sohbet odaları

"Son Derece"Amatör Çizimlerim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dilâsâ

Bronz Üye
Sadece karalamadan ibaret,hiçbir kural gözetilmeksizin,kafa dağıtmak amaçlı,iddiasız çizimlerim.Bazen estetik kaygısı ve beceri aramaksızın bir şeylerle uğraşmalı insan.Resim,şiir insanın kendine dönmesi için iyi bir şey.Beğenilme kaygisi, arzusu gütmeden kendine zaman ayırmalı insan.Huzur,bazen çok uzakta değildir.Sadece kağıt kalemden ibaret olabilir.İla ressam olmaya gerek yoktur.Size ait olan her şey güzeldir.Paylaşmak da cesaretlendirir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Almi

Gümüş Üye
Aslına bakarsanız oranlama ile ilgili sorunlarınız dışında iyi görünüyorlar. Ki o da zamanlar yerleşecek bir şey, çizdikçe eliniz alışacaktır.
Bilinçli olarak yapıyorsanız ve bu sizin tarzınız haline gelirse, o da ayrı tabi.
Elinize sağlık. Ben de çok severim resim yapmayı.

Alper

Yönetici
Genel Sorumlu
Tüm kabiliyeti cin ali çizmek olan şahsım adına bir amatör için gayet iyi zamanla profosyonellik katılırsa mükemmel çizimler çıkabilir. Başarılar ve tebrikler.
Umarım daha fazlalarınıda görebiliriz

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
Elinize saglik, cok begendim :)

Dilâsâ

Bronz Üye
Aslına bakarsanız oranlama ile ilgili sorunlarınız dışında iyi görünüyorlar. Ki o da zamanlar yerleşecek bir şey, çizdikçe eliniz alışacaktır.
Bilinçli olarak yapıyorsanız ve bu sizin tarzınız haline gelirse, o da ayrı tabi.
Elinize sağlık. Ben de çok severim resim yapmayı.
Aslına bakarsanız hiç resim yapmayı ciddi anlamda düşünmedin.Sadece bir an nefes almak amaclı yapılmış çizimler.Asla iddiam olmadı.Ya da resimde ilerlemek için bir çabam da.Dedigim gibi, kafa dağıtmak amaçlı yapılmış karalamalar.Insan bazen sadece çizmek ister.Oylesine yani.Oyle rast gele ativerdim de diyebiliriz.Bu arada teşekkür ederim.Herkes bildiği yönde ilerlemeli diye düşünüyorum.O yüzden bu sadece kafa dağıtmak amaçlı ve çok kisa süreli çizimler.Uzunca zamana gerek olan ancak benim şuan dikkatimde olmayan bir uğraş.Bazen sadece karalamalı,ötesini kurcalamadan.

angie

Bronz Üye
Bende gayet güzel.
Çizdikçe eliniz profesyonelleşecektir.
Bırakmayın.

Onurcan

Elmas Üye
Bence gayet güzel çalışmalarınız emeğinize sağlık

Nihilist

Bronz Üye
Öğrenci, usta ressamın yanında eğitimini tamamlamış. Usta, çırağına ; ''Yaptığın son resmi şehrin en kalabalık meydanına koyar mısın?'' demiş ve eklemiş ''Resmin yanına bir de kırmızı kalme bırak.
İnsanlara, resmin beğenmedikleri yerlerine bir çarpı koymalarını rica eden yazı da iliştir''

Çırak, birkaç gün sonra resme bakmaya gitmiş be resmin çarpılar içinde olduğunu görmüş. Büyük üzüntü ile ustasının yanına dönmüş.
Usta üzülmemesini, aynı resmi tekrar yapmasını ve yine şehrin en kalabalık meydanına bırakmasını istemiş. Fakat bu defa resmin yanına palet dolusu çeşitli renklerde boya ve birkaç fırça da koymasını, yanına da ,insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmesini rica eden bir yazı bırakmasını söylemiş.
Çırak denileni yağmış. Birkaç gün sonra resmi almaya gitmiş ve resme hiç dokunulmadığını görüp mutlu bir şekilde ustasının yanına dönmüş.

Usta ressam : ''İlk resimde , insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız eleştirilerle karşılaşabileceğini gördün. Hayatında bir resim dahi yapmamış insanlar senin resmini karaladı.
İkinci resimde ise, onlardan yapıcı, olumlu olmalarını istedin. Yapıcı olmak eğitim gerektirir. Kimse eğitim almadığı bir konuyu düzeltmeye cesaret edemedi. Dolayısıyla emeğinin karşılığını, ne yaptığını bilmeyen insanlardan alamazsın. ''

Bir amatöre göre son derece güzel çizimler.

Not : Hikaye aklıma geldiği için paylaştım, herhangi bir üyeyi eleştirmiyor.

Dilâsâ

Bronz Üye
Öğrenci, usta ressamın yanında eğitimini tamamlamış. Usta, çırağına ; ''Yaptığın son resmi şehrin en kalabalık meydanına koyar mısın?'' demiş ve eklemiş ''Resmin yanına bir de kırmızı kalme bırak.
İnsanlara, resmin beğenmedikleri yerlerine bir çarpı koymalarını rica eden yazı da iliştir''

Çırak, birkaç gün sonra resme bakmaya gitmiş be resmin çarpılar içinde olduğunu görmüş. Büyük üzüntü ile ustasının yanına dönmüş.
Usta üzülmemesini, aynı resmi tekrar yapmasını ve yine şehrin en kalabalık meydanına bırakmasını istemiş. Fakat bu defa resmin yanına palet dolusu çeşitli renklerde boya ve birkaç fırça da koymasını, yanına da ,insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmesini rica eden bir yazı bırakmasını söylemiş.
Çırak denileni yağmış. Birkaç gün sonra resmi almaya gitmiş ve resme hiç dokunulmadığını görüp mutlu bir şekilde ustasının yanına dönmüş.

Usta ressam : ''İlk resimde , insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız eleştirilerle karşılaşabileceğini gördün. Hayatında bir resim dahi yapmamış insanlar senin resmini karaladı.
İkinci resimde ise, onlardan yapıcı, olumlu olmalarını istedin. Yapıcı olmak eğitim gerektirir. Kimse eğitim almadığı bir konuyu düzeltmeye cesaret edemedi. Dolayısıyla emeğinin karşılığını, ne yaptığını bilmeyen insanlardan alamazsın. ''

Bir amatöre göre son derece güzel çizimler.

Not : Hikaye aklıma geldiği için paylaştım, herhangi bir üyeyi eleştirmiyor.
Teşekkür ederim.Hikayeyi gayet iyi biliyorum.Son derece anlamli ve gercekci bir hikâyedir.Hatırlattığıniz icin ayrica teşekkürker.Dedigim gibi iddiam asla olamaz.Insan kendine iyi geleni yapmalı,başkalarına iyi geleni değil.

Cigdem

Özel Üye
İyi iyi güzel gayretle elinden daha iyisi gelir

Lykaon

Kayıtlı Üye
Çok beğendim, benim de kalem kağıt üzerine tek yeteneğim cin ali çizmek :D Sizin yeteneğiniz var, uğraşsanız kat kat güzellerini çıkartabilirsiniz bence

Çavla n

Bronz Üye
Emeğine, hayal gücüne, ayırdığın vakte sağlık.
Sanat görecelidir, subjektif bir dışavurumdur.
Baumgarten estetiğin kurucusu olarak duyum, duyumsamada güzeli anlatır. Güzel olan ise sujeye bağlıdır.
İnsanın özgürlüğü sanatla ruhunu paylaşabilmesinde.
Tebrikler:)
Özgünlüğündeki özgürlüğün için.

Dilâsâ

Bronz Üye
Emeğine, hayal gücüne, ayırdığın vakte sağlık.

Sanat görecelidir, subjektif bir dışavurumdur.

Baumgarten estetiğin kurucusu olarak duyum, duyumsamada güzeli anlatır. Güzel olan ise sujeye bağlıdır.

İnsanın özgürlüğü sanatla ruhunu paylaşabilmesinde.

Tebrikler:)

Özgünlüğündeki özgürlüğün için.
Teşekkür ederim dostum.Bir an durup düşünmeden atıverdim.Dogru mu yaptım demeye başladım:) Ya herkesin kabiliyet başka dostum.Benim kabiliyetim değil,sadece dinelencem.Ven kendimi biliyorum yani.Ama insan cesaretli olmalı,her şeye ve her düşünceye rağmen.Acikcasi son anda pişman oldum.Cunku karmaşık bir zihinle yapılmış özensiz cizimler bu.Her bir çizgide binbir kaos vardır.Ve insan disavurmali her seyi.Guzellik kadar çirkinlik de bu hayatın bir parçası bence.Kabiliyet ise bambaşka bir meziyet.Seviliyorsun canım benim.

Dilâsâ

Bronz Üye
Bu resimleri yetkili bir arkadaş kaldırırsa sevinirim Coolumsu

Son düzenleme:

Alper

Yönetici
Genel Sorumlu
Bu resimleri yetkili bir arkadaş kaldırırsa sevinirim Coolumsu
İsteğiniz üzerine resimler kaldırıldı.
Keşke kaldırmasaydınız bu konuda diger arkadaşlara öncülük etmiş olup cesaret verirdiniz. Düşünceniz degişirse resimleri geri getirebiliriz.
Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 4)