Öyle bir rüya gördüm ki

Yazgı

Bronz Üye
Allahım nasıl bir rüyaydı bilemedim. Odanın içinde kurna var sürekli akıyor çeşme gibi sabahtan akşama kadar akıyor. Bakıyorum altında balıklar var ama nerde, halıda. Halının üzerinde bildiğimiz dere balıkları ufak da var büyük de. Ama sadece onların olduğu yerde su var halının ilerisi kuru. Orada su birikintisinin içinde balıklar yüzüyor. Sonra ben halıyı düzeltmeye kalkıyorum. Su çekiliyor kurna kapanıyor ve balıklar ölüyor.

Anna Karenina

Yılın EN’i
Ya tam dedim ki ne guzel bir ruya görmüş yazgi hanim. o baliklar olmeyecekti.. birazdan yorumumu yapicam.....

Yazgı

Bronz Üye

Anna Karenina

Yılın EN’i
Dusunuyorum da yazgı hanim nasil olurda boylesine kismetli bir ruya bu sekilde sonuclanir diye... neden yani neden:dusun:
iki guzel kelime edemedim kimseye. felaket tellali miyim ben...
Neyse...
Cok sakin yasantiniz var. asosyal biri degilsiniz.. sosyal biri de degilsiniz. orta halli.. kendi halinde, hayattan birşeyler koparmadan, sahip olduklarina şükreden birisiniz... ölü balik maddi zarara uğramak anlamına gelir... hayalleriniz suya düşebilir ve isteklerinizin dışında şeylere sahip olabilirsiniz. refaha erişmek için azminizi arttırmalısiniz yazgı hanim....
Bakin ruyada gormus oldugunuz ıslak hali, akan su ve balik anlam olarak birbirine yakindir. bereketli, kismetli, maddi bolluk, manevi guzellik ve sevincli durumlarla karsilasmanizi isarettir.
o su cekilmeyecekti..
o hali kurumayacak, o baliklar ölmeyecekti...

Yazgı

Bronz Üye
Benim hayallerim suya düşmeye alışkın Anna hanımcım. Nasipten öteye de köy yok. Zaten hayat da hep böyledir verdiği her mutluluğun bedelini fazlasıyla ödetir. Teşekkür ederim.