sohbet odaları

Kablosuz internette güvenlik önlemi alın

Mehmet

Yönetici
Üst Yönetici
Katılım
11 Haziran 2011
Mesajlar
7,973
Puanları
93
Konum
Kocaeli.
Tepkime puanı
1,730
ABD’de internet güvenliğini konuşmak üzere biraraya gelen uzmanlar yeterince güvenlik önlemi alınmayan yerlerde kablosuz internetin dikkatli kullanılması uyarısında bulundu.

Uzmanlara göre kablosuz ağa yerleşen casus yazılımlar elektronik posta hesaplarınızdan banka şifrelerinize kadar bütün kişisel bilgilerinizi saniyeler içinde ele geçirebiliyor. Çözümse tedbirli olmaktan geçiyor.

Bir zamanların bilgisayar korsanlarının çoğu şimdi büyük internet güvenliği şirketlerinin başında görev yapıyor. İnternetin açıklarını en iyi bilen isimler kullanıcıları özellikle kablosuz ağların yaygınlaştığı havaalanları otel lokanta ve kafelerde veri hırsızlığına karşı dikkatli olmaya çağırıyor.


Uzmanlar güvenliği yeterince sağlam olmayan kablosuz ağların kişisel bilgilerin çalınmasını kolaylaştırdığı uyarısında bulunuyor.

Uzmanlara göre bazı casus yazılımlar bilgisayarınız kablosuz ağa bağlandığı sırada elektronik posta ve banka şifreleri gibi kişisel bilgilerinizi hedef alıyor.

Zira kablosuz ağ bağlantısı olan bilgisayarlar çevredeki uygun ağları araştırırken modemle bilgisayar arasındaki veri akışı casus yazılımlarla takip edilebiliyor.

Ancak her kablosuz ağda bu tehlikenin olmadığını belirten uzmanlara göre güvenlik duvarı virüs programları ve casus yazılım ayıklayan sistemler sayesinde kişisel bilgileri belli ölçüde korumak mümkün.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst