Kazanacağımız Haz Dolu Bir Dünya Var: Gençler İçin Hayat Bilgisi

Kimbuhatunyahu?

Gümüş Üye
Katılım
Mayıs 9, 2020
Mesajlar
5,739
Puanları
93
Yaş
23
Konum
Yörüngede değil, huşu düzleminde konyak yuvarlıyor
Tepkime puanı
3,695
gencler-icin-hayat-bilgisi.jpg

"zorunlulukların ezdiği ve dolayımların serseme çevirdiği insanlar, iktidarın onları baştan çıkarmış olmasının bir sonucu olarak ezilmekten hoşlanırlar.
insanlar
a- sakatlayan bir dava uğruna
b- parçalayan hayali bir birlik uğruna
c- nesneleştiren bir görüntü, uğruna
d- sahici hayattan koparan roller uğruna
e- akıp giden bir zamana dahil olmak uğruna

kendi içlerindeki gerçek zenginliklerden vazgeçerler."

“önümüzde kazanacağımız haz dolu bir dünya var ve can sıkıntımızdan başka kaybedeceğimz hiçbir şey yok.” umarım okuyacağınız raoul vaneigem kitabının son cümlesi. vaneigem belçikalı filozof ve sitüasyonist hareketin öncü teorisyenlerinden gibi sıfatlar alıyor. okuduktan sonra daha fazlası olduğunu göreceksiniz. karşınızda modern dünyanın bir analizi, çözümlenmesi, bir ayaklanma çağrısı, kışkırtıcı bir manifesto, yerinizden kalmak için yeterli bir sebep, zihninize kazılacak sloganlar ve devrim neşe mevcut. bu sınıflandırmaların hepsini reddedeceği bilinci de bu kapsam içerisinde. hayatın yeniden kurulması, dünyanın yeniden inşası: bir ve aynı arzu.

gündelik hayata açıkça değinmeden, aşktaki yıkıcılığı ve zorunlulukları reddindeki olumluluğu anlamak isteyenlere harika bir kılavuz. okuduğunu anlayanların başucu kitabı yapacaklarına emin olduğumuz gerçeği ile – kitap sizin.

gençler için hayat bilgisi
raoul vaneigem
türkçesi: ışık ergüden
sel yayıncılık
2020, 295 sayfa
 
Üst