Lichtenstein Şatosu | Almanya

Çavla n

Bronz Üye
Katılım
5 Şubat 2018
Mesajlar
4,091
Puanları
93
Tepkime puanı
1,329

Almanya'daki dik ve büyüleyici Bavyera Alpleri'nden garip kale Lichtenstein'ı bulabilirsiniz. Kalenin yüksekliği yaklaşık 817 metre olan dik bir kaya zirvesinde yatıyor. Kalesi yer alan Honau tepesi, ülkenin en pitoresk ülkelerinden biri olarak kabul edilir. Erişilemeyen kayalar, inanılmaz derecede güzel ormanlarla dönüşümlü olarak geçiyor. İlk bakışta kayalık zirveye, eski kale'ye nasıl gideceğinizi pek tahmin edemezsiniz.

Schloss Lichtenstein, Almanya Bu benzersiz görme konukları önce dağlara dik merdiven basmak zorunda kaldıktan sonra dağ kenarında serpilmiş olan Hängebrücke'ye gitmek zorunda kaldılar. 13. yüzyılın başında kalenin bulunduğu yerde ilk savunma sistemi kuruldu. Uzun bir geçmişi boyunca kale iki kez tamamen yok edildi ve yeniden inşa edildi. 19. yüzyılın başında kale, av sahası olarak kullanan Kral I. Frederic'e aitti.

Kalenin son sahibi bugünkü kaleyi yaratan Dük Wilhelm Urach'dı. Duke'un yönetimi altında kalenin son büyük dönüşümü gerçekleştirildi. Bugün, Romanesk mimarisinin ideal bir örneği. Eski kale çok ilginç sırlara sahiptir. Alt katının odaları kayaya oyulmuştur ve alışılmadık gezintileri takip edenlere değer. Kale topraklarından dağlara muhteşem panoramik açılacak. Birçok tecrübeli gezgin, bu bölgeyi sonbahar veya ilkbaharda ziyaret etmeyi tercih eder.


Kaynak: orangesmile
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 2)

Üst