sohbet odaları

Kaybolan Telefonu, GPS Konumundan bulabilirsiniz

Onurcan

Elmas Üye
Katılım
25 Mart 2019
Mesajlar
34,406
Puanları
48
Yaş
22
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
58
Kaybolan Telefonu, GPS Konumundan bulabilirsiniz.

Cihazın kaybolmadan yada çalınmadan önce yapabileceklerimiz en azından daha fazla zarar görmemizi engelleyebilir. Cihaz Rehberinin , bankacılık hizmetlerinin, e-mail servislerinin ve şahsi dosyalarımız isteğimiz dışında kullanılabilir.
Öncelikle *#06# ile imei numaramızın cihazın kimlik numarasının not alınıp saklanması her zaman faydalı olacaktır. Telefonun sizin olduğunun doğrulanmasında da önemlidir. Telefonların ayarlar kısmında yer alana telefon hakkında şeklinde geçen başlıklarda da bu imei numarasını ve cihazın seri numarasını ekran görüntüsü olarak kaydedip, PC nizin bir köşesinde saklamanızı tavsiye ederim.
Telefonunuzun işletim sistemine göre sanal mağazalar olani Andoroid Market, Windows Phone store veya Apple Store üzerinden indirebileceğiniz ücretli veya ücretsiz pek çok uygulama ile mobil cihazlarınızın yerini saptayabilir, cihazı kilitleyebilir veya cihadaki bilgileri silerek resetleyebilirsiniz.
Ben bu yazımda ilave bir yazılım kullanmadan böyle bir senaryo oluşması durumunda ne gibi ön hazırlıklar yapmanız gerektiğinden bahsetmek istiyorum. Hesabın Açılması bazı ayarlar şu an angarya gibi gelebilir ancak kötü senaryoyu düşünmeniz size doping etkisi yapabilir.
Adroid OS de;

Sürümlere göre bazı alanlar farklılık gösterebilir. Ama genelde son sürümlerde;
Öncelikle uygulamalar içersinden “Google Ayarları” yolu üzerinden Güvenlik > Android Cihaz Yöneticisi üzerinden

  • Bu cihazın konumunu uzaktan belirle
  • Uzaktan kilitleme ve silmeye izin ver
Seçeneklerini aktif hale getirelim.
Ayrıca Ayarlar > Konum Erişimi yolu üzerinden “Konuma eriş” opsiyonuna onay vermemiz gerekiyor.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst