sohbet odaları

Playstation 4 Batman Arkham Origins Oyunu İpuçları

Semurw

Kayıtlı Üye
Katılım
12 Haziran 2014
Mesajlar
25
Puanları
1
Yaş
30
Tepkime puanı
0
Playstation 4 Batman Arkham Origins Oyunu İpuçları

Gotham sokaklarında yardıma mı ihtiyacınız var? Warner Bros. Montreal'den Ben Matte'in suçla savaşma tüyolarına bir göz atın.


PlayStation 3 için Batman: Arkham Origins'de pelerinli savaşçının başına konulan $50 milyon dolarlık ödülü almak için çok sayıda kötü karakter bulunuyor, Gotham City'nin sokaklarında güvenliği sağlamak için biraz yardıma ihtiyacınız olabilir.


Oyunun kıdemli yapımcısı Ben Matte'den başka kim size Batman'in araçları, komboları ve taktikleri ile ilgili sağlam tüyolar verebilir ki?
Akışına bırak


İlk tüyom, Batman oyunlarını tanımlayan bir özellik olan serbest akış dövüşü ile ilgili olacak. Benim için en favori anlarımdan biri Deathstroke ile yapılan büyük karşılaşmadır. Düşman grupları ile savaşırken karşı saldırı en önemli yeteneklerinden biridir ama eğer sürekli düğmelere basan biriyseniz bu çok iyi çalışmayabilir. Eğer hiç kimse size saldırmıyorken üçgen düğmesine basarak karşı saldırıya geçerseniz bu başarısız olacak ve kombo sayacı sıfırlanacaktır. Böyle bir durumda, daha güçlü saldırılar yapabilme kabiliyetinizi kaybedersiniz bu yüzden sadece saldırıya uğradığınız anda karşı saldırı düğmesine basın.
Erken davran


Yeni dövüş eğitim seviyelerinden, tüm mücadele haritalarından faydalanmak ve dövüş esnasında kullanacağınız hızlı fırlatılan araçlar üzerinde pratik yapmak çok önemlidir. Çoğu aracın hızlı fırlatma seçeneği vardır ama en kullanışlı olduğunu düşündüğüm iki araç Batarang ve Batclaw'dır. Bir düşmanı sersemletmek için her iki araç da oldukça kullanışlıdır. Batclaw'ı hızlı fırlatarak bir düşmanı kendinize çeker, ardından onu yere serersiniz. Batarang'i serbest akış dövüşünde kullanmak ayrıca her darbede sayarak kombo sayacınızı devam ettirir böylece size yakın düşmanları dövmeye odaklanabilirsiniz. Ayrıca yerdekilerin kalkmasını beklerken uzaktakileri avlayabilir ve daha fazla ceza verebilirsiniz.
Sıyrılmayı unutma


Çoğu kişinin unuttuğu şey sıyrılma hareketidir., bu hareketi çarpı düğmesine iki kere basarak yapabilirsiniz. Bu ayrıca kombo sayacını da korur, dikkat ederseniz tüm tüyolarım kombo sayacını korumakla ilgili. Dolu bir kombo sayacında etkisizleştirme, yok etme gücü ya da kombo bitirişi gibi kabiliyetleri açabilirsiniz. Bunları da yüksek puanlar aldığınızda ve muhteşem bitirici hareketler yaptığınızda görürsünüz. Bu gerçekten kara kuşağa sahip kişileri diğerlerinden ayıran bir özelliktir, bu kişiler 150 vuruşluk komboyu, serbest akış dövüş sistemini düzgün şekilde kullanarak yaparlar.
Dalışa geç


Batman'in dive-bomb kabiliyeti, onun süzülürken yükseklik kazanmasına yardımcı olur ve bir çatıdan atlayarak süzülmeye göre daha fazla yere gidebilmeyi sağlar. Eğer bir çatıdan atladıktan sonra dalışa geçer ve dive-bomb kabiliyetini kullanırsanız, çok daha yükseğe çok daha hızlı bir şekilde gidersiniz. Kuzey ve Güney Gotham'ı birbirinden ayıran, Gotham Pioneer Bridge ile bağlanan sular bulunuyor ve dive-bomb ile süzülme taktiğini doğru şekilde uygularsanız hiç yere inmeden bir taraftan diğer tarafa ulaşmanız mümkün.
Her suç bir hikayeyi anlatıyor


Bu tam olarak bir oynanış tüyosu değil ama anlattığımız hikaye ile ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmenizi sağlayacak. Batman'in tarayabileceği suç mahallerinde oyun boyunca saklı gizemleri açığa çıkarabileceksiniz. Oyunun veri tabanı sayfasında hikaye çizgisini ve açığa çıkardığınız bilgileri bulacaksınız. Bu bilgiler Gotham City'nin tarihi veya belli başlı kötülerin Batman ve diğer suçlularla arasındaki olayları barındırıyor. Hepsi hikayenin geneline bağlanıyor, bu yüzden tüm olup bitenleri anlayabilmeniz için veri tabanı sayfasına göz atmak önemli.
Gotham City'nin suç dünyasını alaşağı etmeye hazır mısınız? Batman: Arkham Origins şimdi PS3 için mevcut durumdadır ve Batman: Arkham Origins Blackgate şimdi PlayStation Vita için mevcut durumdadır..
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst