Neler yeni
IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu

MaxiForum.Net Sizlere Instagram, Facebook, YouTube, Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya alanında destek hizmeti sunar, ve yoğun ilgi gören webmaster konularını ele alır. Aynı zamanda da hızlı ve güvenilir bir şekilde ticaret yapma imkanı sağlar.Forumun hiçbir alanında üyelik zorunlu değildir.Yinede dilerseniz bize katılabilirsiniz.

Japon Balıklarım Neden Ölüyor ?

Dem

Çok Aktif Üye
Yönetici
Petshop a gidip çok heyecanlı bir şekilde 3 tane japon balığı aldım. İş yerinde fanusta bakmak için. Getirip fanusuna koydum.Ertesi gün 1 tanesi ve sonraki günde diğer 2 tanesi öldü. Hem çok üzüldüm hem de neden olduğunu anlayamadım.

Bilgisi olan varsa aldıktan sonra 2 gün içinde balıklarımın neden ölmüş olabileceği konusunda yardımcı olabilir mi ? Aynı hatayı yeniden yapmamak için öğrenmek istiyorum.

Dem

Çok Aktif Üye
Yönetici
Lütfen konu hakkında bilgisi olan yardım edebilir mi ?

Güncel...

Oggy

Çok Aktif Üye
Altın üye
sevgili dem, japon balıkları sazangillerden oldukları için oksijen devirdaimi hızlı, kütlece büyük sulara ihtiyaç duyarlar...... fanusta beslenenler genellikle de bu yüzden ölürler..... her ne kadar yüreğim el vermese fanusta bakmak için beta türlerini tercih edebilirsin....

Son düzenleme:

Asmina

Yeni Üye
Gümüş Üye
Oggy'nin dediği gibi japon balıklarının türleri maalesef fanusta yaşamaya müsait değiller.
Ama nedense hep japon balıkları ve türleri genelde tercih edilir.

• Beğen
Tepkiler: Dem

Dem

Çok Aktif Üye
Yönetici
sevgili dem, japon balıkları sazangillerden oldukları için oksijen devirdaimi hızlı, kütlece büyük sulara ihtiyaç duyarlar...... fanusta beslenenler genellikle de bu yüzden ölürler..... her ne kadar yüreğim el vermese fanusta bakmak için lepistes türlerini tercih edebilirsin....
Bir küçük fanusta beta balığım var. Onların çift akciğerleri olurmuş su sıcaklığını stabil tutmam gerekirmiş. Bunu başardım =)

Ama nedense japon balığı bakmayı başaramadım. Dün akşam yine bir japon balığı alıp geldim ( Bu arada aynı iş yerinde aynı ortamda başka bir çalışma arkadaşımın fausta 3 tane japon balığı var ve 1.5 aydır hiç bir şey olmadı şükür ) . Nedense benim daha dünakşam aldığım balığım sabah ölmüştü =(

Lepistes türü dediğiniz nedir ?

Oggy

Çok Aktif Üye
Altın üye

Bir küçük fanusta beta balığım var. Onların çift akciğerleri olurmuş su sıcaklığını stabil tutmam gerekirmiş. Bunu başardım =)

Ama nedense japon balığı bakmayı başaramadım. Dün akşam yine bir japon balığı alıp geldim ( Bu arada aynı iş yerinde aynı ortamda başka bir çalışma arkadaşımın fausta 3 tane japon balığı var ve 1.5 aydır hiç bir şey olmadı şükür ) . Nedense benim daha dünakşam aldığım balığım sabah ölmüştü =(

Lepistes türü dediğiniz nedir ?
lepistes diyerek yanlış bilgi vermişim, özür diliyorum beta diyecektim ki ona da sahipmişsiniz..... o balıkları öldürmek biraz zordur.....asdkdfksdk lepistesler de fanusta bakmaya uygun değil..... 15 litrelik akvaryumlar var, gerekli filtrasyon ortamı sağlanırsa 1 ya da 2 tane japon bakılabilir..... :meleek:

• Beğen

Dem

Çok Aktif Üye
Yönetici
Çok teşekkür ederim Oggy =)

Türk

Çok Aktif Üye
Altın üye
Japon balıkları ogy nin de dediği gibi küçük fanusta beslenmez. Çabuk ölümlerinin sebebi budur.

Aslında hiçbir balık fanusa layık değildir.Akvaryum şart. :)

• Beğen

Dem

Çok Aktif Üye
Yönetici
Carpediem bir uzman olarak senin yorum nedir ?

Ayn

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Fazla mı yemlediniz acaba

• Beğen

Kitapella

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Benimkiler 6.5 yıl yaşadılar. Sularını kaynatıp soğutup öyle koyardım. Ek bir şey hiç yapmadım.

• Beğen

Lanet

Teknik Admin
Yönetici
Teknik Admin
Anime izletmen lazım

• Beğen

Hatem

Çok Aktif Üye
Altın üye
Abi şu hayvanlardan kic kadar fanusa 3er 5er tane koymayın. Sonra ölüyor. Ölür tabii. Strese giriyor hayvanlar. Boyalı ucuz yemlerden almayın. Kurtçuk artıklarından yapılan gerçek yem alın. Sindirimi rahatlatmasi açısından haftada 1 gün aç bırakın ya da haftada bir gün haşlanmış bezelye verin. Sağlam bir motor alirsaniz su değişimi yapmanıza gerek kalmaz ve yararlı bakteriler ölmez. Her yeni su demek balıkların strese girmesi demek. Şu buharlasip azalacaktır, ilave edeceğiniz su mutlaka dinlenmiş su olsun. Allah rızası için hayvanları kıç kadar akvaryumlara doldurmayın.

Ofiste 35 litre akvaryumum var. İçinde 2 japon 1 vatos var. 3 yıldır bakıyorum çok şükür mantar bile oluşmadı hayvanlarda.

10 litre akvaryuma 1 japon balığı.

Dem

Çok Aktif Üye
Yönetici
çok teşekkür ederim

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)