sohbet odaları

Pozitif Bir Anne Olmak İçin 10 Öneri

Jasmine

Sonra tanrı bir kadın yarattı, acılardan.
Bronz Üye
Katılım
6 Ekim 2014
Mesajlar
2,699
Puanları
36
Yaş
23
Tepkime puanı
0
Kuşkusuz Anne olmak dünya’nın en güzel duygusu ama bir okadar da yeni ve daha önce hayatta hiç oynamadığınız zorlayıcı bir rol . Bir filmde söylemişlerdi : Çocuk sahibi olmak yüzünde bir dövmeyle dolaşmak gibidir diye. Bu cümle anneliği çok güzel özetliyor. Ama ne olursa olsun mutlu olmak , hayata gülümseyerek bakabilmek tartışmazsız kendiniz ve çocuklarınız için yapabileceğiniz en güzel şey … Ne demişler Happy Mom , Happy Kids ! ( Mutlu anne , mutlu çocuklar )

**Güne pozitif başlamaya karar verin ve bu kararınızı neolursa olsun uygulayın. Sonuç olarak gün içinde beklemediğiniz ve hoşunuza gitmeyen durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz ama olsun zaten önemli olan olumsuz olan durumların ruh halinizi çok da etkilememesini sağlayabilmek. Derin bir nefes alın , pozitif bir anne olmanın anahtarı denemeye devam etmekten ve kendine inanmaktan geçiyor !

**Daha fazla gülümseyin. Bazen her şeyden bunalsanız da gülümsemeyi deneyin. Gülümsemek kendinizi iyi hissettirecek, çocukların da kendilerini rahat ve mutlu hissetmelerini sağlayacaktır. Elinizdeki yemek dolu tabağı yere düşürseniz bile gülün ! Hayatla biraz dalga geçmeyi öğrenmek gerekiyor.

**Dans edin ! Bir çocuk şarkısı olması bile gerekmez. Gwen Stefaniyi açın , yani sizi hangi şarkı eğlendiriyorsa ,ne dinlemek istiyorsanız onu açın. Çocuğunuz da sizin dansınıza kısa süre sonra katılacaktır. Emin olun ki bir çocuğun annesini dans ederken , mutlu bir şekilde görmesi onun da çok eğlenmesini sağlayacaktır. (Garanti edilir)

**Bir anne çocukları için akla gelmeyecek fedakarlıklarda bulunabilir. Öyleyse çocuklarınızı küçük masum şeyler için kullanmanızda da bir sakınca da yoktur. Hiç gitmek istemediğiniz bir düğüne ya da bir toplantıya çocuklarınızı bahane göstererek gitmeyebilirsiniz ve üstelik bu durumun en güzel tarafı da bahaneyi anlasalar bile herkesin sizi anlayışla karşılayacak olmasıdır.

**Gidin ve “Sex and the City “ dizisinin DVD sini kiralayın . Bekar olduğunuz günleri hatırlayın , şuan yaşadığınız karmaşayı düşünün bir de. Ozaman ki tek probleminizin “o” nun sizi arayıp aramayacağı olduğu günlere gidin. Şimdi de kendinize gelin. Ozamanlarda tek istediğiniz şey aşık olup evlenmek ve çok güzel çocuklara sahip olmak değil miydi? Ve işte gülümsemek için bir neden . Şimdi bunların hepsine sahipsiniz!!!

**Kendinize mutlaka zaman ayırmalısınız. Çocuklarınızı dünyadaki her şeyden hatta kendinizden bile çok sevebilirsiniz, iyi bir anne de olabilirsiniz ama unutmayın siz bir insansınız sizin de kendinize zaman ayırmanız gerekiyor. Arada çoçuğunuza bakacak bir bakıcı bulun , arkadaşlarınızla dışarı çıkın , yemek yiyin, alışveriş yapın . Enerjinizi depolayın ve sonra çocuğunuzun yanına daha mutlu bir anne olarak geri dönün.

**Kocanızla “korkunç c.tesi” filmini çevirin. Sadece bir günlüğüne kocanızla rolleri değişin, o çocuğa baksın , siz de ayaklarınızı uzatıp playstation oynayın !

**Çok yorgunsunuz, ama çocuğunuzun enerjisi bitmiyor değil mi ? Öyleyse biraz yaratıcı olun. Birlikte kuaförcülük oynayabilirsiniz mesela. Eline bir fırça verin ve saçlarınızı taramasını isteyin. Çok fazla mı yorgunsunuz ? Ozaman da sizin uyuyan güzel olduğunuzu söyleyin !

**Herkesin bir molaya ihtiyacı vardır. Kendinize köpüklü bir banyo hazırlayın , içine rahatlatması için lavantalı bir banyo jeli kullanın . Sonra çocuklarınızla birlikte , küvetin içine girip keyif yapın , oyun oynayın. Banyo yapmayı hem onlar için hem de kendiniz için bir keyife dönüştürebilirsiniz.

**Çocuğunuzla birlikte onun en sevdiği Çizgi filmin şarkısını evde bağıra çağıra söyleyin. Şarkı söylemek hem sizi rahatlatacak , hem de onu eğlendirecektir. Eğlenen bir anneyle olmanın değeri çocuk için paha biçilemezdir.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 2)

Üst