşehirleri kaybetmenin acısını ispatlıyor. Yalnız acınacak, rezilce bir siyaset ile.

Hukuku ve terörü çıkarlarına göre kullanan bir zihniyetten korkacaksın. Onlar şeytanın ete kemiğe bürünmüş hâlidirler. Savunanların ise iradeleri özgür değildir, tek bir dudaktan çıkan bir irade ise irade değildir.

Melodram

Bronz Üye
ankara ve istanbul büyükşehir belediyelerini nasıl kirleteceklerini şaşırdılar, ellerinden geleni yapıyorlar ama ı-ıh bir türlü tam istedikleri gibi olmuyor.
kitap zaten her yerde satılıyor, tabii kendi kitleleri açıp bir kitap okuma zahmetinde bulunmadıkları için hangi kitabın nerede olduğundan da pek haberdar değiller.
haliyle bu kitleyi ''ooo belediye pkk kitabı satıyor'' diye gaza getirmek çok kolay, kitle olmasa bile troll hesaplarla bunu yapıp algı yaratmak çok kolay sosyal medyada.
daha yaratıcı fikirler bekliyoruz sizden artık ama şehit cenazesinde partisine oy isteyen bir iktidarın, şehit annelerine şov olsun diye evin anahtarını göstere göstere vererek oy bekleyen bir iktidarın yaratıcı olmasını beklemek de yersiz.
tamamen ortalık karışsın da, katarlıların para akıtıp yer aldığı, ceplerini doldurmalarını sağlayacak kanal istanbul projesi gündemden düşsün diye bir çaba bu.
kusmak istersin de kusamazsın ya, tam öyle bir durumda ülke.
sancı büyük.
selahattin demirtaş bu kadar tehlikeli madem, kürt oylarını almak için mi seçimlerde izin verildi? sonra baktı kitlesi çoğalıyor, hop içeri.
aman neyse, bu konular gerer insanı.
şu devrin döndüğünü görelim lütfen, amin.

Bahtiyar

Bronz Üye
Siyasi konular da sizin yorumlarınız, beğendiğiniz yorumlar, yorumlarınızı beğenen kişilerin AKP sempatizanlığına da ben kıl oluyorum. Ben partici değilim. CHP, HDP, MHP vs sevdiğim bir parti yoktur. Ben kişi(leri) severim sadece. Ama siyasi konular da CHP, HDP ve etrafına saldırmanız takdir edilesice. Açık açık ben herşeyimi veririm o partiye demeye getirdiğiniz cümleler beni benden alıyor, bilemezsiniz!(: HDP diğer partiler gibi bölünmüş bir parti. Asla tamamına PKK demem, diyemem. Diyen insan da benim gözüm de sadece yobaz, gözü kararmış, körü körüne particilik oyununa kendini kaptırmış insanlardır.

Cevap verin de eğlenelim hadi.

NOT: En sevdiğim siyasi kişilik Türk kimliğine sahip değildir.

Chen

Özel Üye
Şöyle de bir şey var Madem Demirtaş suçluydu hapse atıldı daha sonra cumhurbaşkanlığı için izinler verildi Cumhurbaşkanlığı seçimleri için bu izinler nasıl verildi kendisine nasıl seçime girdi suçlu birisi olarak veyahut da suçlu değildi seçimlere girebildi O zaman neden içerdeydi Suçu Neydi neden açıklanmadı

No Pasaran

Özel Üye
Yani kısaca diyorlarki, biz imamoğlunu araştırdık, taradık, inceledik ve bula bula bunu bulduk. İmamoğlu'nun belki satıldığından haberi bile yok. Ama kaldı ki satılıyor olsun. Ne değişir? Düşünce polisliği mi var sırada?

Öte yandan Demirtaş isteseydi kitabının reklamını bu kadar yapamazdı. AKP sayesinde bir hayli tanındı.

esekherif

Bronz Üye
Kitabın yasaklanması, satıştan kaldırılması hiç etik değildi. İçeriği hakkında hukuken bir şey yoksa satılmasında bir mahsur görmüyorum. Lakin; düğüne gittiğinde oynayan, düğünden çıktığında cenazeye giden İmamoğlu neden eşini Demirtaş’ın kitabından uyarlanan tiyatroya gönderdi? Kemal amcamızda göndermiş. Gelen tepkiler sert olunca da kitabı yayından kaldırmış. Özrü kabahatinden büyük. “Benim eşim iyi eğitim almış. Master yapmış biri ne zaman nereye gideceğini iyi bilir” demiş. Aynı imamoğlu bir dergiye verdiği pozlar İçin haberim olsaydı izin vermezdim de dedi. Eşler üzerinden siyaset yapmak etik değil elbette de bu perhiz derler adama

Tayyip karşıtlığı çok fena bir hastalık. Denize düştüklerini sanıp Yılana sarılıyorlar. Oysa inanıyorsanız gelecek dalgaların bir önemi yoktur. Bir Yunus gelir ve sizi karaya çıkarır. İnanmak bunu gerektirir.

juju

Bronz Üye
Kitap onaylanmış, basılmış, Berat Albayrak'ın abisinin başında olduğu D&R'da da satılıyormuş. Bir de 5 yıldır satılıyormuş. (bilgim yok öyle okudum.) Ekrem İmamoğlu'na değil, dönüp 5 yıl önceki Belediye Başkanı'na ''sen hayırdır'' demeniz lazım bir şey diyecekseniz. Aynı ilk yağmurda Mansur Yavaş'a laf etmeleri gibi. Kimse demiyor 25 yıldır kim var bu şehrin başında diye. Ay neyse yazamayacağım daha fazla. Gereksiz safsatalar.

climax

Yazar
Satarım lan sanane demeliydi. Yanlış yapmış.

feveran

Gümüş Üye
Selahattin Demirtaş’ın kitaplarının reklamı bu kadar iyi yapılamazdı sanırım. Aldım ikisini de gelsin bir okuyayım bakalım.

Manowar

Yönetici
Moderator
Propaganda işi bir kitaba kadar düştüyse bu arkadaşların artık günleri sayılı diyebilirim.

Fikirlerden korkanlar kaybetmeye mahkumdur.

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 3)