sohbet odaları

Sen Anlat Karadeniz'de Tepki Çeken Çocuğa Şiddet Sahnesi!

EsiLa

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Nisan 2019
Mesajlar
201
Puanları
43
Konum
Îzmir
Tepkime puanı
193
ATV'nin şiddet sahneleriyle gündemden düşmeyen dizisi Sen Anlat Karadeniz, bu sefer çocuğa şiddeti sahnesiyle gündem oldu. Sahne, sosyal medyada büyük tepki topladı.
Yapımcılığını ve yönetmenliğini Osman Sınav'ın yaptığı ve geçmişte para karşılığı satıldığı adamdan kaçan, çocuğuyla birlikte Karadeniz'e sığınan bir kadının hikayesini anlatan "Sen Anlat Karadeniz" dizisinde gösterilen "Çocuğun sırtının tımarlandığı" sahne izleyicilerin tepkisini çekti.

"SANA HAYAT DERSİ VERİYORUM"
Geçtiğimiz dönemde kadına şiddet sahnesiyle gündeme gelen dizinin sahnesinde "Sana hayat dersi veriyorum" repliğiyle atı tımar edemeyen çocuğa "Hayvan bu, diyemez ki canım yanıyor yapma, diyebilir mi?" diyerek çocuğun tişörtünü çıkarttırıyor ve 'tımar böyle yapılır' diyerek küçük çocuğa işkence ettiği görülüyor. Bu sahnenin ardından sosyal medyada bir çok kişi olaya tepki gösterdi.

KADINA ŞİDDET SAHNESİYLE TEPKİ ALMIŞTI
Dizinin önceki sezonunda yayınlanan kadına şiddet sahneleri de olay yaratmıştı. Tepki çeken sahnede, erkek karakter, kadın karaktere "Niye gösterdin bileklerini?" deyip, kemiğini kırmıştı. Görüntüler aynı zamanda Twitter'da da paylaşılmıştı. Başta kadınlar olmak üzere izleyiciler ayağa kalkmıştı. Geçtiğimiz yıl 409 kadının erkekler tarafından katledilmesini unutan yapımcılar, şiddeti resmen teşvik ederek, ateşe kömür taşımıştı.


kaynak; sondakika.com
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst