sohbet odaları

O kadar canım yanıyor ki

Mitral

Altın üye
Hayatımın sonuna kadar yanımda olacagını sandıgım ınsanlar canımken el oluyor
sonra da tutup bırı elken canım olmaya calısıyor ve bu benım canımı yakıyor
sessızlestım bes dakıka once bırseye gulup sonra aklıma gelen bırseyle gozyaslarına bogulabılıyorum tek bıldıgım hak etmedıgını yasamaz ınsan ben bı ınsanın kalbını zamanında cok kırmıstım sımdı kırılıyorsam ondan.
Rabbıme yıne sıkayet etmıyorum son zamanlarda gorduklerıme yasadıklarıma ıyı bakmaya calısıyorum "Rabbım sag elıne aldı belkı hayırlısı boyleymıs " dıyorum.
zor bır surecten gecıyorum bıter elbet ama nolur dualarınızı benden eksık etmeyın
hıc boyle kotu olmamıstım ben.
okuyan yorum yapan herkesten Allah razı olsun..

busraadeemiir

Kayıtlı Üye
Hayatımın sonuna kadar yanımda olacagını sandıgım ınsanlar canımken el oluyor
sonra da tutup bırı elken canım olmaya calısıyor ve bu benım canımı yakıyor
sessızlestım bes dakıka once bırseye gulup sonra aklıma gelen bırseyle gozyaslarına bogulabılıyorum tek bıldıgım hak etmedıgını yasamaz ınsan ben bı ınsanın kalbını zamanında cok kırmıstım sımdı kırılıyorsam ondan.
Rabbıme yıne sıkayet etmıyorum son zamanlarda gorduklerıme yasadıklarıma ıyı bakmaya calısıyorum "Rabbım sag elıne aldı belkı hayırlısı boyleymıs " dıyorum.
zor bır surecten gecıyorum bıter elbet ama nolur dualarınızı benden eksık etmeyın
hıc boyle kotu olmamıstım ben.
okuyan yorum yapan herkesten Allah razı olsun..
Herkes bu donemlerden geciyo sadece kendini düşün etraftakileri düşünme nasil mutluysan oyle hareket et çünkü kimse icin kalbini acıttıgina degmiyor sukretmekle cok dogru bisey yapiyosun

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hiragul

Kayıtlı Üye
Die. Acı malesef hep var.. Ama belirli bir zaman sonra Acı nedir bilmiyeceksin çünkü hissedemiceksin bile.
Artık umursamz oluyorsun, seni güldürecek ne varsa onlar göze çarpıyor, ve aşktan uzak herşey ilgini çeker (:
Zamanla bunuda atlatırsın inş. Dualarım seninle ve diğer acı çeken arkadaşlarla.

Hiç Düşünce

Bronz Üye
Hayatınızda birileri olmak zorunda değil, eş, dost, sevgili her neyse.
Siz size yetebildiğiniz zaman canınız sadece sıkılır, ama yanmaz. Başkasını da yakmaz.
İnsan gelişlerine ket vurup kendinizi keşfedin.
Yalnızlığı yeğ tutarsanız derdiniz çözüme kavuşur muhtemelen.

Mitral

Altın üye
Herkes bu donemlerden geciyo sadece kendini düşün etraftakileri düşünme nasil mutluysan oyle hareket et çünkü kimse icin kalbini acıttıgina degmiyor sukretmekle cok dogru bisey yapiyosun

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
belkı ımtıhandır dıyorum yınede sukur dıyorum evet
yapım geregı kendımı degıl ılla once karsımdakılerı dusunuyorum bılmıyorum yapabılırmıyım
tesekkur ederımm..
Die. Acı malesef hep var.. Ama belirli bir zaman sonra Acı nedir bilmiyeceksin çünkü hissedemiceksin bile.
Artık umursamz oluyorsun, seni güldürecek ne varsa onlar göze çarpıyor, ve aşktan uzak herşey ilgini çeker (:
Zamanla bunuda atlatırsın inş. Dualarım seninle ve diğer acı çeken arkadaşlarla.
o umursamaz olacagım gunlerı beklıyorum ben , mış gibi yapmak istemiyorum
inşallah gelecek o günler..
saolasın Allah razı olsun hatun..

Mitral

Altın üye
Hayatınızda birileri olmak zorunda değil, eş, dost, sevgili her neyse.
Siz size yetebildiğiniz zaman canınız sadece sıkılır, ama yanmaz. Başkasını da yakmaz.
İnsan gelişlerine ket vurup kendinizi keşfedin.
Yalnızlığı yeğ tutarsanız derdiniz çözüme kavuşur muhtemelen.
zaten o kadar guvenım kırıldı kı galıba yalnızlık tek care gıbı
tesekkurler yorumunuz ıcın..

Hiragul

Kayıtlı Üye
Senelerce acı çeken biri, belirli bir zaman sonra acıya kapalı oluyor. Acı'nın yaklaştığı an en tehlikeli andır; gelen geçen herkesi yıkabilir...

Serçe

Bronz Üye
Ben de eskiden kendimi çok uzerdim. Sonra o uzdugum kisiyi baskasiyla gulerken gördüm. Yani degmiyor. Hayat o kadar kisa ki anlam yukleyecegin insanlar az ama öz olsun. Kitaplar her zaman yalnizligini paylasir. Kendi kendini hirpalamanin sana hiç bir faydasi yok. En guzel yaslarinizi böyle heba etmeyin. Sonra tutamiyorsunuz zamani.

Mitral

Altın üye
Haline şükret. Allah yardımcın olsun.
saolasın ..
Senelerce acı çeken biri, belirli bir zaman sonra acıya kapalı oluyor. Acı'nın yaklaştığı an en tehlikeli andır; gelen geçen herkesi yıkabilir...
acı elbette kı hayatta var ama bu acı baska yalnız degıl ıssız kalıyorsun sankı ya da yanında olan ınsanlar senı dınlıyorlar ama dınlerken aslında sana kendı soyleyeceklerı seylerı dusunuyorlar bılmıyorum ya cok farklı bısey bu..

Ben de eskiden kendimi çok uzerdim. Sonra o uzdugum kisiyi baskasiyla gulerken gördüm. Yani degmiyor. Hayat o kadar kisa ki anlam yukleyecegin insanlar az ama öz olsun. Kitaplar her zaman yalnizligini paylasir. Kendi kendini hirpalamanin sana hiç bir faydasi yok. En guzel yaslarinizi böyle heba etmeyin. Sonra tutamiyorsunuz zamani.
az ınsan cok huzur dıyorsun..
deneyecegım gercekten tesekkurler..

Hiragul

Kayıtlı Üye
Die. En güzeli; sen başkalarını dinle, kendini kendine bırak :) kendinden başka kimse anlamaz seni (:
Bazı şeyleri paylaşmak güzel, günlük olan biten mesela, ama derin duygular başka bişe, kötü olan anlaşılmadığını farkedince ikiye katlanıyor..

A

asdfghjkl

Guest
Sevdiğin bir insanı ölümle kaybetmek kadar acısı yoktur inan bana. Eğer hayattalarsa düzeltilemeyecek hata yoktur. Şükret Allah'a yaşıyorlarsa.

Mitral

Altın üye
HiRagül bazen o kadar kucuk seylerı dert ettıklerını fark ettıgım zaman bu kez ıcımdekı dınleme ıstegı de gıdıyor
bazen sosyal aglarda hıc tanımadıgım ınsanlarla konusuyorum ıste onlar dınlıyorlar ve anlatıyorlar da
hanı anonım soru soruyorsun ya. ıste o sekılde ınsanlarla ıletısım kurar oldum araya samımıyet gırınce arkadaslık ıcın buyu bozuluyor sanırım

ZiFiR

Platin Üye
sakın umudunu kaybetme arkadaşım bu günlerde geçicek daha kötüleri gelicek

Mitral

Altın üye
Lethe ya yasayan nefes aldıgını bıldıgın bırını ıcınde öldürmen gerekiyorsa
kalbin bunu yapmak ıstemıyorken
aklın yap dıye baskı yapıyorsa

evet ölüm en acısı çok şükür ailem başımda ve iyiler şükretmem gerekenler için sürekli şükrediyorum

T

Bronz Üye
"Sen evinde oturmuş başka birisi için kendini üzerken, o insan şu anda kim bilir nerelerde kimler ile paylaşıyor tebessümlerini" böyle bir düşünce tarzını kanıksamıyorum maalesef. İnsanoğlu anılarını bir anda silip atamıyor. Geçtiğimiz günlerde şunu düşündüm; bugün dedim herhangi bir durumdan ötürü evde yangın çıksa, en çok fotoğrafların yanmasına üzülürüm. Çünkü onlar benim için önemli anılarını biriktirirler içlerinde. Senin yaşadığın acı da buna benziyor aynı.

Hayatına birisini almak zorunda değiliz. Çevremizdeki insanları hayatımızdan uzaklaştırmak zorunda olmadığımız gibi. Rati ye katılıyorum söylediklerinde. Başımıza gelenler, kendimizi keşfetmemiz için olanaktır belki de.

Hayatında yaşadıklarını kadere veya hayıra bağlayanlardan değilim. Evet, Dünya üzerinde çoğu insan senden benden daha fazla acı çekiyorlar. Fakat, ateş düştüğü yeri yakıyor bu da ayrı.

Biraz da inzivaya çekilmekte fayda var. Kendi kabuğuna çekil. Kendini dinlemeye ve dindirmeye çalış.

Serçe

Bronz Üye

saolasın ..

acı elbette kı hayatta var ama bu acı baska yalnız degıl ıssız kalıyorsun sankı ya da yanında olan ınsanlar senı dınlıyorlar ama dınlerken aslında sana kendı soyleyeceklerı seylerı dusunuyorlar bılmıyorum ya cok farklı bısey bu..

az ınsan cok huzur dıyorsun..
deneyecegım gercekten tesekkurler..
Hayir hayat çok kisa ve guzel. Kendini yalniz hissettiginde kitaplara saril. Hepimizin hayatina birileri girip cikiyor. Gidenin ardindan yas tutmak vakit kaybi ve hayati kaciriyorsun o arada diyorum. :p

Mitral

Altın üye
"Sen evinde oturmuş başka birisi için kendini üzerken, o insan şu anda kim bilir nerelerde kimler ile paylaşıyor tebessümlerini" böyle bir düşünce tarzını kanıksamıyorum maalesef. İnsanoğlu anılarını bir anda silip atamıyor. Geçtiğimiz günlerde şunu düşündüm; bugün dedim herhangi bir durumdan ötürü evde yangın çıksa, en çok fotoğrafların yanmasına üzülürüm. Çünkü onlar benim için önemli anılarını biriktirirler içlerinde. Senin yaşadığın acı da buna benziyor aynı.

Hayatına birisini almak zorunda değiliz. Çevremizdeki insanları hayatımızdan uzaklaştırmak zorunda olmadığımız gibi. Rati ye katılıyorum söylediklerinde. Başımıza gelenler, kendimizi keşfetmemiz için olanaktır belki de.

Hayatında yaşadıklarını kadere veya hayıra bağlayanlardan değilim. Evet, Dünya üzerinde çoğu insan senden benden daha fazla acı çekiyorlar. Fakat, ateş düştüğü yeri yakıyor bu da ayrı.

Biraz da inzivaya çekilmekte fayda var. Kendi kabuğuna çekil. Kendini dinlemeye ve dindirmeye çalış.
cevremde kabuguma cekıldıgımde ısrarla "neyın var " dıye soran buna ızın vermeyen bır annem var
benım ıcın endıselenıyor yanı bu seferde ınsanlara ıyı gorunmek durumunda kalıyorsun
eger evımde oturabılseydım bunu zaten yapabılırdım ıse geldıgım ıcın butun ınsanların yuzune gulmek zorundayım uzerlerıne alınabılırler yanı ıyı olmasamda ıyı olmak zorundayım ..
tesekkurler dıkkate almaya calısacagım ..

Mitral

Altın üye

Hayir hayat çok kisa ve guzel. Kendini yalniz hissettiginde kitaplara saril. Hepimizin hayatina birileri girip cikiyor. Gidenin ardindan yas tutmak vakit kaybi ve hayati kaciriyorsun o arada diyorum. :p
kıtap okuyorum ama bazen okudugumu bıle anlamıyorum kıı
okumak ne bazen yazıyorum paylasıyorum bıle ben
buda tam olarak yas tutmak degıl kı dengem sasıyor bı mutlu bı mutsuz
bırı benı fabrıka ayarlarıma dondursun :benmi:

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 2)