Neler yeni

Röportaj : AspavA v Utku

Metin

Webmaster
Merhaba değerli IRCForumlari.com.tr kullanıcıları,

Röportaj serimize uzun süredir IRC Dünyasında hizmet veren ve bir dönem Yuzuk.NET sahipleri olan Webmasterlar Utku ve AspavA ile gerçekleştirdik. Bizi izlemeye devam edin, iyi seyirler.

Xander : Merhaba Utku ve AspavA,
Öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğiniz için, IRCForumlari.com.tr kullanıcıları adına ve kendi adıma teşekkür ederim.

Xander : Sizi tanımıyanlar için ilk önce Utku kimdir sizinle başliyalim.

Utku : Öncelikle bizi röportaj için uygun gördüğünüz için, ircforumlari.com.tr ailesine teşekkür ederiz.

Utku :Adım Utku, Kayseriliyim. Antalyada yaşıyorum. Kamu'da Bilgisayar Teknikeri olarak görev yapıyorum. Onun haricinde zaten bizi tanıyanlarında bildiği gibi, web tasarım işleriyle uğraşıyoruz.

Xander : Bilgisayarla içli dışlısınız yani Utku ?

Utku : AspavA ile uzun yıllardır süren bir dostluğumuz var. İki beden tek vücut gibiyizdir.

Utku : evet Xander oldukça :)

Xander : Senelerce bende bunu görenlerdenim, AspaVa ile olan dostluğunuzu rabbim daim etsin dostluğunuzu.

Xander : Peki Utku, bir günün nasil geçer ?

Utku : Amin. Teşekkürler.

Utku : Sabah 7.00 'da uyanırım. Hazırlanır işe giderim. İş sürecim biraz yoğundur. Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hallerinden Komple Sorumlu Olduğum için 17.00 'a kadar işlerim sürer. İşten çıktıktan sonra eve gelir duş alır, bilgisayar başına otururum. Almış olduğum bir çizim vs. gibi bir iş varsa ona başlarım tabi başlamadan muhakkak , 2 3 tek viski sallarım :) yoksa çalışamıyorum.

Utku : Şuan zamanlarda ise havanın sıcaklığı nedeniyle, AspavA ile sahile gideriz haftada 3 5 sefer. :)

Xander : Antalyanın yazın sıcaklığını gerçekten çekilmiyor, Geçen yaz bende sideye geldim 1 ay kaldım, Gerçekten insanı bunaltıyor en güzeli akşamları serinlikte sahil kenarında oturmak ve içmek :)

Xander : Bu bilgileriniz için Teşekkür ederim Utku.

Xander : AspaVa bizde biraz kendinizden bahsedermisiniz AspavA kimdir ?

AspavA : Öncelikle röportaj için if.com.tr ailesine ve özellikle sana teşekkür ederim.

Xander : Rica ederim sizin gibi değerli, insanları unutmamak adına elimizden ne geliyorsa, IRCForumlari.com.tr ailesi olarak yapacaz.

AspavA : ismim Umut, Kayseriliyim , Antalya da yaşıyorum, Makine Teknikeriyim, Şuan askerden geleli 1 hafta olduğu için ( bayağı bi geç gittim :) ) boştayım askerlik öncesinde ise devlet projelerinde şantiye şefliği yapıyordum,antalya bölge adliye binası mekanik proje, izmir bölge adliye binası mekanik proje ve antalya hakim savcı tesisi mekanik proje olarak.

Xander : Er veya geç önemli olan vatan borçunu ödemektir, tekrar sizi IRC Dünyasında görmek güzel.

AspavA : teşekkür ederiz güzel olacak :)

Xander : AspavA, Utku ile tanışmanız nasil oldu, ikinizde kayserilisiniz realde mi daha önce tanışıyordunuz yoksa sanaldamı biraz bahsedermisin.

AspavA : yıllardan bilmem kaç :) ozamanlar lise çağlarındayım kelebek.gen.tr de sıyrılmış biri oalrak kendimi uzun ufuklara açmak için çıktım çıktıgımda mirckolik.com a bi arkadaşım vasıtası ile girdim.

AspavA : mirckolik de Utku ile tanışmamız bu şekilde oldu ve sonrasında antalya ya taşınmamızla utku ile buluşmalarımız başladı ozamanlar çocuktuk nedir ne değildir bilmez sabahlara kadar içer dolanır karı kız kovalardık :)

AspavA : tabi bir yandan da işlerimizi aksatmadan ne kadar aksaklık olabilir ki utkunun sabahın 5 inde servise yetişmek için elinde terlikleri ile koşmasından başka :)

Utku : :)

Xander : Çok güzel ve sağlam bir ikilisiniz, sanal ile başlayıp real le kadar gitmesi ve senelerce hala ayı devam etmeniz taktire şahandır :)

AspavA : bizim herşeyimiz aynıdır utku ile doğum günlermiz dahi onun 21 eylül benim 22 eylül artık sen düşün.


Xander : Utku peki IRC ile ne zaman tanıştınız yıl olarak tam hatırlıyorsunuz, ve ilk olarak hangi sunucuya girdiniz ?

Utku :İlk girdiğim sunucuyu pek hatırlamıyorum, ozaman internete 146 yı çevirerek giriyordum :)

Utku :Ama gerçek başlangıcım DorukNET 'tir. DorukNET'te AgA, Lider nicklerini kullandım, #alem kanalının sahibiydim.

Utku :DorukNET yöneticisi Loverboy Adsl girişlerini kapatana kadarda bulundum

Xander : DorukNET bir dönemler TÜRK IRC Dünyasında parmakla gösterilen bir sunucu idi, taki Loverboy asdl girişlerini kapatana kadar.

Xander : Peki DorukNETTEN başka bir sunucuda görev veya yetki aldınız mı Utku ?

Utku :DorukNET 'ten sonra LeoN ile birlikte kelebek.gen.tr ye geçiş yaptık,bir süre orda bulunduk sonrasında economist LeoN'a turkchat.gen.tr yi verip linki kopardı.

Utku :Mirckolik.com ile birlikte turkchat.gen.tr şeklinde devam ettik, ozaman Mirckolik.com 'u mirc ve mirc ile ilgili aramalarda 1. sayfaya taşıdı, Ozamanlar önemli bir kelimeydi.

Utku :sonrasında, LeoN 'un yaşamış olduğu bir sorundan dolayı domaini satarak askere gittim.

Utku : tabi o domain yıllar sonra Suyip tarafından bana geri hediye edildi , şuan bende daha birçok girdiğim sunucu var tabiki hepsini söylemeye gerek yok ama üstün körü yazayım

Utku : RekorNET Bizimmekan.

AspavA : yuzuk.net, kardelen.gen.tr

Utku : doğru YuzukNET i unuttum :) askerden sonra uzunca bir süre YuzukNET i yönettik, AspavA ile birlikte.

Utku : Kardelen.gen.tr darkshades in, o ilgilenmediği süreçte orayı yönettik.

Xander : Utku ; Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Xander : AspavA Yuzuk.NET sunucusunu bir dönem Utku ile siz aldınız, o süre zarfında bir çok çalişmalarınız oldu Yuzuk.NET'İ neden sonradan sattınız ?

AspavA : yuzuk.net üzerinde gerçekten emeğimiz oldukça fazlaydı yüzük.net sayesinde irc aleminde ilk projelere biz imza attık diyebilirim en basitinden irc aleminde ilk responsive tema yuzuk.net teydi diyebilirim.

Xander : Gerçekten o zaman ki Yuzuk.NET teması çok güzeldi, Suayip en son almıştı oda sonra yanılmıyorsam kapatmıştı.

AspavA : tamamen sıfırdan kendimiz çizip kendimizin kodladığı bir tema ve oldukça başarılı beğeni toplayan bir tema olmuştu yuzuk.net i aslında satmamızın bir sebebi aile yaşantılarımızda olan sıkıntılar ve bunların getirdiği ilgiizlikten dolayı yuzuk.net arada kaldı diyebilirim.

AspavA : işin aslına bakarsan yuzuk.net kemal ( black ) arkadaşımızındı yuzuk.net farkılıydı bizim için bizim güzel işlere imza atmamıza sebep olan bir yerdi.

Utku : IRC ile ilgimizi bırakınca, Kemal 'de tüm domainlerini, Tunahan'a sattı.

Xander : Peki AspavA Yuzuk.NETTEN başka domain sunucu üzerinde başka projeleriniz oldumu ?

AspavA : yuzuk.net ten sonra biz tamamen globalleşmeye açıldık globalleşme büyük bir kelime olabilir fakat bizim için dönüm noktasıydı yüzük.net, 50 ye yakın responsve tasarım hem kendimizi geliştirme hemde kullanıcıları memnun etme babında 50 ye yakın tema tasarladık .

AspavA : irc ile bir alakamız kalmadı denilecek kadar azaldı tamamen web e yöneltik en son projelerimizden alem.org alem.org a tasarım ve çalışma yaptıktan sonra biz tamamen çekildik diyebilirim.

Xander : Verdiğiniz bilgiler için Teşekkür ederim AspavA .

AspavA : ha bu durum ilerleyen günlerde bir şey yapmayacaz anlamına gelmez ilerleyen dönemlerde güzel projelerimiz olacak ben teşekkür ederim.

Xander : Utku; WEB Tasarım işine ne zaman başladınız ?

Utku : Okuduğum okul yazılım üzerineydi, ama ozamanlar hevesim yoktu, gerçek anlamda, 10 yıl oluyor sonrasındada kendimi geliştirerek, kursa vs gitmeden, geliştirebildiğim kadar geliştirdim, tabi eksik olduğumuz yerler fazlasıyla vardır, çünkü tasarım biraz farklı birşey. Ufkun genişliği nereye gidiyorsa okadar Ama yaptığımız bir çok iş beğenildi.

Xander : Şuan IRC Dünyasına verdiğiniz hizmetler ve yaptığınız temalar, gerçekten kulllanıcıları ve sunucu sahibleri tarafından çok beğeniliyordu, Bu temaları yaparken bu kadar tutacağını tahmin ediyormuydunuz ?

Utku : açıkçası tahmin etmiyordum ama şunu anladım, sohbet işi ile ilgilenen kişiler, temaya açmış.

Utku : Bilmeyerek başladık, ama sonrasında bilerek ilerledik. Şöyle söyliyim

Xander : Tabi buyrun.

Utku : Herkezin kullanabileceği Genel Bir Tema çıkarmaya fırsat bulamadık, aldığımız kişisel sohbet temalarını yapmaktan.

AspavA : ne zaman niyetlensek kişisel bi tema çıkar gelirdi kalırdı genel tema : )

Xander : Yaptığınız temalarda IRC Dünyasında ve kullanıcıları tarafından çok beğeniliyordu.

Xander : AspavA; Utku ile mi bu işi yapıyorsunuz yoksa ekibiniz varmı Ar-ge gibi ?

AspavA : evet utku ile birlikte yapıyoruz sadece bir ar-ge ekibi kurmak istedik yuzuk.net zamanında webmaster kanalımız meşhurdu web ile alakalı sıkıntısı, sorusu olan oldugunda gelirlerdi bizde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırdık.

AspavA : bu gelen arkadaşlar arasından bir dönem ar-ge uğraşımız oldu fakat istikrarlı olan çıkmadı malesef biz yine utku ile baş başa kaldık : )

Xander : ikinizde çok güzel işler yapıyorsunuz yetiyorsunuz :)

Utku : Teşekkürler :)

AspavA : bizi çalışma sırasında görsen kafayı bozarsın ; p

Xander : Bir dönem IRCForumlarında baya bir paylaşmalar yapıyordunuz, bir ara bu paylaşmalar kesildi bunun sebebi nedir bize söylermisin Utku ?

Utku : Tabi IRCForumlarindan, yaptığımız işleri paylaşıyorduk forumun belli bir bölümü bizim yaptığımız paylaşımlarlada canlı kalıyordu Bizimmekan.com 'a giriş indexi işini aldık.

Utku : güzel bir index yaptık < Bu cumle uygunsuz bulundugu icin engellendi >. Şuan kullanılandan önceki. Tesadüfen Reis bizimmekanı almıştı, soyle.net de webmaster kanalını yönetmemizi istedi iz önce bir sunucuya bağımlı kalamayacağımızı, zaman ayıramayacağımızı söyledik.

Utku : sonrasında tesadüfen, web üzerinden nick registerı yaparken sparhawk ile denk geldik sohbet ederken çok önce rekor.net te birlikte bulunduğumuzu , ve çok yakın arkadaşımdı onunda isteği ile bizimmekana girdik. bi süre bulunduk. webleri ile ilgilendik. soyle.net e tasarım attık vs.


Utku : Fakat Soyle.Netin yönetim şekli bize biraz ters Paranın hükmettiği ve Parası olanın konuşabildiği haklı görülebildiği bir yerde, DorukNET'ten çıkan biri olarak ben zaten < Bu cumle uygunsuz bulundugu icin engellendi > ki Yapamadımda sonrasında yollarımızı ayırdık.

Utku : Akabinde IRCForumlarinda miZah ın yaşadığı problemde ondan taraf yorumlarda bulunduğumuz içinde uzun süreler içerisinde paylaştığımız okadar konu silindi. Yaptığımız onca ücretsiz logo paylaştığımız okadar tema onun sonrasındada zaten paylaşımı kestik.

Utku : Haklı Tektir. Haklı gördüğümüz konuda, yönetim karşı olsada, haklının yanında bulunuruz Sonucu ne olursa olsun.

Xander : Bu konuda hemfikiriz, ve o dönemlerdeki yine yönetimin değişikliğinde başa gelan Syst3m nicklinin o dönemlerde miZah ha iftira ve çamur atmasını gördük hepimiz ve halada devam ediyorlar.

Xander : Peki AspavA Sizin web ile tanışmanız nasil oldu ?

AspavA : ben genellikle unreal ircd ile uğraşırdım mirc script editleri yapar sunucu kurar ircd ye bakardım utkunun dürtmesiyle html css ye girdim tam çözdüm html css yi baştan sona tema çıkarabilmeye başladım sonrasında responsive bootstrap çıktı tekrar başa döndüm :)

Xander : Ama güzel bir dürtme olmuş bu belli :)

AspavA : adam güzel yazılım yapayım diye patron koltugunu verdi yayıla yayıla yazmam için :)

AspavA : ben askerdeyken html css yi kendisi yapıyordu.

Xander : Peki Utku bu bu güne kadar, kendinize has bir tema yaptınız mı ? işte bu bizim en iyi temaniz hangisi ?

Utku : Her temada , Daha çok ilerledik ha bu diyeceğim birşey olmadı. Ama Derin'e yapıyor olduğumuz web tasarımı ha bu şekilde olmalı diyebileceğimiz birşey olacak.

Utku :Her temada kendimizi daha çok yeniledik biz wordpress entegrelerinde eklenti kullanmadık hiç bir zaman çizimlerde resim kullanmayı en aza indirgedik.

Utku : şuan kafamızdaki projelerden biride zOkey ilerleyen günlerde bununla ilgili bir tema süreceğiz piyasaya Okeyat.com 'a Derinin çizmiş olduğu temanın entegrasyonunu yaptım yaparkende gördümkü, zOkey i kullanan çok, ama tema seçenği yok.

Xander : Hayırlısı olsun büyük bir heycanla bekliyoruz.

AspavA : bu kısmı yazma kardeşim durduk yere rekabete girmeyek : )

Utku : girek biz rekabeti seviyok:)

Xander : Bu konuda kendinize güveniniz tam, Tema web konusunda onda şüphe yok :)

Xander : AspavA; Şuan sizinde bildiğiniz üzere, IRCForumları.com.tr X (ibrahim) tarafından yeni bir oluşum için, aktif edildi ve açıldı IRCForumlar.com.tr hakkında fikirleriniz öğrene bilirmiyim.

AspavA : IRCForumları.com.tr gördüğüm kadarıyla başarılı bir tema normal vbullettin temasının responsive hale dönüştürülmüş şekliyle sunulmuş güzel bir iş çıkarılmış hali hazırda varmıdır başka bir yerlerde yayınlanıyormudur bakmadım, tema olarak puanımı aldım IRCForumları.com.tr.

AspavA : yönetimsel olarak oldukça güzel karakteri oturmuş kişiliklerin yönetime dahil olması beni sevindirdi en azından bir işlem yapılacağı zaman önce arkasından ne geleceğini düşünecek insanlar gibi duruyorlar çogu nick i tanıyorum ama nick olarak tanıyorum, muhabbetim olmadı gözüme aşina nickler ile .

AspavA : ibrahim güzel bir istikrarla ilerlemeye devam ediyor ara sıra site indexlemesine bakıyorum nedir ne değildir güzel yol izliyor şuan başarılarının < Bu cumle uygunsuz bulundugu icin engellendi > dilerim.

Xander : Bu güzel düşüncelerin için Teşekkürler AspavA , Yönetim olarak kullanıcılarla daha iletişim halinde olup daha güzel bir şeyler katmaktır plaforma, Hak Hukuk ve ADELETLİ ve emek verenlerin emeklerinin hakkını alabileceği bir ortam sağmaya çalişiyoruz.

Xander : Peki Utku : sizin görüşünüz nedir IRCForumlari.com.tr hakkında bizimle paylaşirminiz ?

Utku : İlk bakışta gözüme hoş görünen bir forum oldu, Canlı ve eskiden gördüğüm kişilerin forumda toplanmış olması güzel Demekki insanlar standart olan yerden sıkılmış ve kaçmak için daha güzel ve adaletli bir ortam bekliyorlarmış.

Utku : Temanın esnek olması çok güzel, şuanki zamana uygun Bizde paylaşımlarımızı forumda uygun yerlerde yaparak, bir nebze desteğimizi sağlayacağız.


Xander : O konuda şüphemiz yok, Çünkü gerçekten AspavA ve sen değerli insanlarınız herşeyi maddi olarak bekliyenlerden değilsiniz.

Xander : Bu güzel cümlelerin içinde teşekkür ederim Utku.

Utku : Ben teşekkür ederim.

Xander : Peki AspavA şuan senin ilk başladığın dönem ile şuan ki dönem ile IRC arasındaki farkı görerek IRC bittimi sence ?

AspavA : aslında IRC i 2 ye ayırabiliriz nedir bu 2 seçenek.

AspavA : birincisi IRC e bilinçli user sayısının fazla olması mirc kullanıcıları sayısında değişim olmamış IRC de günümüzd mirc kullanan userler bilinçli olarka nitelendiriliyor asıl önemli olan sunucuyu büyük gösteren web user lerin düşüşü oldukça fazla oldu buna etken olarak sosyal medya en büyük unsurdur doğal olarak ilk zamanlarda ki IRC malesef günümüzde yok.,

Xander : Verdiğin bilgiler için teşekkürler AspavA.

AspavA : ben teşekkür ederim.

Xander : AspavA askerden geldin, varmı bir aşk :)

AspavA : Allah korusun :)

Xander : Utku katılıyormusun :)

AspavA : katılır katılır :)

Utku : bi bütün olarak katılıyorum:)

AspavA : şöyle söyleyim mi

Xander : Tabi.

AspavA : Artık milletçe öyle bir konuma gelmişiz ki ; eş`e Hürmeti Eziklik kölellik olarak bilmişiz ( bayan kısmı) kendimizden büyüğe saygısı, eziklik olarak bilmişiz durum böyle olunca Allah korusun demekten başka bir şey kalmıyor bizede.

Xander : Kesinlikle malesef, toplum olarak birbirimize katlanmakta bile zorlanan insanlar olmuşuz.

AspavA : Malesef.

Xander : Röportajımızın sonuna geldik Utku ve AspavA burdan IRCForumlari.com.tr kullanıcılarına söylemek istediğiniz birşey varsa buyrun.

Utku : Şahsım adına çok güzel bir söyleşiydi, teşekkürler Xander

Utku : Forum olarak sizi daha iyi yerlerde ve kullanıcılarınıza daha da güzel bir platform olmanız yolunda başarılar dilerim Kullanıcılara gelince, paylaşımlarımızı takip etsinler, mutlaka işlerine yarayacak bişey paylaşırız:)

AspavA : Keyif aldıgım bi söyleşi oldu gerçekten; if.com.tr yönetimine söylenecek şey ise yönetimce eleştirilere açık olmalarını ve kendilerini o doğrultuda ilerletmelerini tavsiye edebilirim.

AspavA : Utku nun da dediği gibi paylaşımlarımızı takip edebilirler şimdiden zaten 2 tane responsive html tema paylaştım istedikleri gibi kurabilirler düzenleyebilirler.

Xander : AspavA ve Utku ; ben size teşekkür ederim, Böyle bir söyleyis için beni kırmadığınız için.Başarılarınızın devamını dilerim sizi tekrardan aramızda görmek bizi mutlu etti.

AspavA : Biz Teşekkür ederiz Xander saolasın.

Xander : Güzel mutluca dostca kalın, iyi akşamlar.

Utku : teşekkürler Xander iyi akşamlar.
 
Son düzenleme:

stonecypher

Bronz Üye
uzun bir süre önce ufak çaplı bir desteklerini rica etmiştim, sağolsunlar kırmamışlardı. yaptıkları temalar ile alakalı da olumsuz bir şey hiç duymadım. başarılar dilerim.

dil gayet akıcı, teşekkürler Xander
 

Regex

Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.forumdenizi.com
AspavA ile birebir hiç sohbetimiz olmasa da Utku abiyle ya 2006 ya da 2007 yılıydı, MSN'den sürekli web hakkında sohbet ederdik. O zamanlar yanılmıyorsam YuzukTR.gen.tr ve mIRCKolik ile ilgileniyordu. Yeni yeni SEO'ya başladığım zamanlardı, güzel günlerdi.

Kendilerinin ikili olarak yaptıkları çalışmalara diyecek yoktur zaten. Röportaj da çalışmaları ve kişilikleri kadar güzel olmuş, emeğine sağlık Xander.
 

esekherif

Çok Aktif Üye
Buradan Utku ve Aspava aracılığı ile tüm Yuzuk.NET camiasına sevgilerimizi gönderiyoruz. Galatasaray-Monaco maçını izler gibi sonuna kadar okuduk. Daha yakın tanıma fırsatını forumlarda görmek isteriz.
Selamlar.
 

Zeytin

Özel Üye
Merhabalar
Bu tarz sohbetleri hem kisileri daha iyi tanimak hem de verilen emege saygidan dolayi dikkatli sekilde okurum...
Bahsi gecen isimleri ilk kez gordum ve tanidim oncesinde herhangi bir fikrim olmadigi icin okudugum diyaloga gore bir soru sormak istiyorum musaadeniz olursa.

"Askerden geldikten sonra ask var mi" sorusuna Allah korusun seklinde cevap verdiniz. Sonrasinda da sebebini izah ettiniz lakin oradaki "eşe hurmeti kolelik, eziklik olarak goruyoruz toplumca" cumlesi cekti dikkatimi. Burada hanimlardan mi dert yaniyorsunuz yoksa toplumdaki bakis acisindan dolayi kadina karsi erkegin (size gore yanlis) konumlandirilmasindan mi? : )
 

AspavA

Turnuva Şampiyonu
Web sitesi
www.1001Renk.NET
Zeytin Güzel yere değindin, Toplum da ki bakış açısı gerek medya gerekse toplumda hor görülen, bu hor görülmeler`e maruz kalan erkeğine / eşine hizmet, hürmet edemez olan bayanlara değinmek istedim ama yanlış mı anlaşıldı?
maalesef kimi bayan bu tür değişik bakış açılarına karşı saygıyı, hürmeti, hizmeti değişik yorumlayabiliyor başımdan geçtiği için böyle bir konuya değindim yinede benim açımdan Allah korusun`a devam ediyorum :)
 

Zeytin

Özel Üye
Zeytin Güzel yere değindin, Toplum da ki bakış açısı gerek medya gerekse toplumda hor görülen, bu hor görülmeler`e maruz kalan erkeğine / eşine hizmet, hürmet edemez olan bayanlara değinmek istedim ama yanlış mı anlaşıldı?
maalesef kimi bayan bu tür değişik bakış açılarına karşı saygıyı, hürmeti, hizmeti değişik yorumlayabiliyor başımdan geçtiği için böyle bir konuya değindim yinede benim açımdan Allah korusun`a devam ediyorum :)
"Ezilik ve kolelik" kavramlari isin icine girince sanirim biraz yanlis anlasildi simdi aciklik getirmis oldunuz. Nacizane tavsiyem yasadiginiz olumsuz olaylari genele mal etmemenizdir. Iliskilerde maalesef saydiginiz faktorler oldukca etkili ve kisi yasadiklarinin etkisinde kalir ister istemez ama kimbilir belki bir gun biri cikar hayatiniza ve kalbinize o kadar guzel dokunur ki keske kapatmasaydim kendimi diyebilirsiniz : )

Guzel ve samimi sohbetiniz icin hepinize tesekkurler. Hayatta her sey gonlunuzce olsun...
 

Run

Çok Aktif Üye
Güzel bir röportaj olmuş arkadaşlar elinize sağlık, yaptığı temaları beğendiğim birisi arkadaş, yardım sever olduğunu da duydum daha önce. Alanında gayet iyi, tebrikler ve başarılar dilerim.
 

Wes_BorLand

Kayıtlı Üye
Röportaj için üç tarafa da teşekkürler. Muhteşem ikiliye hayatlarında başarılar ve mutluluklar dilerim.
Lakin bir isteğim var şu "TEMA" tabirini lütfen yıkın, beni anlayacağınızı düşünüyorum.
Saygılarımla..