sohbet odaları

Son Dakika: Salgın nedeniyle Türkiye'de 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi sona erdi

PapatyA

∂üηуα ηüƒυѕυ αяттıкçα, ι̇ηѕαη ѕαуıѕı αzαℓıуσя..
Yönetici
Moderator
Katılım
28 Şubat 2020
Mesajlar
3,299
Puanları
93
Tepkime puanı
945
Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'deki koronavirüs salgını nedeniyle 2019-2020 eğitim-öğretim yılını sona erdirme kararı aldıklarını açıkladı. Bu sözlerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitimin 19 Haziran'a kadar süreceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'deki koronavirüs salgınıyla ilgili alınan yeni kararları açıkladı.

"YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI EYLÜL AYINDA BAŞLAYACAK"

Erdoğan'ın öğrencilerin merakla beklediği bir haberi de paylaştı ve şunları söyledi: "Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı eğitim öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Yeni eğitim öğretim yılı önümüzdeki Eylül ayında başlayacaktır.

"KREŞLER 15 HAZİRAN'DA FAALİYETE GEÇECEK"

Üniversitelerle ilgili duyuruyu Yüksek Öğretim Kurumumuz daha önce yapmıştır. Kreşler ve bakımevleri 15 Haziran'da faaliyete geçecektir.

"STATLARIMIZDA İSTİKLAL MARŞI YAYINI YAPILACAKTIR"

Milletimizin, gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyorum. Bundan 101 yıl önce 19 Mayıs günü Samsun'a ayak basarak ilk adımı atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm askerlerimizi tazimle yadediyorum. Bugün Kars Kağızman'da bir askerimiz şehit oldu. Şehidimize Allah'tan rahmet ailesine başsağlığı diliyorum. Yarın saat 19.19'da tüm statlarımız aydınlatılarak İstiklal Marşı yayını yapılacaktır. Milletimizi evlerinin pencerelerinden İstiklal Marşı'nı okumaya davet ediyoruz."

UZAKTAN EĞİTİM 19 HAZİRAN'A KADAR SÜRECEK

Bu duyurunun ardındanMilli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitimin 19 Haziran'a kadar süreceğini açıkladı.
 

İnsomnia

Bronz Üye
Katılım
9 Kasım 2019
Mesajlar
1,422
Puanları
93
Tepkime puanı
576

Ek ders uygulaması ile belli etmişlerdi aslında. Süreci izlemeleri gerekiyordu sadece. Doğru bir karar diye düşünüyorum çünkü ısınan havalar birlikte maske takmak daha da zor olacak. Hele bunu sınıf gibi ortamlarda düşününce öğrenciler için çok sıkıntılı bir durum olurdu.
Bir olasılık 12. sınıflar için okulları açarlar diye düşünüyordum. Sadece öğrenci değil, öğretmenler ve servisler de piyasaya çıkacaktı. Büyük risk olurdu. Üç haftalık süreci de eğitim öğretime açmayarak bu dönemi bitirdik.
Okulumdaki koşullar dolayısıyla sevindim bu duruma. Önceki okullarımda olsa üzülürdüm biraz.
Bu tatil haberleri ile birlikte öğretmenliğe yönelik her zamanki olumsuz düşünceler de piyasaya çıkacaktır.
 

Umay

Bronz Üye
Katılım
22 Eylül 2015
Mesajlar
4,088
Puanları
63
Tepkime puanı
265
Kıskana kıskana öğretmenlerin tatilini 5 ay yaptırdınız :D
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 4, Misafir: 25)

Üst