sohbet odaları

Laiklerin tanrısı

teksas tombis

Bronz Üye
Laiklerin tanrısı

Sual: Laik olduğunu söyleyen bir yazar, hiçbir dine inanmadığını, ancak laiklik tanrısına inandığını, bunun da dünyaya elçi göndermediğini, kimseye özel muamele yapmadığını, savaşlarda ve maçlarda tarafsız olduğunu ve tapılmaya ihtiyacı olmadığını söylüyor. (Müslümanların tanrısının ise, tapılmaya ihtiyacı vardır) diyor. Allah'ın ibadete, tapılmaya ihtiyacı var mıdır?
CEVAP
Putperestler, yer tanrısı, gök tanrısı, aşk tanrısı, tanrıça denilen dişi tanrı gibi çok tanrıya inanırlar. Demek bir de laiklik tanrısı çıkarmışlar. Belki de kendilerini laiklik tanrısı olarak görüyorlar. (Şu tanrısı, bu tanrısı) diyorlar, çok tanrı olunca çok iş yapılır sanıyorlar. Laiklik tanrısı put gibi durup bir şeye karışmıyormuş. O zaman öyle tanrının ne faydası olur ki? (Bize tanrısız demesinler) diye öyle bir şey uyduruyorlar. Tek Allah vardır, başka ilah yoktur.

Esas suale gelelim: Allah'ın ibadete, tapılmaya ihtiyacı var mı?

Allahü teâlâ, her ihtiyaçtan uzaktır. Hiç kimsenin ibadetine ihtiyacı yoktur. Ancak bizim ibadet etmeye ihtiyacımız vardır. İki âyet-i kerime meali:
(Salih amelin faydası, bunu yapanadır.) [Fussilet 46]

(Kim [ibadet edip günahlarından] temizlenirse, faydası kendisinedir.) [Fatır 18]

(Hiç kimsenin ibadetine Allah’ın ihtiyacı yoktur. İbadet etsek de etmesek de Allah'a bir faydası ve zararı yoktur) diye, yanlış düşünen kimse, doktorun tavsiyelerine uymayan hastaya benzer. Bu hastasına doktor, ilaç tavsiye ediyor. Bu ise, (İlaç kullanmazsam doktora hiç zararı olmaz) diyerek, ilaç kullanmıyor. İlaç kullanmamasının doktora zararı olmaz, ama kendine zararı olur. Doktor, kendine faydası olduğu için değil, onun hastalıktan kurtulması için, ilaç tavsiye etmiştir. Doktorun tavsiyesine uyarsa, iyileşir. Uymazsa ölür gider. Doktora bunun zararı olmaz. Bunun gibi, (Allah’ın benim ibadetime ihtiyacı yok) diyerek ibadet etmeyip günah işleyenler de, Cehenneme gider

Sunta

Kayıtlı Üye
!!!saçmalamayın ye saçma sapan bir başlığın altında tanrı yok Allah var o da bir tane!!!!

Rigor Mortis

Gümüş Üye
Laiklik tanrısı değildir bu.

Deizmdir. Yani Yaratıcıya inanır ama hayatlarına karışmasını istemez.

La mariposa

Bronz Üye
Ya sabah sabah yürüyüşe çıktım yolda kahkaha atıyorum sayenizde:D:D

ala'turka

Yazar
Benim bastığım yer kamusal alandır,
Buralara cübbeli, sarıklı, başörtülüllerin
girmesi caiz değil hükmünü getiren
haşmetlinin durumu hangi konumda dersiniz.

Türk

Altın üye
Yine buram buram cahillik kokuyor buralar lanet olsun !

silistre

Bronz Üye
Laiklik ilkesi olmasa Enver Ören gibi, ''iaşeşini karşıuladığım kadın cariyem hükmündedir'' diyen Işıkçıların şeyhi pozisyonundaki biri bu sözleri ettiğinde yanında çalıştırdığı kadınların kocaları ya da yakınları tarafından çoktan ortadan kaldırılmış olurdu. Bu şeyh bozuntuları yatsın kalksınlar anayasamızdaki laiklik ilkesine şükretsinler. Yoksa çoktan fetvaları verilmiş kerlleleri diğer cemaat şeyhleri tarafından alınmıştı.

Xasthur

Altın üye
Xerath

Madem zamanı geldi , eh bu tanrıyıda açıklamasak olmaz dimi , gerçi bu görevi "erich von daniken" a devretmiştim ama o artık kitaba işlicekte , getirip sunucakta pehhhh çevirisi bile zaman alır neyse.
Öncelikle nedir bu laiklerin tanrısı bi ona bakalım gelin;

Bu tanrı çok eski zamanlarda olympos döneminde "zeusun" kardeşi , "poseidon"un hanımı "amphitrite" nin aylak ve haspi tembel kardeşidir , ilk en lanet kayınço budur agacım hiç bi iş yapmaz bütün gün deniz kızlarıyla alem yaparmış bu , ayrıca herkül bunları
"hera" ilede bikaçkez şarap içip ihi ihi diye gülüşürken yakalamış , benden duymuş olmayın ama"athena" ilede kırıştışrırmış.

buna kızan insanlar olduğu kadar sevinen insanlarda varmış aşağıda tabi o esnada , demiişler bu erif çok farklı biz buna tapalım alemci kafa çocuk , sonra olympos a gitmişler bunlar "laik" le konuşma laik bunları sarayında ağırlamış falan , hizmetkarı anason tanrısı "rakiusa" seslenmiş ve demişki bize ordan benim keşfettiğim o içeceği getir demiş , buda gidip getirmiş içmiş bunlar tabi hepsi astronot olmuş , tamam "laik" de tanrılık dönemlerinin zirvesindeymiş ama bu ipneler içince enseye parmak g*te şaplak
olmuşlar , o esnada bunları "ismini vermek istemeyen çok uzaklarda bir tanrı görmüş" ve hemen oraya

ulağı olan gabrieli yollamış , gabriel içeri girmiş ve s.a diyerek bunları tokattan geçirip ayıltmış agacım , kudretli bir tokadı varmış
neyse ayılınca bunlara güzel bi klark çekmiş ve demişki bundan sonra akıllı olucaksınız yoksa sizi sonsuza dek lanetleriz demiş ve ordan uçup gitmiş , laik bu duruma kıssınmı üzülsünmü bilememiş ve derinden bir ahhh çekip şu sözleri sarfetmiş.

ben yüce olympos un tanrılarından "laik" ibreti alem olsunki bu saatten sonra , alkol alan , hayır diyen , denize yakın yerlerde oturan herkesi elimden geldimce koruyup kollucam , onlarda bana şükranlarını "anason" içerek gösterecekler.

Ogünden sonra asırlar gelmiş geçmiş ve laik tanrısı her kadeh tokuşturulduğunda anılmaya başlanmış , tabi bu duruma çok uzak galaksilerde kızan "ismini vermek istemeyen çok uzaklarda bir tanrı görmüş" ve demişki hadi lan elmi yaman benmi görücez bakalım , bigün öyle insanlar türücekki senin bu foyanı ortaya çıkarıp benim ne denli babacan oldumu anlatıcak , ozaman gülerek izlicem halini demiş.

La mariposa

Bronz Üye
ala'turka surekli ima ettiğin sey dincilerin,gerici ve yobazlarin kafasında kurduğu korktuğunuz şey ne yazık ki.
Kim ne derse desin göklerden gelen bir karar vardır :d

Oggy

Altın üye
laikliği din düşmanlığı olarak algılatmak için götten uydurulmuş sorular ve okumaya tenezzül bile edilmeyen cevapları. :cici:

La mariposa

Bronz Üye

Sen beni
Dinci Gerici yobaz olarakmı görüyorsun?
Ettiğin ima yeteri kadar açıklıyor bence durumu.
Laikliğin tanrısı Türkiye de kim diye sorman bile abes.
Miliyeticligi,halkcilgii benimseyen laikliğe her fırsatta laf atan üstelik yanlış anladığı ya da uygulamada yanlış olduğunu düşünmek yerine kendince kafanda kuruduğun şeyler daha mantıklı geliyor sanırım.

ala'turka

Yazar
Ettiğin ima yeteri kadar açıklıyor bence durumu.
Laikliğin tanrısı Türkiye de kim diye sorman bile abes.
Miliyeticligi,halkcilgii benimseyen laikliğe her fırsatta laf atan üstelik yanlış anladığı ya da uygulamada yanlış olduğunu düşünmek yerine kendince kafanda kuruduğun şeyler daha mantıklı geliyor sanırım.
Söylediklerini üzerime almıyorum,
tartışma yerine,
İthamlarda bulunuyorsun,
Ben 15 yıl önce
Kanun koyucumuz sezer hazretlerininden
bahsettim,
Sözümümünde arkasındayım,
Şimdi anladık
Onun ilahi yasalarının saçmalığını

Gamer

Bronz Üye
ala'turka bana dedi üzerine alma boşver, gel anketlerdeki abuk subuk soruları cevaplayalım çok eğlenceli

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 3)