sohbet odaları

İphone Şarj cihazına Dikkat !

Lady

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Haziran 2013
Mesajlar
34
Puanları
6
Yaş
33
Tepkime puanı
0
Teknoloji ilerlerken daha önceki yazılarımız da Kişilerin ve kurumların ileri dönemde sıkıntı çekebileceğini farklı kesimler artık sistem açıkları ile uğraşıyor. Güm geçmiyor ki telefon üzerinde bazı terimler ve olaylar kişiler bilgi edilsin işte iPhone nasıl hacklendi ve nasıl hacklenir sorusuna cevap bakalım bilim insanları neler yapmışlar.ABD Bilim insanları, geliştirdikleri bir cihaz sayesinde (özel üretim) iPhone şarjlarıyla, telefonları kısa sürede hack’leyebildiklerini açıkladı bu durum iPhone kullanan kişilerde Şok etkisi yarattı.

Forbes’un iddiası na göre ABD’nin Georgia Teknoloji Enstitüsü araştırmacıları Billy Lau, Yeongjin Jang ve Chengyu Song, “Mactans’”adını verdikleri yeni cihazlarıyla iPhone’lara sızmak için yeni bir yöntem geliştirdiklerini ve bunun ile birlikte bir çok kişinin belgelerine erişe bileceğini söyledi.

Üç araştırmacı, Temmuz ayında yapılacak ‘Bilgi İşlem Güvenlik Konferansı’nda tanıtacak. Yeni ürün “bir saldırganın yazılımını nasıl Apple ile aynı şekilde cihazın içine saklayabildiğini” gösterecek.

Telefonları şarjlarıyla hack’leme teknolojisi, şimdilik sadece bilim insanlarının elinde. ‘Mactans’ cihazını üreten araştırmacılar kimseyi hack’lemeye çalışmıyor; sadece bunu başarabildiklerini gösteriyorlar.

Şimdi ise akla gelen soru acaba bu cihazlar farklı telefonlar da kullanıldığı eğer öyle ise bir çok kişi farkında olmadan ve habersiz şekilde dinlendi.

En çok ithalat yapan ülkelerden birisi olan ABD,ÇİN teknoloji olarak da ileri seviyede eğer şartlar uygun oldu ise çok kişinin canı yanmış demektir ilerleyen günlerde bazı davalar dahi açıla bilir.

Kaynak
 

ZiFiR

Platin Üye
Katılım
28 Şubat 2013
Mesajlar
16,678
Puanları
63
Konum
Mars/Merkaz Mah.
Tepkime puanı
355
çağımızda siber tehdit diye birşey var artık abd yönetimi çölün birinde dünyanın en büyük telekulak merkezini inşa ediyor. bu öyle bir tesiski dünyadaki tüm telefon konuşmaları bütün internet trafiği gizli yazışmalar anlık olarak bu merkez tarafından yakalanıp depolanacak.telefonda ne söylediğinize internette ne yaptığınıza dikkat edin!
 

Lady

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Haziran 2013
Mesajlar
34
Puanları
6
Yaş
33
Tepkime puanı
0
evet bu arada yanlış hatırlamıyorsam bu cihazların baz istasyonunu desteklediği ileri sürülmüştü. kısaca kriptografi işin içinde öyle bir demeç verilmişti siber güvenlik ve kriptoloji ile ilgili ersoy kabacaoğlunun demeç verdiğini hatırlıyorum ama tam emin değilim.
TÜBİTAK çalışıyor :) gelişiyor gidip ziyaret etmenizi öğrenirirm.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 3)

Üst