IRC dünyasına harcadığın zaman için pişmanmısın ?

Süreyya

Yönetici
Moderator
Nasil pisman olurum?
Sabahlara kadar msnlerde az mi bayilana kadar güldük?Ircin entrikalari daha kaliteli arkadaslar.Anlik yasanan sohbetin verdigi beyin yanmalari fevkilade.
Flood yaparak yazip sayfa kaplayanlarin cogu amele iscisiydi ama sorsan hepsi Holding yönetiyor.
Bir de Radyo yayinlari vardi ki offfff.dddd
Millet hoslandigi kisiye sarki istiyor sonra dedikodu alip basini götürüyordu.Lan cok egleniyoduk.ddd
Bana o günlerden @ZeL kaldi. Canim arkadasim.

Bu aksam gireyim de bir teftis yapayim ircleri.

Xander

Bronz Üye
Dinazorlar çağında kalma bir hayat. Oysa bu hayat dinazorlarin hakkiydi. Elbart'in Mery'i ilk öptüğü sahne gibi.

ibadeath

Altın üye
Pişman değilim... Hem pişman olsam ne değişecek

izmirli

Yönetici
Super Moderator
oldugum zaman oldu ama
Kendi secimlerimin yüzünden ircin sucu yok
Fikrimi görüsümü degistirdigimden beri daha mutluyum Sanki :)

glu

Yılın EN’i
Şahsen hiç pişman değilim. Çok orijinal insanlar tanıdım, güzel zamanlar geçirdim. Aslında düşününce irc'nin bana çok şey kattığına inanıyorum. Hala da görüştüğüm farklı farklı işlerle uğraşan arkadaşlarım var. Şimdinin sosyal medyalarına kıyasla irc bambaşka bir evrendi. Uzun yıllar farklı farklı sunucularda takıldıktan sonra kelebek'e demir attık ancak şimdi sebebini hatırlayamadığım bir husumetten ötürü bayağı büyük bir grupla mirctr.org'a geçmiştik, yine uzun bir süre de burada, özellikle #ayna kanalında vakit geçirdik. Sonrasında Crypthon gibi daha local sunucularla irc faslını bitirdik. Güzel günlerdi. O günlerden kalan herkese selam olsun.

Bu arada @Melodram mirctr.org'da da yolumuzun kesişmiş olmasına şaşırdım.

Melodram

Altın üye
Şahsen hiç pişman değilim. Çok orijinal insanlar tanıdım, güzel zamanlar geçirdim. Aslında düşününce irc'nin bana çok şey kattığına inanıyorum. Hala da görüştüğüm farklı farklı işlerle uğraşan arkadaşlarım var. Şimdinin sosyal medyalarına kıyasla irc bambaşka bir evrendi. Uzun yıllar farklı farklı sunucularda takıldıktan sonra kelebek'e demir attık ancak şimdi sebebini hatırlayamadığım bir husumetten ötürü bayağı büyük bir grupla mirctr.org'a geçmiştik, yine uzun bir süre de burada, özellikle #ayna kanalında vakit geçirdik. Sonrasında Crypthon gibi daha local sunucularla irc faslını bitirdik. Güzel günlerdi. O günlerden kalan herkese selam olsun.

Bu arada @Melodram mirctr.org'da da yolumuzun kesişmiş olmasına şaşırdım.
Aa a aynı şaşkınlık şu an bende de mevcut, ayna kanalını çok bilmiyorum. Ben ankara ve istanbul kanallarındaydım, sonra biraz help işleriyle uğraşıp ayva'nın başına geçmiştim. Tabii oradaki kaoslar benim minnoş bedenime o dönem fazla geldiğinden hikayeyi sonlandırmıştık. Hala en keyifli hatırladığım yer orasıdır, ilk olduğundan olabilir ama farklı bir samimiyet de vardı.

Vay bee... tahminimizden de eski tanışıyor sayılırız, şimdi Favela düşünsün!

glu

Yılın EN’i
Aa a aynı şaşkınlık şu an bende de mevcut, ayna kanalını çok bilmiyorum. Ben ankara ve istanbul kanallarındaydım, sonra biraz help işleriyle uğraşıp ayva'nın başına geçmiştim. Tabii oradaki kaoslar benim minnoş bedenime o dönem fazla geldiğinden hikayeyi sonlandırmıştık. Hala en keyifli hatırladığım yer orasıdır, ilk olduğundan olabilir ama farklı bir samimiyet de vardı.

Vay bee... tahminimizden de eski tanışıyor sayılırız, şimdi Favela düşünsün!

Bir dakika bir dakika ayva diye bir kanal da vardı doğru ya. Bizim kelebek ekibi sanıyorum ayva kanalına geçti sonra o ekipten birkaç kişi ayna ile yola devam etti. Şimdi kanal sahiplerinin nicklerini hatırlayamıyorum ama eğlenceli kanallardı ikisi de. mirctr.org'u ben de çok severdim hatta aklıma yer edinmiş bir iki klişesi vardı bilmem hatırlar mısın Maxim veya buna benzer nickli bir arkadaşın girişte her kanala gönderdiği mesaj "İşte geldim burdayım ben bu işte ustayım" lol.

Gerçekten vay bee. @Favela elvada kara gözlüm...

Melodram

Altın üye
Bir dakika bir dakika ayva diye bir kanal da vardı doğru ya. Bizim kelebek ekibi sanıyorum ayva kanalına geçti sonra o ekipten birkaç kişi ayna ile yola devam etti. Şimdi kanal sahiplerinin nicklerini hatırlayamıyorum ama eğlenceli kanallardı ikisi de. mirctr.org'u ben de çok severdim hatta aklıma yer edinmiş bir iki klişesi vardı bilmem hatırlar mısın Maxim veya buna benzer nickli bir arkadaşın girişte her kanala gönderdiği mesaj "İşte geldim burdayım ben bu işte ustayım" lol.

Ayva başta sakin gözüken sonra fokur fokur kaynayan bir kanal haline gelmişti. Onu hatırlayamadım ama MercILess gibi bir nick vardı admin. Korkulu rüyamdı o, onun nickini görünce hayattan soğuyordum. Gençlik ateşiyle adamla da biraz uğraşınca nefretini buram buram hissediyordum... :D
Favela'yı bir kara gözü ve bir kara kaşıyla uğurluyoruz...

• Haha
Tepkiler: glu

Yarmagül

Prenses Üye
değilim.
daha önemli pişmanlılarım var sjsçshsg eğleniyoz işte.

Favela

Uzaklaştırılmış
Uzaklaştırılmış

Ben zaten irc kullanmış biriylen ileriye dönük bir şey düşünmüyordum.Hem zaten anam da izin vermezidi. İyi oldu bunu öğrendiğim. Ben bilmiyor muyum sanki "metal/rock" kisvesi altına sığınmış ganallarda nooolduğunu... Sana elveda asıl kürk mantolu bey....(gitme, fırrkkkkkhhhhhh)

glu

Yılın EN’i
Ayva başta sakin gözüken sonra fokur fokur kaynayan bir kanal haline gelmişti. Onu hatırlayamadım ama MercILess gibi bir nick vardı admin. Korkulu rüyamdı o, onun nickini görünce hayattan soğuyordum. Gençlik ateşiyle adamla da biraz uğraşınca nefretini buram buram hissediyordum... :D
Favela'yı bir kara gözü ve bir kara kaşıyla uğurluyoruz...

A-ha. O fokurdamaların birine şahit olmuş olabilirim hatta sebep de olmuş olabilirim şimdi detayları hatırlamıyorum ancak KaraGuL adlı bir kanal sahibesi vardı bilmem kimin eşi. Garip gureba bir olaydan ötürü benim de içinde bulunduğum birkaç kişiyi yöneticilikten atmıştı. Daha iş hayatına atılmadan kovulmayı tecrübe etmiştim sayesinde evet sayesinde...

glu

Yılın EN’i
Ben zaten irc kullanmış biriylen ileriye dönük bir şey düşünmüyordum.Hem zaten anam da izin vermezidi. İyi oldu bunu öğrendiğim. Ben bilmiyor muyum sanki "metal/rock" kisvesi altına sığınmış ganallarda nooolduğunu... Sana elveda asıl kürk mantolu bey....(gitme, fırrkkkkkhhhhhh)

lol. hele o #felsefe kanallarında takılan fularsız ve fötr şapkasız tipler? Bunlar sonra ekşi'ye hücum ettiler.

Sux

Gümüş Üye
/amsg iliklerime kadar..

Sanem

Yönetici
Supervisor
Gencligimin 10 yilini yedi irc nasil pisman olmam sabahlara kadar cikamazdik, uyanir uyanmaz kendimi irce atardim ozelliklede helper olacagim diye calistigim o komutlar ilkokul cocuklari gibi sinava hazirlanirdim:)

Son düzenleme:

Sux

Gümüş Üye
Gencligim 10 yilini yedi irc nasil pisman olmam sabahlara kadar cikamazdik, uyanir uyanmaz kendimi irce atardim ozelliklede helper olacagim diye calistigim o komutlar ilkokul cocuklari gibi sinava hazirlanirdim:)
gücenmece olmasın ama şu help sınavına hazırlananlara çok gülüyordum. muhtemelen sana da gülmüşümdür.
board adminliğinin yarısını versene : d

Sanem

Yönetici
Supervisor
gücenmece olmasın ama şu help sınavına hazırlananlara çok gülüyordum. muhtemelen sana da gülmüşümdür.
board adminliğinin yarısını versene : d

Eskiden helpe girmek icin aylarca egitim alir sinavlara girerdik tabi o zamanlar helper olmak havali birseydi, birde ben cok sohbet etmedigim icin helpte takilmak daha cazipti benim icin, simdilerde her onune gelen helper hostu aliyor, yok gucenmem niye guceneyim gulebilirsin bende bazen kendime guluyorum aklima geldikce sacma sapan birseymis:)

Board adminlige gelince sen iste vereyim alti ustu bir rank :)

• Love
Tepkiler: Sux

Sanem

Yönetici
Supervisor
Bu arada konuyu acanda @Xander mis yeni farkettim birlikte bir cok departmanda gorev aldik eski ekip arkadasim acaba kendisi pisman midir irce harcadigi zamana merak ediyorum