sohbet odaları

MEB Sonunda Bunu da Yaptı Camide Puanlı Hediyeli Din Eğitimi

EFTELYA

Yönetici
Yönetici
Katılım
30 Ekim 2014
Mesajlar
18,334
Puanları
93
Konum
Kapadokya
Tepkime puanı
1,449
MEB sonunda bunu da yaptı. Anayasaya aykırı olarak yarıyıl tatilinde camilerde 6-13 yaş arası öğrencilere din eğitimi verilmesi için 81 il müdürü resmi yazı ile görevlendirildi. Nakşibendi Cemaati'ne yakınlığıyla tanınan Server Gençlik ve Spor Kulübü ile protokole göre camiye giden öğrenciye 2 puan, camide sabah namazı için 10 puan, yatsı namazı için 8 puan, öğle, ikindi ve akşam namazları için ise ekstra 5'er puan verilecek. Sure ezberleyen öğrencilere de sure başına 1 puan verilecek. Camide hediyeli puanlı din eğitimi tepki gösteren Eğitim-İş Hukuk İşleri Genel Sekreteri Maksut Balmuk, 20 Ocak'ta başlayacak eğitimin iptali için dava açacaklarını kaydetti.
Milli Eğitim Bakanlığı, Nakşibendi Cemaati’ne yakınlığıyla tanınan Server Gençlik ve Spor Kulübü ile, “Haydi Çocuklar Camiye” adlı altında proje imzaladığı ortaya çıktı. Bakanlık , ‘Namazını camide kıl, puanları topla, ödülünü al’ sloganlı projenin uygulanması için 81 il müdürüne resmi yazıyla talimat verdi. Öğrenciler, yarıyıl tatili boyunca Fatiha dahil ezberledikleri her sure için 1 puan alacaklar.
PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

6-13 yaş arası kız ve erkek çocuklar için puanlı dini eğitim 20 Ocak pazartesi günü başlayacak. Yarışma, 30 Ocak 2020 tarihine kadar yarıyıl tatili boyunca sürecek. Erkek çocukları sabah namazıyla, kız çocukları öğle ve ikindi namazlarıyla yarışmaya katılabilecek. 100 bin çocuğa ulaşılması hedeflenen projede en çok puan toplayan 3 çocuk ödüllendirilecek.

MEB, 81 il müdürüne resmi yazıyla talimat verdi.
6 YAŞINDA PUANLI DİN EĞİTİMİ

5 vakit namazını da camide kılan çocuklara ayrıca 2’şer puan verilecek olan yarışmada; 6,7,8 ve 9 yaşındaki çocuklar Fatiha, Sübhaneke Tahiyyat, Allahümme Salli, Allahümme Barik, İhlas, Kevser, Rabbena Atina, Rabbenaağfirli, Felak ve Nas Sureleri’nin her biri için 1’er puan alacaklar.

MEB Nakşibendi vakfıyla protokol imzaladı.
CAMİYE GİDENE 2, SURE EZBERLEYENE 1 PUAN

10, 11,12 ve 13 yaşlarındaki çocuklar bu surelere ilaveten maun, Kevser, Tin, Kadr, Kafirun, Kureyş gibi sureleri de ezberlerler ise her biri için ayrı ayrı birer puan alacaklar. Çocuklar, ezberlediklerini vakit namazlarından sonra Diyanete bağlı camiler veya mescitlerdeki proje sorumlusuna gösterecekler. Camiye giden öğrenciye 2 puan verilecek sistemde, camide sabah namazı için 10 puan, yatsı namazı için 8 puan, öğle, ikindi ve akşam namazları için ise ekstra 5’er puan verilecek. Sure ezberleyen öğrencilere de sure başına 1 puan verilecek.

Camiye gidene 2 puan sure ezberleyene 1 puan.
MEB, 81 İLDE TALİMAT VERDİ

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile dernek arasında 2 hafta önce protokol imzalandığı ortaya çıktı. 81 il müdürüne bu projenin uygulanması için Bakanlık, üst yazıyla talimat verdi. ‘Namazını camide kıl puanları topla ödülünü al’ sloganıyla beraber yarışma pazartesi günü başlayacak. 30 Ocak 2020’ye kadar sürecek.
sözcü
 

Eru

Platin Üye
Katılım
1 Mayıs 2014
Mesajlar
12,757
Puanları
93
Tepkime puanı
814

İnsomnia

Bronz Üye
Katılım
9 Kasım 2019
Mesajlar
2,022
Puanları
93
Tepkime puanı
910
MEB tarikat ve cemaatlerin yuvası oldu. Bakan da geçen bunu dilinden kaçırdı bence.
Boş konuşan bir bakanı var maalesef. Söylevleri ve tatlı yüzüyle anca safları kandırır.
Çağdaş eğitimden gitgide uzaklaşan bir MEB, MEB'in okullaşma düzenine direnen bir halk var bence. İmam hatipleri halk önemli oranda desteklemedi ama her yere açmaya devam ettiler. İmam Hatip proje okulları diye her şeyi yaptılar okullar rağbet görsün diye.
Yazık, çok üzücü!
 

Melodram

Bronz Üye
Katılım
24 Mart 2019
Mesajlar
2,603
Puanları
93
Tepkime puanı
2,708
''MELO20'' kodunu kullanarak da 5 puan hediye kazanabilir, linki kaydırarak da doğrudan İmam Hatiplere giriş hakkı kazanabilirsiniz arrrkaadaşşşllaaaayy.
Çekiliş sonucunu haftaya açıklıyorum. <3
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst