sohbet odaları

"Savaşa hayır" diyen Yeşim Salkım, kendisine cevap veren astsubaya sert çıktı

Aze

Bronz Üye
Yeşim Salkım, güvenli bölge harekatı çalışmaları devam ederken "Sonuna kadar savaşa hayır diyeceğim." diyerek tweet attı. Bu paylaşımıyla tepki çeken Salkım, bölgede olan bir astsubay ile tartıştı ve engelledi.

Ünlü şarkıcı Yeşim Salkım, güvenli bölge harekatına 'savaşa hayır' diyerek desteklemediğini açıkladı. Bu paylaşımıyla tepki çeken Salkım, savaş konusunda bir astsubay ile tartıştı ve "Klavye delikanlısı" diyerek engelledi.

"SONUNA KADAR SAVAŞA HAYIR"
Son yıllarda yaptığı sivri çıkışlarla sürekli gündeme gelen Yeşim Salkım, güvenli bölge harekatı kapsamında Twitter hesabından attığı tweette "Bıkmadınız, usanmadınız yıkmaktan, sonuna kadar savaşa hayır diyeceğim." dedi.

"HAYIR DİYORSUN DA ORAYI GİDİP GÖRDÜN MÜ?"
Salkım'ın bu paylaşımına cevap veren bir kişi, "Savaşa hayır diyorsun da gidip gördün mü orada neler oluyor? Yüzlerce insana zulmedip, çoluk çocuk demeden katleden teröristlerle dolu. Burada bol keseden atmak kolay tabii." ifadelerini yazdı.

"SEN EVİNDE UYURKEN, BEN ORADAN YENİ GELDİM"
Sivri dilli Salkım, gelen yoruma sinirlenerek "Sen gittin herhalde ben teröristlere değil, savaşa hayır dedim." yanıtını verdi. Aynı takipçi, "Evet gittim, oradaki insanların halini gördüm. Sen evinde rahat uyurken, ben oradan yeni geldim." dedi.

TEPKİ GÖSTERİP ENGELLEDİ
Sosyal medya kullanıcısının yorumu üzerine iyice sinirlenen Salkım,"Hadi lan oradan klavye delikanlısı." diyerek kişiyi engelledi.

TARTIŞTIĞI KİŞİ ASTSUBAY ÇIKTI
Yaşanan bu tartışma sonrası Salkım'a cevap veren kişinin, sınırda görevli bir astsubay olduğu ortaya çıktı. Astsubayın sınır bölgesinde çocuklarla yer aldığı fotoğraf ise başka Twitter kullanıcıları tarafından, Yeşim Salkım'a gönderildi.

Run

Özel Üye
Ülkede bir linç kültürü var, kendisi gibi düşünmeyen herkese saldırı yapılıyor. Savaşa hayır demek kötü bir şey değil, astsubay kardeşim de hayrına yapmıyor bu işi çatır çatır maaşını alıyor. Herkes kendi işini yapsa ne güzel olur.

ismail89

Bronz Üye
Yeşim salkım ne anlar zordakinin halinden. Onun hayatı laylaylom.

esekherif

Bronz Üye
Depresyondan çıkması konusunda yardımcı olacağımı söylemiştim. Bana hadi oradan [ARGO] g.t [/ARGO] demişti. Sonra barıştık.

Süreyya

Altın üye
Kendi savasini bitirdi mi?
Gülben hanim dimdik ayakta.s

Türk

Altın üye
Ahaha çok iyi ya.
Adama bir de klavye delikanlısı demiş :D

Alaz

Gümüş Üye
Ülkede bir linç kültürü var, kendisi gibi düşünmeyen herkese saldırı yapılıyor. Savaşa hayır demek kötü bir şey değil, astsubay kardeşim de hayrına yapmıyor bu işi çatır çatır maaşını alıyor. Herkes kendi işini yapsa ne güzel olur.
Günaydın Run beyefendi :11111:
Şu sonda ki Hayrına yapmıyor bu işi çatır çatır maaşını alıyor yazın dikkatimi çekti.
Çatır çatır dediğin?

Her polis ve askerin meslek içerisinde doğu görevi var ve ''görevlendirme'' adı altında bir yazı ile gönderildiği görev bölgeleri.Doğu görevi dışında.
İnanır mısın bilmem ama asker psikolojileri oldukça bozuk ve parası için yapılacak bir meslek değil.
Alınan maaşlar tabii ki fabrika işçiliği,özel sektör,devlet memuru ile aynı tutulamaz ''doğuda ise''.

Son cümlen de güzel; herkes kendi işini yapsa ne güzel olur ...
Evet hepimiz siyasal konulara girmesek,kalp kırmadan halledebilsek.Kan dökmesek!
Ama burası Türkiye,sınıra giden askerin aldığı maaşa lafta edilir,sanatçının terbiyesiz yaklaşımına alkış tutulur. (:

Ben de mesela şuan işimi yapmadım ve sana cevap verdim,son cümlen dikkatimi çekince dayanamadım.
Sözlerimi yanlış anlamazsın umarım,bilmeden de kırdıysam kusura kalma :11111:

W

Platin Üye
Gordu klavye delikanlisini :d yav sen git koca bosa hem de guzel bosa :d

Karga

Bronz Üye
Hiçbir savaş ardında toplumdan gelen bir destek olmadığı sürece başlayamaz. Hatta savaş iki kişi arasındaki ilişkiden başlar, faşizmde olduğu gibi.Böyle bir toplum kendi diktatörünü de yaratır, diktatörün koltuğunu sağlamlaştırması için sürdürdüğü savaşları da destekler. Böyle toplumlar tüketicidir, en çok da ömür tüketirler, savaşlar bu yüzden onlar için varoluş alanıdır. Çünkü başka bir alan bilmezler. Sanatta, üretimde, bilimde yok hükmündedirler. Bu savaş sevicilerinin bugün tek şansı savaş alanlarında bulunmayışıdır. Diğer alternatifleri olan savaşı durdurmak için desteklememe tercihi aptallıklarından dolayı bulunmamaktadır.

"Savaş, halk sağlığı sorunudur" derken tabiplerini, akademisyenlerini yargılayan onları iktidarların "terör, terörizm" söylemleriyle ilişkilendiren, her şartta savaşı arzulayan kitlelere konuşmak, duvara laf anlatmaktan öte değildir.

Nihilist

Bronz Üye
Hiçbir savaş ardında toplumdan gelen bir destek olmadığı sürece başlayamaz. Hatta savaş iki kişi arasındaki ilişkiden başlar, faşizmde olduğu gibi.Böyle bir toplum kendi diktatörünü de yaratır, diktatörün koltuğunu sağlamlaştırması için sürdürdüğü savaşları da destekler. Böyle toplumlar tüketicidir, en çok da ömür tüketirler, savaşlar bu yüzden onlar için varoluş alanıdır. Çünkü başka bir alan bilmezler. Sanatta, üretimde, bilimde yok hükmündedirler. Bu savaş sevicilerinin bugün tek şansı savaş alanlarında bulunmayışıdır. Diğer alternatifleri olan savaşı durdurmak için desteklememe tercihi aptallıklarından dolayı bulunmamaktadır.

"Savaş, halk sağlığı sorunudur" derken tabiplerini, akademisyenlerini yargılayan onları iktidarların "terör, terörizm" söylemleriyle ilişkilendiren, her şartta savaşı arzulayan kitlelere konuşmak, duvara laf anlatmaktan öte değildir.
Tam olarak karın ağrın nedir, şekilciliği bırakıp bundan bahsetsek biraz, ne dersin? Mesela yaşadığın ülkede terör eylemlerini asgari seviyeye indirmek için , hemen sınırında bulunan teröristlere yapılan operasyon neden seni rahatsız ediyor ve söz konusu teröristler hangi sıfata sahip de onlarla savaştığımızı iddia ediyorsun?

Türk

Altın üye

Dün twiterda bu meajın aynısını gördüm savaşa hayır hastagında.
Yorumu yapan genç bir çocuktu.
Mesajı bulunca paylaşacağım ekran görüntüsü alıp.

Sağ dan sol dan kopyala yapıştır yapıp burda entel görünmeye çalışanlardan mısın yoksa o genç çocuk sen miydin ? :D

Karga

Bronz Üye

Sağ dan sol dan kopyala yapıştır yapıp burda entel görünmeye çalışanlardan mısın yoksa o genç çocuk sen miydin ? :D

Mesajı bulunca paylaş lütfen, aksi taktirde bir özür mesajını alırım ?

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
Tam olarak karın ağrın nedir, şekilciliği bırakıp bundan bahsetsek biraz, ne dersin? Mesela yaşadığın ülkede terör eylemlerini asgari seviyeye indirmek için , hemen sınırında bulunan teröristlere yapılan operasyon neden seni rahatsız ediyor ve söz konusu teröristler hangi sıfata sahip de onlarla savaştığımızı iddia ediyorsun?

Savasa hayır demek suc degildir, bir gorustur. Savas istememek vatan hainligi degildir.

https://youtu.be/p9_WVxw5vX0

Dinlemenizi tavsiye ederim.

Zeytin

Özel Üye
Hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadıkları konularda insanlar ne de güzel ahkam kesiyor. Yeşim Hanım gibi.
Sorsanız bir yaralı parmağa işemezler, memlekette olan bitender bihaberdirler ama eline klavyeyi veya telefonu alınca nedense herkes vatansever herkes hümanist herkes barıs yanlısı. Klavye başından vatanın kurtarılacağını sananlarla dolu memleket...

Türk

Altın üye
@X

Savaş felan istediğimiz yok dostum. Savaş'ın kazananı olmaz zaten.
Ben savaş yanlısıymışım gibi lanse etmeyin.

Benim derdim yukarıda ki arkadaşla.
3-4 gündür bir karın ağrısı var,onu çözmeye çalışıyorum.

Kaçak elektrik kullanan güruhu bile savunup mağdur edebiyatı yapan bu arkadaşın derdi ne anlayan beri gelsin.

CASPER_VIA_M1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Run

Özel Üye

Günaydın Run beyefendi :11111:
Şu sonda ki Hayrına yapmıyor bu işi çatır çatır maaşını alıyor yazın dikkatimi çekti.
Çatır çatır dediğin?

Her polis ve askerin meslek içerisinde doğu görevi var ve ''görevlendirme'' adı altında bir yazı ile gönderildiği görev bölgeleri.Doğu görevi dışında.
İnanır mısın bilmem ama asker psikolojileri oldukça bozuk ve parası için yapılacak bir meslek değil.
Alınan maaşlar tabii ki fabrika işçiliği,özel sektör,devlet memuru ile aynı tutulamaz ''doğuda ise''.

Son cümlen de güzel; herkes kendi işini yapsa ne güzel olur ...
Evet hepimiz siyasal konulara girmesek,kalp kırmadan halledebilsek.Kan dökmesek!
Ama burası Türkiye,sınıra giden askerin aldığı maaşa lafta edilir,sanatçının terbiyesiz yaklaşımına alkış tutulur. (:

Ben de mesela şuan işimi yapmadım ve sana cevap verdim,son cümlen dikkatimi çekince dayanamadım.
Sözlerimi yanlış anlamazsın umarım,bilmeden de kırdıysam kusura kalma :11111:
Günaydın, sondan başlamak istiyorum, kırılacak bir durum yok.
Asker ve polislerin psikolojisinden bahsetmissin, doğrudur zor bir meslek zaman zaman. Ama bunun doğrultusunda erken emeklilik ve dolgun bir maaş alıyorlar. Zaten herkes isteyerek bu göreve başlıyor, insanlar sınıra gitmesin işte, bunun için devlet politikası gözden geçirilmeli, devletin yaptığı yanlışlar yüzünden askerler oraya ölüme gönderilmesi saçma, insanlar bu yüzden savaşa hayır diyor.
Ayrıca bende işimi yapmadım sana cevap verdim kısmı çok itici, benim için bir problem teşkil etmiyor. Maksadını aşan cümle olmadığı sürece.. burası paylaşım forumu, insanlar yazarak düşüncelerini ifade ediyor. Herkes kendi yazdığı şeylerden sorumlu, fikir ayrılıkları normal.

ismail89

Bronz Üye
Barışçıl yoldan çözümü daha önce denendi. Ancak onlar iyi niyeti bir zaaf olarak algıladılar ve çukurlar kazdılar. Amerika'dan da binlerce Tır dolusu silah ve mühimat yardımı aldılar. Şimdi "Sahibinin arkasında duracağına güvenerek, Kutrt'a sataşan İt gibiler" Onları bir tek ölüm sükuneti durdurabilir.

Türk Askeri oraya şavaş açmaya gitmiyor. Sınırımızın güvenliğini sağlamaya ve yerel halkı Terör örgütlerinin zulmünden kurtarmaya gidiyor.

ismail89

Bronz Üye
30 yıldır cinayet işleyen bu örgütü savunan ve destek veren ne kadar kişi varmış bu ülkede. Hep şaşırıyorum.

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)