Melek Mosso Kimdir

EFTELYA

Yönetici
Co Admin
Mesajlar
25,356
Puanları
353
Konum
Cappadocia/Kayseri
Tepkime puanı
4,184
Melek Mosso ya da tam adıyla Melek Davarcı (d. 11 Kasım 1988, Kayseri),sahne adı ile bilinen Türk müzisyen ve müzik öğretmeni.

11 Kasım 1988 günü Kayseri'de doğdu. Müziğe yedi yaşında ilk bestesini yaparak başladı. Dokuz yaşında Denizli Belediye Konservatuvarı'nda bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri almaya başladı. Daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi'nde eğitimine devam etti. Lise döneminde yan flüt çalmaya başladı. Üniversite öğrenimini Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nde tamamladı. Öğrenim hayatı boyunca korist ve solistlik yaptı.

Eğitimini tamamladıktan sonra geldiği İstanbul'da Kadıköy - Beşiktaş hattında müzik yaparak tanınırlığını arttırdı. Ayrıca piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek, müzik eğitimi almak isteyen öğrencilerini konservatuvar sınavlarına hazırladı. Çeşitli Müzik Yarışmalarına katılarak ödüller kazandı. Müzisyen arkadaşları ile kurduğu Zbam The Band isimli grubu ile swing ve caz konseptli müzik yaparak çeşitli sahnelerde performans gösterdi.

Yıldız Tilbe'nin "Vursalar Ölemem" isimli şarkısını yeniden yorumladığı video 85 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. No.1'in TV dizisi Çukur için yapılan "Hiç Işık Yok" isimli şarkısında No.1'e eşlik etti ve bu parça 100 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. Ayrıca "Hiç Işık Yok" isimli parça No.1'in "Siyah Bayrak" albümünde yer aldı. 2018 yılında söz ve müziğini kendisinin yaptığı teklisi "Kedi" ile uzun süre radyoların çalma listelerinde yer aldı.
alıntı​
 

angie

Platin Üye
Mesajlar
13,363
Puanları
353
Konum
2023
Tepkime puanı
6,977
O ses Türkiye’nin en özel seslerinden biri bence. Ses rengini Sena Şener’e de benzetiyom
 

ArifÇ.

Ortamlarda Showcu (diyorlar-mış)
Yönetici
Board Admin
Mesajlar
17,665
Puanları
143
Konum
Bursa
Tepkime puanı
6,826
Bu tezimi savundum, hala savunacağım. Melek Mosso foruma üye olsaydı adı @Melodram olurdu.
 
Üst Alt