sohbet odaları

Şeffaf Oda 38. Hafta Konuğu karamuratbenim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
Merhabalar Değerli IF.COM.TR Kullanıcılarımız;

@karamuratbenim arkadaşımız 38.Hafta Şeffaf Oda Konuğumuz olmuştur, kendisine teşekkür ediyoruz.
Konumuz 26.05.2020 tarihine kadar açık kalacaktır.

Şeffaf Oda Haftanın Konuğuna soru soran kullanıcılarımızın ve konuğumuzun uyması gereken kurallar,

Tanımak istediğiniz kişiyle ilgili aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.
Sorulara cevap verme hakkı kişide saklı oldugundan üsteleyerek aynı soruyu sormayınız.
Alaycı, alakasız sorular sormaktan kaçının. Konu içinde ikili tartışmaya girmeyiniz.
Önceden sorulmuş soruları sormamaya özen gösteriniz.
Kendi adına açılan konuda kişiye sorulan soruya yalnız o cevap vermelidir.Diğer üyeler onun adına yanıt vermemelidir.

Not:Soru sormak istemeyen kullanıcılarımız konuğumuz hakkında düşündüklerini genel ahlak kuralları çerçevesinde iletebilirler.

Bilgi: Kurallarımız açık ve nettir, uymayan arkadaşlarımıza gerekli işlemler yapılacaktır.

kLara

Bronz Üye
Tebrikler karamurat bey neden bu nicki tercih ettiniz ? Mutfakdaki maharetli hallerinizi neye borçluyuz ? İlerde bir şef olmayı düşünür müydünüz ?

Teşekkürler

Run

Özel Üye
Selam, eskiden hemen hemen hiç ayrılmadan birlikte forumlar da takılıyor olduğun bir arkadaşın vardı, artık onu göremiyorum akıbeti ne oldu.

Daha önceleri çok daha sert mizah yapan biriydin, şimdi çok daha durgun ve ortama daha uyumlu birisin, değişimin sebepleri neler.

Erzurum'da olmaktan sıklıkla yüzeysel olarak şikayet ediyorsun, şikayetin temel nedenleri neler.

Bu aralar mutfak ile ilgili paylaşımlarını görüyoruz, bu konuda ki gelişmelerin den ilginç veya komik bir deneyim var mı? Varsa anlatmak istersen okumak isterim.

Yabani ile aranızda ilginç bir diyalog var, geçen bir zeytin dalı uzatıp yardımcı olmaya çalıştığını gördüm. Ona bir mesaj iletmek ister misin?

Forumda ki kare as kimler senin için.

Teşekkürler.

Manowar

Yönetici
Moderator
Tebrik ederim. Forumlarla tanışman nasıl başladı? Kaç senedir Erzurum'dasınız? Alışabildiniz mi..

Teşekkürler.

karamuratbenim

Bronz Üye
Adem bu kadar güzel pasta yapmayı nereden öğrendi?
adem, iflah olmaz bi boğaz ve bilhassa tatlı düşkünü birisi olarak özellikle ramazan aylarında tavan yapan tatlı isteği onu mutfakta aşçı, sokakta beyefendi, banyoda tellak.... yok ya bu böyle değildi. lan cevap nereye doğru gitti böyle yaaa :ddd
yılmaz yani, bu evde geçirilen zamanda canım da tatlı çekince birden gaza gelip (ki çok çabuk gelirim) bu serüvene başlamış bulundum. mesela şu anda sultan sarması yapıyor olacaktım; ama krem şanti almayı unutunca erteledim :))))

Tebrikler karamurat bey neden bu nicki tercih ettiniz ? Mutfakdaki maharetli hallerinizi neye borçluyuz ? İlerde bir şef olmayı düşünür müydünüz ?

Teşekkürler
içimdeki hınzıra ses verip, dile pelesenk olabilecek, herhangi bir jargona ait bi söz ya da söz öbeği ya da ne bileyim komik bir ifade seçmek istedim ki esprili bir şey olsun. sanal alemde belki görmüşsünüzdür parodi hesaplarda ilginç takma adlar kullanılır. ben de buradan hareketle düşünürken, aklıma birden o meşhur sahne geldi (senden sonraki arkadaş da paylaşmış zaten) ve yıllardır ağzımıza pelesenk olmuş o cümleyi takma ad olarak seçtim.

gelelim mutfaktaki hallerime.
valla babamın bi sözü vardı hep. bir iş buyrulduğu vakit annem "ne anlar bunlar" derdi. babam da "başlarına geldiğinde öyle bir anlarlar ki...."
maharetli değilim, ben sadece yemesini bilirim. Yılmaz'a verdiğim cevapta da dediğim gibi, canım tatlı çekti, gaza geldim ve yaptım. gaza gelince yaparım ben öyle şeyler :))))) şef olacak yaşı maalesef geçtim. ben mutfakta sadece bulaşık yıkamasını seviyorum. onun dışında, 5 dakikalık yemek zevki için saatlerce mutfakta vakit geçirmek bana göre değil. bu aralar mecbur olduğum için böyleyim.

Kazığa oturmadan önce son sözünü söyle Ey Kara Murat (:
raga oktay

La'edri

Gümüş Üye
Boğa burcu olup olmadıgından emin değilim ancak bu yemek sevgisi , tatlı iştahı ve yemek yapma kabiliyeti ile bu konuda ki yeni arayışları sevmen tam bir boğa burcu oldugunu dusunduruyor bana yanılıyor muyum ?

karamuratbenim

Bronz Üye
merhaba

eskiden hemen hemen hiç ayrılmadan birlikte forumlar da takılıyor olduğun bir arkadaşın vardı, artık onu göremiyorum akıbeti ne oldu

gıybete girer mi bilmiyorum ama allah onu bildiği gibi yapsın :)))
uzunca bir sanal serüvenimiz olmuştu onunla. ama diğer if'ten birkaç arkadaşın uyarması sonucunda aklıma bazı soru işaretleri takılmıştı. sonraki yıllarda gördüklerim ve duyduklarım neticesinde soru işaretlerinde ne kadar haklı olduğumu fark ettim. arkadaş fake hesaplar ile karı kız peşindeymiş. sonradan da azılı bir iktidar yanlısı iletilerini de görünce (benim sahip olduğum görüştekilere özellikle terörist demesiyle) affedersiniz s......ri çektim kendisine. zaten X ile de onun yüzünden papaz olmuştum. Bu X'i filan eski yerde tehdit etmiş, küfretmiş. X de ikimiz takılıyoruz diye aynı kişi sanıp beni banlamıştı da sonra yanlışlık giderilmişti. Akıbeti nedir bilmiyorum, bilmek de istemiyorum. Belki de hala aramızda multi üyelikleri bitmez onun. neyse.

Daha önceleri çok daha sert mizah yapan biriydin, şimdi çok daha durgun ve ortama daha uyumlu birisin, değişimin sebepleri neler.

eskiden gençtim :))
bir de o mizahı bilerek yapardım, trollemek için tabi. ama sonradan kişiliğimin (bunu hiç sevmesem de) daha oturaklı bir yöne doğru ilerlemesiyle sert ya da kara mizahtan çok daha ılımlı olmayı seçtim ya da seçmek zorunda kaldım. ama hepsinin nedeni yaşama sevinci, mutlu olabilme falan filan işte... insan mutlu olmayınca mizah da yapası gelmiyor :)))))

Erzurum'da olmaktan sıklıkla yüzeysel olarak şikayet ediyorsun, şikayetin temel nedenleri neler.

erzulüm.... ben nihayetinde paris'te büyümedim. Antalyalıyım belki her gün vur patlasın çal oynasın, o bar senin bu bar benim, ruslar filan (üniversiteye gittiğimde millet hep bunları söylerdi çünkü) gibi bir yaşantım olmadı ama en azından doğası vardı, denizi vardı lan en önemlisi. memleket yani sonuçta. peki erzurum?
5 sene önce ne yazmışım facebookta...

benimle dalga geçiyordu arkadaşlar, haziran ayında bile paltoyla dolaşıyorum diye :)))
sevilir mi lan böyle yer.

Bu aralar mutfak ile ilgili paylaşımlarını görüyoruz, bu konuda ki gelişmelerin den ilginç veya komik bir deneyim var mı? Varsa anlatmak istersen okumak isterim.

mutfaktaki mevzular için yukarıdaki arkadaşlara verdiğim cevaplara bakabilirsin.
komik ya da ilginç midir bilmiyorum da bazen salaklığım tutuyor. dün makarna yapmıştım mesela. altını kapattım. salona geçtim. yan tarafında da çorba vardı ısıtmak için. 15-20 d sonra gittim çorbanın altını yakayım derken makarnanın altını açmışım tekrar.
mesela şeye çok uyuz olmuştum. tost makinesi var. üzerinde neler pişirilebileceği ile ilgili ürünler filan var. et (antrikot) vardı. tavayla uğraşmayayım, duman filan oluyor derken tost makinesinde pişireyim dedim. demez olaydım :/ daha çok vardır da aklıma gelmiyor :))))

ekleme: ha bak şimdi aklıma geldi. Bi ara düdüklü tencerede mercimek çorbası yapayım dediydim. Suyunu az koymuşum. Ben ne bileyim lan mercimeğin suyu dil gibi çekeceğini. 10 dakikada sen mercimek bütün suyu çek, mercimek dibini tut simsiyah. 20 dakika sonra düdüklüyü bi açtım ki dibinde su mu kalmamış :/

Yabani ile aranızda ilginç bir diyalog var, geçen bir zeytin dalı uzatıp yardımcı olmaya çalıştığını gördüm. Ona bir mesaj iletmek ister misin?

bi karikatür var ya hani "bak şurdan s..... git" diye abi çok severim bunu yaa. bi karikatür bu kadar mı "cuk" diye oturur :d

Forumda ki kare as kimler senin için.

valla pek böyle sınıflamalara girmedim hiç.
genel olarak mizahsen olarak komik bulduğum, ilgimi çeken 3 5 kişinin yorumlarını okurum sıkılmazsam tabi. ama onun dışında "milan'ın efsane kadrosunu say"lık bi durum yok maalesef forumda.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: X

karamuratbenim

Bronz Üye
Tebrik ederim. Forumlarla tanışman nasıl başladı? Kaç senedir Erzurum'dasınız? Alışabildiniz mi..

Teşekkürler.
irc ile yatıp irc ile kalktığım yıllarda script için hazır kodlar bakardım. Diğer IF'i keşfettim şans eseri. ama sadece hazır kodlar kısmına (üye olmadan) girip çıkıyordum. sonra kayıt oldum ve bi baktım "lan burası kocaman bi yermiş, bi sürü yer varmış" falan filan derken diğer kategorilere de zıpladım. baktım daha eğlenceli filan, enseye şaplak (...) parmak takılmaya başladık işte :d sonra zekirdek vardı. ooo meşhurdu tabi. zeki kayahan çoşkun, matrax filan yani. orada takıldım biraz. tabi orada daha çok siyaset filan biraz da eğitim başlıklarında takılıyordum. sonra forumsal, sonra da burası işte..
ama tabi dalgalandık da durulduk.

7 senedir erzurumdayım. ya şimdi bi söz vardır hani bilmem ne kaçınılmazsa diye. mecbur zevk almaya baktık biz de. birkaç senedir artık dert etmiyorum. nefret etsem de bu huyuma, içimde büyük bir kabulleniş var. belki de büyük bir yenilgi. mfö'nün de dediği gibi "mecburen, mecburen..."

eklemedir koca konak: tabi bana kattığı şeyler de olmadı değil. Benim gibi bi Akdeniz evladına kayak ve snowboard öğrenmesine vesile oldu. Kışın milletin tonla para verip tatile geldiği yerde ben, evimden çıkıp snowboard yapmanın tadını çıkarıyorum. Adam erzurumlu mesela diyor ki "la gardaş hele buna ya, ben ottuz senedir dağa gitmirem, adam ta antalya'dan kalkıp gelmiş, gayah yapiyir" :dd

Son düzenleme:

karamuratbenim

Bronz Üye
Boğa burcu olup olmadıgından emin değilim ancak bu yemek sevgisi , tatlı iştahı ve yemek yapma kabiliyeti ile bu konuda ki yeni arayışları sevmen tam bir boğa burcu oldugunu dusunduruyor bana yanılıyor muyum ?
yılmazcım burçlardan anlamam. hani horoza sormuşlar ya yumurta mı tavuk mu filan. demiş ya ben polemiğe girmem diye.
ben de burçlara bakmam. yer geçerim.
maalesef yanıldın. ablan oğlak bebeyim.

Larien

Prenses Üye
nasılsın adem, küs müyüz? :d

birkaç soru sorabilir miyim acabası...

- sosyoloji mezunu olduğunu biliyorum, neden bu bölümü seçmiştin?
- o kişi ile ilgili söylediklerin şaşırttı, multi üyelikleri olduğunu biliyordum, yönetim de biliyordu, biri hariç diğerlerini yasaklamışlardı zaten ama birden fazla üyeliğinin oluşunun sebebinin başka bir şey olduğunu sanıyordum. neyse, onu geçelim, soracağım şey şu, seni sanal platformlarda-ekseriyetle burada- bu olaydan ya da kişiden başka çok şaşırtan bir şey oldu mu?
- neyi değiştirmek isterdin yaşamında?
- ne okuyorsun kitap olarak?
- bir şarkı at da dinleyelim :)

zaman zaman kızsak da çok hatrın var bende, bir şekilde buralarda olmandan ve seni okumaktan memnunum. sorulara da oruç oruç cevap vermek zahmet olcak ama kdas
bi daha da benden güzel kek yapma, tşk.

La'edri

Gümüş Üye
yılmazcım burçlardan anlamam. hani horoza sormuşlar ya yumurta mı tavuk mu filan. demiş ya ben polemiğe girmem diye.
ben de burçlara bakmam. yer geçerim.
maalesef yanıldın. ablan oğlak bebeyim.
Çokta iddialıydım boğa burcu olman konusunda belki sen yanlış biliyorsundur olamaz mı ? jskjs
Oğlaklarda iyidir, işkolik olmasalar bir de

karamuratbenim

Bronz Üye
nasılsın adem, küs müyüz? :d

birkaç soru sorabilir miyim acabası...

- sosyoloji mezunu olduğunu biliyorum, neden bu bölümü seçmiştin?
- o kişi ile ilgili söylediklerin şaşırttı, multi üyelikleri olduğunu biliyordum, yönetim de biliyordu, biri hariç diğerlerini yasaklamışlardı zaten ama birden fazla üyeliğinin oluşunun sebebinin başka bir şey olduğunu sanıyordum. neyse, onu geçelim, soracağım şey şu, seni sanal platformlarda-ekseriyetle burada- bu olaydan ya da kişiden başka çok şaşırtan bir şey oldu mu?
- neyi değiştirmek isterdin yaşamında?
- ne okuyorsun kitap olarak?
- bir şarkı at da dinleyelim :)

zaman zaman kızsak da çok hatrın var bende, bir şekilde buralarda olmandan ve seni okumaktan memnunum. sorulara da oruç oruç cevap vermek zahmet olcak ama kdas
bi daha da benden güzel kek yapma, tşk.
süte batırılmış bisküvi gibiyim. erimiş ve düşmeye hazır. sen?

1. küs demeyelim de tripli diyelim.

2. Ben hep vasat biriydim ve öyle de olmaya devam ediyorum. Yaşadığım kararsızlıklar ve bu esnada verdiğim kararlar nedense hep "en kötü karar, kararsızlıktan iyidir" diye olduğu için verdiğim kararlar yüzünden hep vasatlıktan öteye gidemedim. Bölüm seçerken de bu böyle oldu maalesef. Öğrenci milletinin bi deyişi vardır, "puanım buraya yettiği için" diye. Ben de üçüncü kez girdiğim ve aldığım puanın hala ne kadar efektif kullanılabileceğini bilmemenin verdiği vasatlık ile tercih ettim. O zaman Türkçe demişti ki "oo sosyoloji ademcim, ab'ye gireceğiz, önünüz açık" demişti. Bir şeylerin bi yere girdiği kesindi; ama bu Türkiye'nin ab'ye girmesinden ziyade bir şeylerin bana girmesiydi :/ adam bunu diyeli 15 sene oldu önüm açılmadı maalesef :dd

Ama bak sonradan iyiki okumuşum dedim. Ama kıymetini bilememişim o ayrı.

3. O kişi mevzusuna gelince de sanalda cinsiyet olarak iletişim kurduğum (düzenli) tek kişi O'ydu. Ama sonradan birtakım dolaplar çevirdiğini, benden de gizlediğini görünce, çünkü birçok forum mevzularını paylaşırdık, benden gizleyince ve birkaç arkadaşımdan da uyarı gelince temkinli davranmaya başlamıştım. Neyse ya, neyi ne için aldığı umrumda değil. İşim olmaz artık.

4. Valla biliyorsun ben pek kişilere, olaylara takılı kalmıyorum. Bi nevi tek tabanca. Nerede ne olmuş, ne bitmiş bilmiyorum. O yüzden de öyle "oha, yok artık, ebesinin ali sami yen" gibi bi durum yaşamadım. En azından hatırladığım kadarıyla. Gerçi hatırlatırım yaşamış olurdum :/ demekki yaşamamışım :)))

5. Şu an yaşadığım yeri ve kişiliğimi

6. Televizyon masasında öylece yarım bıraktığım "000kitap, dokunan yanar" çalışma masasında bir örümceğin anında ve ara ara okuduğum ama kanepenin üstünde duran oliver twist ve tabi okunmayı bekleyen daha niceleri

7. Nedense seni her gördüğümde ezginin günlüğü aklıma geliyor. O yüzden de güzel bi şarkılarını bırakıyorum.

Valla biraz zahmetli oldu ne diyeyim. Bi yandan iftara hazırlık, bi yandan sana cevap derken geciktim :/ 5 dk kalmış abovv :o

karamuratbenim

Bronz Üye
Çokta iddialıydım boğa burcu olman konusunda belki sen yanlış biliyorsundur olamaz mı ? jskjs
Oğlaklarda iyidir, işkolik olmasalar bir de
Lan dedim, yılmaz haklı mı acaba. Çünkü ben hemen doğunca yazdırmamış bizimkiler nüfusa. Boğa burcunu okuyordum, evet dedim ben galiba boğa burcuyum. Ama ta ki yakışıklıdır, karşı cinsin dikkatini çeker vs vs vs görünce kesin kanaat getirdim ben boğa değilim, ben oğlakım birader :/

Ben tam işkolik değilim. Disiplinliyim ama bak.

Ekleme: yalnız ne diyeceğim bak, sen öyle deyince burçlara şöyle bir baktım da. Hepsinden biraz biraz var bende. Olum ben neyim lan hakket :/ şey yapabiliyor muyuz ya böyle "everything little little, into the middle" hee!?

La'edri

Gümüş Üye
Lan dedim, yılmaz haklı mı acaba. Çünkü ben hemen doğunca yazdırmamış bizimkiler nüfusa. Boğa burcunu okuyordum, evet dedim ben galiba boğa burcuyum. Ama ta ki yakışıklıdır, karşı cinsin dikkatini çeker vs vs vs görünce kesin kanaat getirdim ben boğa değilim, ben oğlakım birader :/

Ben tam işkolik değilim. Disiplinliyim ama bak.

Abi demek ki oğlak burcu kadınlarıyla erkekleri farklılık gösteriyor.

- Foruma geldiğinden beri yaptığın mizahta hep kendine özgülük var. Bunda katkısı olan bir şey var mı ? yani izahı olmayan seylerın mizahı olur derler ya onun gibi.
- Kaç yıldır ailenden ayrısın?
- Bir de snowboard yapmaya ya da işte bu tarz bir spora merakın erzulüme gidince mi başladı yoksa hani yapmasanda izliyor muydun

karamuratbenim

Bronz Üye
Abi demek ki oğlak burcu kadınlarıyla erkekleri farklılık gösteriyor.

- Foruma geldiğinden beri yaptığın mizahta hep kendine özgülük var. Bunda katkısı olan bir şey var mı ? yani izahı olmayan seylerın mizahı olur derler ya onun gibi.
- Kaç yıldır ailenden ayrısın?
- Bir de snowboard yapmaya ya da işte bu tarz bir spora merakın erzulüme gidince mi başladı yoksa hani yapmasanda izliyor muydun
1. Valla özellikle liseden itibaren yıl sonu müsamereleri falan filan derken bi komiklikler bi komiklikler başladı gitti. Tuttuğum günlükte filan o dönemin (bilhassa cem yılmaz'ın ilk gösterisinin esprilerinden esinlenerek) yazıp çizdiğim ve şimdilerde açıp da baktığımda "ulan ne salak salak, iğrenç espriler yazmışım" diye gülüyorum hala :dd

Milleti güldürmeyi filan çok severim. O yüzden mizahtan hiç kopmamaya özen gösterdim. Yeri geldi karikatür dergileri aldım, yeri geldi stand up izledim, daha da çok ama özellikle sosyal medya mizahını takip ettim. İnci sözlük, incacaps(biraz takılmışlığım var ikizinde de), ekşi sözlük, twitter filan öyle takılıyorum işte. Yani yazıp çizmiyorum ama takip ediyorum. Bi ara twitter'de iyi yardırıyordum da sonra hevesim kaçtı. Zaten ondan sonra biraz duruldum. Hele mizah yapıyor bi şekilde ama benim farklı olmam lazım diyerek hareket ettiğim için cıvık cıvık mizah yapmaktansa az ama öz yapmaya çalışıyorum işte elimden geldiğince. Gerçi yaşlandık artık :)))

2. 7 senedir ayrıyım.

3. La biz deniz çocuğuyuz. En fazla şambrelleri alıp denizde yüzerdik. Kayak mayak filan bilmezdim ben. İzledim mi zannetmiyorum da ama denk geldiğinde mesela snowboard için derdim ki "la bu ne kadar zordur ya, iki ayağın bi şeyin üstünde, nasıl kayıyorlar ki öyle" erzurum'a gelince işte, erzurumlu bi arkadaş kayağa gidiyoruz diye bi götürdü, gidiş o gidiş :))) hani yapacak da başka hiçbir şey ama hiçbir şey yok sonuçta burada. Ee dedim bari kayak işine bi bakalım. Meğer içimde bi kayak canavarı varmış. Tabi çok düştüm, çok canım acıdı. Bi keresinde pisti şaşırdım, hava sisliydi biraz off pistti zaten, yani pist değildi aslında, ondan sonra dümdüz bi yer vardı, biraz hızlanayım dediydim, düzlükte sıkıntı olmasın. Tam hızlandım ki bi baktım havada uçuyorum boardla. Sonra burnumun üstüne düştüm, bembeyaz olan yerler kıpkırmızı oldu. Jandarma geldi aldı götürdü, ambulans filan, derken burnumun kıkırdak kısmına gözlük baskı yapmış, orası kırılmıştı, biraz dinlendim tekrar devam etmiştim ama :dd

Larien

Prenses Üye
ah geldim bütün işlerimi bitirip raad raad yazayım dedim
öncelikle tribini sevsinler :/ fdkj
iyiyim ben de, normal yani işte. bazen saçma sapanım. bir de o şarkıyı çok severim, ben ezginin günlüğünü çok seviyorum hatta bak du

ben bunu severim ve siyah gözler'i çok severim. linkini bıraktığımı ilk dinlediğimde üniversiteydim. çok şey geçti üzerinden, ben değiştim ama müzik zevkim değişmemiş belli ki, ne zaman dinlesem etkilenirim yine de. sen de dinle:)

La'edri

Gümüş Üye
-Ya günlük dedin de senin bir günlüğün vardı forumda baya baya hem eğlenceli hem etkileyen bir şeydi. Ben okumayı seviyordum sonra bir yanlış anlamaya kurban gitti sanırım.Hiç üzüldün mü silinmesine ? Yanlış olmasın senindi dimi gerçi şimdi de var konunda.

- Erzurumun sana kattığı şeyler var mı ? mesela ben burdan dondukten sonra bana faydası olur dedıgın bır sey yani

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 12, Misafir: 64)