Neler yeni

Mercedes-Benz SL 500 Grand Edition: Lüks roadster geleneğin son perdesi!

Lima

Bronz Üye

Otomotiv sektörü tek değişim içerisinde ve bu süreçte ne yazık ki kimi modeller tarihin tozlu sayfalarına karışmak üzereler.
SUV ve Crossover türündeki modellerin tanınmışlığı öncelikle MPV’leri etkilerken, sedanların da tahtı tehlikede.
Ancak satış rakamları defa azalan tek sınıf henüz var ki; o da roadster’lar.
Bu noktada Mercedes-Benz dahi, doksanlı senelerde katlanabilir metal tavan akımını başlatan SLK ailesinin nihai azası SLC üretimini sonlandıracağını ve yeni tek sürüm üretmeyeceğini izah etti.
Ancak bu hüzünlü vaziyeti “SLC Final Edition” ismindeki kalifiye tek seriyle tamamlayacağını izah eden marka koleksiyonerlere yer almaz tek fırsat da verdi.
SLC’nin devasa kardeşi SL için daha resmi olarak imalat devamsızlığı hükmü çıkmadı fakat onun için de “Grand Edition” paketi hazırlanarak alaka çekmesi sağlandı.Mercedes-Benz SL, iki kişilik üstü açık zevk otomobilleri arasında 60 senesi aşkın müddettir standartları belirliyor.
Efsanevi “Martı Kanat” 300 SL ile başlayan macera nihai dönemde bu tipteki otomobillere olan ilginin azalması nedeniyle devam edememe riskiyle karşı karşıya.
Öte yandan markanın Mercedes-AMG GT Roadster isminde defa henüz sportif ve yeni dünya zenginlerine henüz makul tek seçeneği de yer alıyor.
Hal bu tür olunca Mercedes-Benz SL “Grand Edition” desenleri de serinin konfor merkezli “cruiser” başka bir deyişle “gezinti otomobili” özelliklerini belirtiyor.
3.0 litrelik 367 HP’lik 6 silindirli SL 400 ve 4.6 litrelik 455 HP V8 motorlu SL 500 seçenekleri belki de romantik gezileri en konforlu yaşatacak nihai otomobillerden.
Bu sebeple tek adet sipariş verip SL efsanesinin en gelişmişlerinden birini koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.