sohbet odaları

Şerre alet olmayın!..

teksas tombis

Bronz Üye
Katılım
25 Temmuz 2015
Mesajlar
4,373
Puanları
38
Yaş
36
Tepkime puanı
1
Şerre alet olmayın!..
Sohbet-i salihin;
Hayra vesile olun, şerre âlet olmayın. Yanar gidersiniz. Onun için, İmam-ı Rabbani Hazretleri öyle buyuruyorlar; Allahü teâlâ bir kuluna hayır murad ederse, ona hayırlı bir iş verir, şer murad ederse ona şer bir iş verir. O şer icrâ oldukça, ona tonlarca günâh gelir.
NOT;
Osmanlı zamanlarında din kitabı da ilaç gibi ruhsata tabi idi. Şeyhülislamlığın şeriate uygunluğunu onaylamadığı bir din kitabı yayınlanamazdı. Osmanlıdan sonra ne onaylayacak makam, ne de kontrol kaldı. Ehl-i sünnet alimlerinin kitaplarından nakletmeden, kaynak belirtmeden, yazarının kendi aklına göre yazdığı din kitapları insanları bid'ata ve küfre (kafir olmağa) sürükler. Böyle bir din kitabını(!) birine okutursanız veya böyle islam anlayışına sahip bir dini gruba birini yönlendirirseniz, onun ve ondan gelecek neslin cehennemde yanmasına alet olursunuz. Şerrin en büyüğü birinin yanmasına sebep olmaktır.
 

Mueddeb

Platin Üye
Katılım
19 Şubat 2014
Mesajlar
16,620
Puanları
63
Konum
Evden
Tepkime puanı
185
Bu zamanlarda hayırlı işler yapan , yapmak için uğraşan kişiler oldukça azaldı.Şer için yarışır olduk.Allah sonumuzu hayretsin.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst