sohbet odaları

RuLzzServices-0.6 - Düşme Hatalarının Çözümü

Emrehan

Hosing Firması
Merhabalar.

Son zamanlarda bir çok forumda RuLzzServices-0.6 servislerinin düşme sorunları hakkında yardımlar talep edilmiş. Bende kendim çözdüğüm ve 1 yıldan fazladır hala hiçbir hata almadığım yöntemleri paylaşmak istedim. Bu çözümleri aylar önce başka bir forumda paylaşmıştım, şimdi burada da paylaşayım dedim.

Kod:
 Kodları sadece üyelerimiz görebilir.
dosyasıyla editlere başlayalım.
Kod:
satırını
Kod:
şeklinde değiştirin.

-

Aynı dosyada,
Kod:
satırını
Kod:
şeklinde değiştirin.

-

Aynı dosyada,
Kod:
satırını
Kod:
şeklinde değiştirin.

-

Aynı dosyada,
Kod:
satırını
Kod:
şeklinde değiştirin.

Buraya kadar yaptıklarımızla,
/ns set takim-burc-sehir-vhost
seçeneklerindeki düşme hatalarını çözmüş olduk.

Düzeltmelere devam ediyoruz.
Kod:
dosyasına girelim,
Kod:
satırlarını,
Kod:
bu satırlarla değiştirelim.

Bu editle de, sunucuya giriş yapan kişiye, En fazla online olan nick'in Online Suresi gösteriliyordu. Bu kısımda girişlerde hata vermekteydi, bu değişiklikle de bunu çözmüş olduk.

Son olarak da make ve make install komutlarıyla servisimizi yeniden derleyip, servisimize restart atalım.

Umarım faydalı olmuşumdur.

İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: X

Sky-Dancer

Kayıtlı Üye
Yukarıdaki sayılarla oynamak; kaçınılmazı geciktirecektir bazı listeler için.
Bu servisin, (bana sorulmadan) gevezeden alınıp paylaşılan halinde bazı listelerde düzeltme uygulamıştım, yapımcısına da "diğer yerleri sen düzelt" demiştim. Düzeltmemiş belli ki...
Bu tür listelerde belirli bir boyut belirtmek yerine, sizeof mantığı veya son eleman NULL yapılıp, "NULL gelinceye kadar" ifadesine yer verilmesi daha sağlıklı olacaktır.
Kısaca özetle, mesela bir söz listesi var diyelim; her ircye girene bu diziden random bir değer atılacak diyelim.
* ilk eklediğinizde 35 adet elaman olduğunu ele alalım;
- şu durumda dizilere eklenen yeni bir eleman olursa, dizinin son elemanı, yukarıdaki şekilde sabit sayılar kullandığınız için bu işleme tabi tutulmayacak.
- şu durumda dizilerden elle silinen her eleman, bu programa hata verdirecektir => Bazı sistemlerde direk, bazı sistemlerde uygun şartların denk gelmesi ile...
(Uygun şartlar nedir diye sormayın, linux hafıza işlemlerini mantıken açıklamam bile herhalde 2 sayfa sürer)
O yüzden bu tür dizilere sabit sayı vermeyin.
---
Yukarıdaki kısmı "olması gereken" veya "açıklama" olarak düşünün.
Yapılması (dikkat edilmesi) gereken kısım aşağıdadır.
---
Yukarıda (Orjinal posttaki) bahsi geçen for döngüsü bitiş karşılaştırmalarındaki sayılar için;
Eğer bu döngülerin, dizilerindeki eleman sayıları ile oynadıysanız/oynandıysa (ekleme çıkartma), yukarıdaki
değişimler DE hata verdirmeye devam edecektir (Değişim yaptıysanız, eleman sayılarını elle "amele usulü" sayıp,
yukarıdaki sayıları buna göre güncellemeniz gerekecektir).
Not : Amele usulü bir tepkidir; Bilinçsiz ve ileriyi düşünmeden kod yazımı sonucu, sizin bu eylemi yapmanızı sağlamaktadır.
İyi Çalışmalar...

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 6)