sohbet odaları

Japon Çizerin İllüstrasyonları Avogado6

Çavla n

Bronz Üye

Avogado6 adlı Japon çizerin illüstrasyonlarına baktığında, insanların hissettiği şey de tam olarak bu!
Kişisel bilgilerini hiçbir şekilde paylaşmayan gizemli sanatçının çizimlerinde aslında epey kişisel detaylar yer alıyor. 650 bini aşkın Twitter takipçisi ve yayınlanmış iki tane kitabı var.
Kendisine sorarsanız; o kimya seven sıradan bir insan. Gelgelelim, Avogado6 ismiyle tanıdığımız çizerin illüstrasyonları sıradanlığın epey ötesinde ve sözcüklerin anlatmaya yetmediği duygularla dolu!

onedio

Classiic

Platin Üye
Ne anlatilmak isteniyor mesela

Çavla n

Bronz Üye
Ne anlatilmak isteniyor mesela
Genel tema olarak sistemlerin dayatması karşısında bireyin bırakıldığı edilgenliğin oluşturduğu mutsuzluk,yalnızlık.
Dayatmalar bizi olduğumuzdan farklı birine dönüştürmeye koşullandırırken, kendimize yabancılaşmanın iç çekişleri.
İlk ve üçüncü resimde ise aile özlemini görüyoruz.
Tek tip insan fenomeni oluşturma etkinliği çocukluğumuzdan itibaren zihinlerimize işlenmeye çalışılıyor.

Classiic

Platin Üye
Genel tema olarak sistemlerin dayatması karşısında bireyin bırakıldığı edilgenliğin oluşturduğu mutsuzluk,yalnızlık.
Dayatmalar bizi olduğumuzdan farklı birine dönüştürmeye koşullandırırken, kendimize yabancılaşmanın iç çekişleri.
İlk ve üçüncü resimde ise aile özlemini görüyoruz.
Tek tip insan fenomeni oluşturma etkinliği çocukluğumuzdan itibaren zihinlerimize işlenmeye çalışılıyor.
Ben acikcasi bu tarz cizimlerde bunlari goremiyorum hic (:

Ama bazi cizimlerde bariz anlatilmak istenen anlatiliyor onlar haric

Çavla n

Bronz Üye
Ben acikcasi bu tarz cizimlerde bunlari goremiyorum hic (:

Ama bazi cizimlerde bariz anlatilmak istenen anlatiliyor onlar haric
Her sanatçının anlatım tarzı kendine özel bir çizgidedir.Bazen soyut anlatımlar içimizdeki kaosu ya da dışa vurulamayanı daha öznel tarzda yorumlama gayretini gerektirir.
İlginiz için teşekkür ederim.:hi:

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 2)