sohbet odaları

Patlıcan Sevenler Bayılacak: Patlıcan Çığırtma

Sanem

Yönetici
Üst Yönetici Yardımcısı
Patlıcan en lezzetli, en gösterişli hali... Hem göze hem de damağa hitap eden Patlıcan Çığırtma tarifimiz, sofralarınızın baş tacı olacak.

Malzemeler:

5 adet patlıcan
Tuz
1 su bardağı ayçiçek yağı
7-8 adet yeşil biber
8-10 diş sarımsak
3 adet domates
Tuz
Yapılışı:

Patlıcanları şeritli kalacak şekilde soyun. Üzerlerine tuz serpin ve 30 dakika bekletin. Beklettiğiniz patlıcanları yıkayın ve iyice kurulayın.
Geniş bir tencereye sıvıyağ koyup kızdırın. Tencerenin kapağı kapalı kalacak şekilde patlıcanları ve biberlerin her iki tarafını kızartın. Kızarttığını patlıcanları ve biberleri bir fırın kabına alın.
Tencereye bu kez sarımsakları ve küp küp doğradığınız domatesleri koyarak pişirin. Tuzunu da ekledikten sonra domatesleri de fırın kabına alın. 180 °C fırında suyunu çekene kadar yaklaşık 20-25 dakika pişirin.

Run

Özel Üye
Sanem patlıcan 248 çeşit yemeğin içine giriyor hiç birisini yemem! Lütfen pırasa, ıspanak, bamya türlerini paylaşma :) sağlıklı olan hiç bir şey yemiyorum sanırım!

Sanem

Yönetici
Üst Yönetici Yardımcısı
@Sanem patlıcan 248 çeşit yemeğin içine giriyor hiç birisini yemem! Lütfen pırasa, ıspanak, bamya türlerini paylaşma :) sağlıklı olan hiç bir şey yemiyorum sanırım!

patlıcan yenmez mı ya senın agzının tadı yok :)

bende pırasa ve ispanak sevmıyorum nolcak simdi? :)

Run

Özel Üye
Sanem çok yemek seçen biriyimdir, yemeğin içine et girerse onu da yemem! Zeytinyağlı yaprak sarması çekti canım bak :) neyse ben şu barbunya ısıtıp yiyeyim.

Sanem

Yönetici
Üst Yönetici Yardımcısı
@Sanem çok yemek seçen biriyimdir, yemeğin içine et girerse onu da yemem! Zeytinyağlı yaprak sarması çekti canım bak :) neyse ben şu barbunya ısıtıp yiyeyim.

cok zor birisin Allah evlenecegin kadına yardım etsın :)

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 6)