sohbet odaları

No Pasaran ile "Ateizm" üzerine söyleşi..

Mitral

Altın üye
Kim hortlattı lan konuyu :D
nostalji yaşadım:p

Oggy

Altın üye
no pasaran ile gerçekleştirilmiş bir başka söyleşi de şu şekildedir. :cici:

[YOUTUBE]XUIVFys2k2M[/YOUTUBE]

Independent

Bronz Üye
Yıllar öncesine ait konuları hortlatmak pek hoşuma gitmiyor ama bu konuyu okuyacağım diye kendi kendime tembihledim.. Birkaç kez okumaya yeltendim, daha önce gördüklerim gibi olacağını düşündüğüm için tereddüt yaşadım. İslamı karalamalar, siyasal çizgiye bakarak yaklaşım sergilelemer vs.. açıkcası düşüncelerinizi okumak keyif verdi. Sadece kendi inandığınız (veya inanmadığınız) konu üzerine konuşmanız, hiçbir şekilde saldırganlık sergilemeden, kendi doğrularınızı dile getirmeniz, üslubunuzu iyi yönde muhafaza etmeniz çok iyi. Siyasal çizgilerimiz zıtlık teşkil etse de (okuduğum kadarı ile) buradaki düşüncelerinizi beğendim. Nasıl ki, inançlı olanlar saldırganlık yahut kin/karalamalara gibi yollara başvurmamalı ise, inanmayanlar da öyle olmalıdır. Her iki tarafta kendi doğruları yaşasa/yaşatsa toplum bu denli bölünmelere sahip olamazdı. Söyleyişi için teşekkür ederim, tabi ki Allah hidayet nasip eylesin de demek istiyorum. Daha da uzun konuşacağımız bir konu olursa yazacağımız farklı şeyler olacaktır muhakkak.. @No Pasaran

Eugène

Bronz Üye
mazlum efendi çocuk, o yüzdendir üslubunun naifliği. bizi kurt sütüyle büyüttüler. sonra dayadılar kımızı, dayadılar kımızı. ahlakımız da, dilimiz de bozuldu. güne şirk koşmadan başlayamıyorum.

Alavarez

Gümüş Üye
Başka biri üzerine islam söyleşisi olsaydı takılmadık kulp kalmazdı , şöyle bişey de var ''bizene no pasaranın ateistliğinden '' ...Dimi yani bizene , ateistse ateist sanki çok mu önemli bişi :)
Katılıyorum bize ne kendisinin ne olduğundan...
@No Pasaran geçmiş olsun acil şifalar diliyorum, düzeldin mi?

No Pasaran

Özel Üye
Yıllar öncesine ait konuları hortlatmak pek hoşuma gitmiyor ama bu konuyu okuyacağım diye kendi kendime tembihledim.. Birkaç kez okumaya yeltendim, daha önce gördüklerim gibi olacağını düşündüğüm için tereddüt yaşadım. İslamı karalamalar, siyasal çizgiye bakarak yaklaşım sergilelemer vs.. açıkcası düşüncelerinizi okumak keyif verdi. Sadece kendi inandığınız (veya inanmadığınız) konu üzerine konuşmanız, hiçbir şekilde saldırganlık sergilemeden, kendi doğrularınızı dile getirmeniz, üslubunuzu iyi yönde muhafaza etmeniz çok iyi. Siyasal çizgilerimiz zıtlık teşkil etse de (okuduğum kadarı ile) buradaki düşüncelerinizi beğendim. Nasıl ki, inançlı olanlar saldırganlık yahut kin/karalamalara gibi yollara başvurmamalı ise, inanmayanlar da öyle olmalıdır. Her iki tarafta kendi doğruları yaşasa/yaşatsa toplum bu denli bölünmelere sahip olamazdı. Söyleyişi için teşekkür ederim, tabi ki Allah hidayet nasip eylesin de demek istiyorum. Daha da uzun konuşacağımız bir konu olursa yazacağımız farklı şeyler olacaktır muhakkak.. @No Pasaran

Bu söyleşiyi yaptığım zaman askerdim. O nedenle biraz kısa tutmak zorunda kalmıştım. Bugün tekrar söyleşi yapılacak olsaydı eğer yine aynı şekilde mi yazardım yoksa biraz daha sert/ılımlı mı olurdum bilemiyorum sevgili İndependent. Zira aradan geçen 5 yılın dışında topluma ve özellikle “bizden olmayana” yönelik artan olağanüstü bir baskı var. Büyük bir kamplaşma oluşturuldu. İnsanların islama veya herhangi bir dine yada kişiye, gruba, kuruma vs karşı gösterdiği reaksiyon yaşadıkları ile doğru orantılı değişiyor. Nihayetinde insanı dönüştüren şey yaşadığı koşullar. Örneğin dün diyanet işleri başkanı fakirliğin Allah’a yakın olmak demek olduğunu ifade etmişti zırhlı Mercedes’ine binmeden önce. İşsizlikten, açlıktan intihar edenlerin ülkesinde, bu elbette birçok kişi tarafından sert tepki ile karşılanacaktır. Gibi gibi... Yorumunuz için teşekkür ederim. Genel olarak çizgim bu şekilde. Başka bir konuda görüşmek üzere.

Katılıyorum bize ne kendisinin ne olduğundan...

@No Pasaran geçmiş olsun acil şifalar diliyorum, düzeldin mi?
40’ından sonra ateist olunmazmış. Bir 10 yıl daha görmem gerekiyor. Yaklaşık 10 yıldır aynı forumdayız. Bir 10 yıl daha kalabiliriz bence. O zaman görürüz :d

mazlum efendi çocuk, o yüzdendir üslubunun naifliği. bizi kurt sütüyle büyüttüler. sonra dayadılar kımızı, dayadılar kımızı. ahlakımız da, dilimiz de bozuldu. güne şirk koşmadan başlayamıyorum.
Estağf. üstad. Eskisi kadar ben de kibar olamıyorum. Sayelerinde ateizm patladı zaten. ^^ ayrıca takibimdesin, okuyorum yazdıklarını. Bir görünüp bir kaybolma, kal buralarda.

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 1, Misafir: 28)