sohbet odaları

Sorgu Odası Altıncı Hafta Konuğu Ocean

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aze

Bronz Üye
Merhaba Değerli IRCFORUMLARI.com.tr Üyeleri,

Bir gün gecikmeli de olsa yöneticilerden birini daha sorgu odasına aldık.
Altıncı haftanın konuğu sevgili Ocean arkadaşımızdır.
Mizahla harmanlanmış bir zeka olarak vereceği yanıtları merakla bekliyoruz.

Unutmadan,
Şeffaf ve mantıklı sorular sorarak tatmin edici cevaplar alabilirsiniz.
Bölümün adı sorgu odası diye,goygoy ve hakaret boyutuna varacak cümleler yazanlara gerekli işlemler yapılacaktır.
Sonra yok ben duymadım demek yok.
Konuşurken olduğu gibi yazarken de her cümlenizden sorumlu olduğunuzu ve karakterinizi yansıttığınızı unutmayın.

Sorgu başlasın...

Lena

Gümüş Üye
Huh.... merhaba öncelikle.
Konuk olman çok iyi oldu bence,
Peki sence??

Geçmişe dönmen için fırsat tanınsa hangi zamana dönmek istersin?
Limonlu çay, chivas?

Oggy

Altın üye
kalıplaşmış soruların dışına çıkalım mı ocean beycim, mesela bacak boyun kaç.......

Ocean

Bronz Üye
Huh.... merhaba öncelikle.
Konuk olman çok iyi oldu bence,
Peki sence??

Geçmişe dönmen için fırsat tanınsa hangi zamana dönmek istersin?
Limonlu çay, chivas? ��
ahh ahh, "geçmiş zaman olur ki, hayali cihana bedeldir" ama geçmiş zaman bize hep geleceği gölgede bırakışını anlatır. geçmiş zamanın hayalini kurmak o zamanlara dönmeyi istemek, kendi geleceğinden çalmaktan ve o anına ihanet etmekten başka bir şey değil. şimdi sorsam buradaki insanların bir çoğu, ya çocukluğuna, ya lise yıllarına ya evlenenlerin bazıları keşke evlenmeseydim dediği yıllara, evde kalmışların da ah onu kaçırmayacaktım dediği yıllara, annesini veya bababasını kaybetmiş arkadaşların, onların yaşadığı ve sevmeye doyamadığı, keşke bir kez daha sıkı sıkı sarılabilseydim dediği yıllara geri dönmek istediğini duyuyorum çünkü onlar her yerdeler ve her zaman var olacaklar. ama zamanın inceliği şurda, her anını en iyi şekilde kullanamıyorsan fazladan bir saniyeyi bile hak etmiyorsun demektir. ben geçmiş bir zamana dönmek istemem açıkçası, ama cevap vermek zorunluysa şayet, doğmadan önceki zamana dönmek isterdim. yani doğmadan önce neysem, öldükten sonra da o olacağım zamana. benim için zamanın hiç o olmadığı ana.

seni küçük fındık faresi ! tabii ki limonlu çay ! chivas içmeden uzun zaman durabilirim ama çaysız bir kahvaltı bile yapamam ki ! hatta bazen şeker yerine bal bile koyarım. nasıl içtiğimi de biliyorsun senin sesin güzeldir seslen de beraber dağıtalım hüzünlerimizi bir bardak çayın buğusunda !

kalıplaşmış soruların dışına çıkalım mı ocean beycim, mesela bacak boyun kaç.......
azizim hiç ölçmedim, ama bir mezura bulabilirsem söz veriyorum senin için ölçeceğim ancak egzoz manifoldu gibi eğrilik yada çarpık değil ona garanti verebilirim !

Lena

Gümüş Üye
“Benim için zamanın hiç o olmadığı zamana” uuu.
Zaman makinesi gibi düşün, geri dönüş bileti cepte.

Peki neden kimse soru sormuyor? Bi’ben miyim tanımayan....

Hayatında seni en çok ne mutlu eder??
Ne hüzünlendirir peki?
Defalarca izlesen de bıkmayacağın bir film?
Tekrar tekrar okurum dediğin kitap?
Bana bi şarkı armağan eder misin?
Rezil olduğunu düşündüğün, unutamadığın bir anın?
Tşk.

Run

Özel Üye
Selam kardeşim, senden önce kendi yaşamın ile ilgili küçük bir yorum, sonrasında ise forum için genel bir yorum istiyorum. Konular, kişiler, ortam hakkında ki düşüncelerini ve daha fazlasını.

Lefty

Yazar
Sevgili Ocean Merhaba,

Hayatından memnun musun yoksa her şeyi bırakıp kaçıp gitmek istediğin zamanlar oluyor mu?
Kimin yerinde olmak isterdin, bir rol modelin var mı?
esekherif ile aklında kalan güzel anılarından birini paylaşabilir misin?

Teşekkürler.

Ocean

Bronz Üye
“Benim için zamanın hiç o olmadığı zamana” uuu.
Zaman makinesi gibi düşün, geri dönüş bileti cepte.

Peki neden kimse soru sormuyor? Bi’ben miyim tanımayan....

Hayatında seni en çok ne mutlu eder??
Ne hüzünlendirir peki?
Defalarca izlesen de bıkmayacağın bir film?
Tekrar tekrar okurum dediğin kitap?
Bana bi şarkı armağan eder misin?
Rezil olduğunu düşündüğün, unutamadığın bir anın?
Tşk.
1 ) mutlu olmanın ilk yolu taklidini yapmaktan geçer. en çok diyemem ama en ufak bir detayda bile mutlu olabilirim, kendine yetebiliyorsan her şeyden bir mutluluk çıkarabilirsin. insan hayatında neyi eksikse, neyi elde edemiyorsa onun kendisine mutluluk getireceğini zanneder ve aldanır. elindekiyle yetinmeyi öğrenmeli. mutluluk, elde ettiğini sevmektir.

2) ben biraz gamsızımdır, hatta biraz demek az kalır. o sebeple kolay kolay bir şeye üzülemiyorum. mesela ölümüne şahit olduğum yakın insanlara, akrabalara bile üzülmediğim anlar olmuştur ama istemeden arabayla ezerek bir kediyi öldürdüğüm için hüngür hüngür başında oturup ağladığım da olmuştur.

3) "requiem for a dream" hayatımı kurtaran film olmuştu.

4) sleep party people - notes to you

5) kinyas ve kayra

6) yer yarılsa da içine girsem dediğim bir anımı anlatayım ; bundan 6-7 sene evel 24-25 yaşlarındayım tam böyle fırlama olduğum zamanlar, kanım deli akıyor. bir arkadaşımın ailesi tatil için bir hafta şehir dışına çıkıyorlar, fırsat bu fırsat biz de 4 arkadaş toplanıp kız arkadaşlarımızı da alıp eve çöküyoruz alacaklı gibi ev sahibi hariç 7 kişi. ev dediğim de şatafatlı lüks bir villa, bir tek pembe panjuru eksik, playstation turnuvaları, havuz başında mangal ve güneşlenme seansları, sallanan yatak kavgaları, minimal müzikler eşliğinde house party, gecesinde havuzun başında uludağ manzaralı kim daha geç sarhoş olacak musabakaları, dokunmayın keyfimize tam bir hangoveriz yani ayık gezmiyoruz. elimizdeki alkoller yelken, adım attığımız yer de teknenin içiydi sanki, sürekli sallanıyorduk, ben ise gecenin içinde teknenin kaptanı ! yalnız ve kendimizi okyanusun ellerine bırakmış gibiydik çünkü sürekli sallanıyorduk. tabi yatma vakti gelince herkes bulduğu yere yığılıp kalıyordu,

bu böyle üç dört gün devam etti. gül parmaklı şafak tanrıçası parmağı gökyüzüne değil de sanki bizim popomuza atmış gibi uyanıyorduk, pandiği yemiş gibi. her yer dağınık, sanki 3'üncü dünya savaşından çıkmış bilgisayar oyunu kahramanları gibiydik. temizlemeye yetişmeden yeniden kirleniyordu zaten. tüm bu çılgınlıklar ve çığırtkanlık zincirinin ilk halkasını muhtemelen ben oluşturuyor olabilirdim. neyse, akşam tekrar dönmek üzere, öğlen vakitlerinde ben bir işimi halletmek için ayrıldım arkadaşların yanından. dışarıdaki işlerimi hallettim viskileri, alkolleri, yanına çikolataydı, fındıkdı, bademdi doldurdum poşete partiye kaldığımız yerden devam etmek için dönüyorum ben. girdim villaya, kimseden ses seda yok, çıt çıkmıyor. ortalıkta leş gibi, tabi toplasalar şaşardım zaten. dedim bu uyanıklar, bu çakallar kesin saklandılar bir yere güya beni korkutacaklar, şaka falan yapacaklar altında bir şey arıyorum ben. salona doğru yönelirken yüksek bir sesle bağırarak girdim içeriye

-"nerdesiniz g*tverenler, severim belanızı çıkın lan ortaya p*çler" !

salondan köşeyi dönüp içeriye girmemle arkadaşlarımın tek düzen halinde kanepede oturmuş karşılarında da ev sahibi olan arkadaşımızın anne ve babası olması vaziyetiyle karşılaştım.
ellerimde viski şişeleri, bir ellerimdeki poşetlere baktım, bir arkadaşın annesi ve babasının gözlerinin içine, sonra arkadaşlarımın suratlarına, evet suratlarındaki renk değişimini net bir şekilde görebiliyordum hepsinin suratı beyazdan kırmızıya bukalemun gibi renk değiştirdiği çok belirgindi. sonra salonun ortasında duran masanın üzerinde ki boş şişelere.
bir 15-20 saniye sessizlik yaşandı, kimseden çıt yok ettiğim küfür ağızdam çıktı bir kere. anlaşılan arkadaşın ailesi bir haftalık tatil planını kısa tutmuş ve erken dönmüşlerdi, ama ağızdan çıkan lafın geri dönüşü yoktu. tüm bu sessizliğin fırtına öncesi sessizlik olduğunu anlamayacak kadar aptal olduğumu işte o an farketmiştim, uyanık ve zeki geçinen ben bunun farkına varamamıştım.

e son kelimeyi söylemeseydim aslında çok iyi olacaktı ama, o iyi olmamıştı.

Çapkın mısın ?
çapkın değilim ama biraz şeytan tüyü var üzerimde diyelim azizim.

diğer sorulara da geleceğim.

Yazgı

Bronz Üye
Şöyle bir bakayım dedim göz ucuyla çıkamadım konudan Ocean bey ;d

Hayat tecrübelerinizi neye borçlusunuz acaba bu cevapları verebilmek için bir hayli olgunluk sahibi olmak gerekiyor takdir ettim doğrusu.

Hüma

Gümüş Üye
@esekherif'den ne öğrendiniz Ocean beyfendi? (Kendisi size ders verdiğini söylüyor) ne dersi aldınız beyefendiden önerebilir miyim acaba? :asilkiz:

Son düzenleme:

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
Ocean ranklari ne zaman yeniliyorsun kanka?

Ocean

Bronz Üye
Selam kardeşim, senden önce kendi yaşamın ile ilgili küçük bir yorum, sonrasında ise forum için genel bir yorum istiyorum. Konular, kişiler, ortam hakkında ki düşüncelerini ve daha fazlasını.
devrime kadar anarşist ve komunist arkadaşlarıyla aynı yolda yürüyen, devrimden sonra ''hadi yoldaş kalk, bak devrim yaptık gel halaya katılsana'' dediklerinde, "beni rahat bırakın lan, ben kafa dinlemek istiyorum" diyen biriyim. benimle yola da çıkılmaz. demek istediğim şu öncesi ve sonrası beni ilgilendirmiyor, anı yaşayıp başka hiçbir şeye bakmıyorum. samimiyetin moda olduğu cehaletin meşrulaştığı bu devirde samimi gibi görünüp, rubi küp çözüp kendini einstein sanan tiplerin nesile denk geldik. öyle işte ilaç sektöründe çalışıp, sağlıklı yaşam takıntısını sağlıksız bulan alkoliğin tekiyim.

forum hakkında konuşacak olursak, beni ircforumları tarafındaki çoğu arkadaş bilir herhalde zaten, uzun yıllar yöneticilik yapmış, sonrasında yeter ya bıktım ben bu işlerden, resmiyetten, takım elbiselerden, bu papyonlardan, kravalatlardan, artık ben de eşofman ve spor ayakkabı giymek, artık ben de normal userler gibi takılmak istiyorum deyip bacak bacak üstüne atıp sigaramı yakıp, jagermeister'ı yuvarlarken özgürce yorum yapmanın keyfini yaşamaya karar vermiştim. tabi sonra forum sistemlerinin eski popülerliğini kaybetmesiyle (özellikle de irc'nin) biz de artık yavaş yavaş girmeyi bırakmıştık ki, bir gün telefonum çalana kadar @X beyefendi (Bornovalı X) 'nin beni arayıp bir forum kuruyoruz demesine kadar. aslını sorarsan benim tahmin ettiğim zamandan daha kısa bir zamanda büyüdü ve senkronize oldu, tabi forumsalcılar da ayrı bir neşe kattı foruma. birebir olarak çok azıyla sohbetim olsa da, genel anlamda neşeli ve eğlenceli tipler var. (birkaç tane de banlamak için elimin hazırda beklediği tabi ! ahaha)

Dolunay

Prenses Üye
Komşum nasılsın?
Sorgu nasıl geçiyor?
Forumsalcilarla irc dekiler arasında Ki 7 fark nedir ?
Is yerinin yanındaki havaalanından kalkan her gün evimin tepesinde alçak uçuş yapan vecihiyi taniyirmusun?
Kendinde sevmediğin bir huyun var mı?

Ocean

Bronz Üye
Sevgili Ocean Merhaba,

Hayatından memnun musun yoksa her şeyi bırakıp kaçıp gitmek istediğin zamanlar oluyor mu?
Kimin yerinde olmak isterdin, bir rol modelin var mı?
esekherif ile aklında kalan güzel anılarından birini paylaşabilir misin?

Teşekkürler.
1) hayatımdam memnunum evet. hayatından memnun olmayıp mutluluğu geçmişte, memnuniyeti gelecekte arayanlar, geçmiş ve gelecekte yaşadıkları veya yaşayacakları şeylere takılı kalarak hayatlarını keşkeler ve eğerlerle sorgulayarak bunun muhasebesinde boğulurlar. geçmişi unutmayı bırak, anı unutmayı bırak, yarını bile unutarak yaşamak, nedir bilir misin ?

her ayın bu geceki son parıldayışı olduğuna inanacak kadar unutmak, her doğanın yeni bir güneş olduğuna inanacak kadar unutmak. her güneşi ilk ve son kez gördüğüne emin olacak kadar unutmak. ben şimdi bunu tokilere yazılıp 10 sene, arabaya bineceğim diye 4 sene kredi çeken insanlara nasıl anlatırım bilmiyorum. 2 metre kare toprağa gömülecek, iken 100 metre kareden oluşan dört duvara ve ayağımı yerden kessin diye bunca zahmete girmeye ne gerek var, yarına çıkacağımızın bir garantisi yok iken üstelik. ben hep bir yerlere kaçıyorum zaten evet oluyor. bu hayattan başka bir hayat yok, bir daha da gelmeyeceğiz. kaçabildiğiiz kadar kaçın.

2) birgün bir arkadaşım sevgilisinden ayrılmış, beni aradı gelsene kötüyüm dedi, içmiş de biraz. gittim yanına bana da açtı bir şeyler, içiyoruz beraber. durdu durdu ağlamaklı senin yerinde olmayı çok isterdim samet isterdim dedi. o kadar mahçup oldum ki anlatamam. bende senin yerinde olmak isterdim diye cevapladım. sonra bu sohbette bir saçmalık hissettik başka bi konuya geçtik. cana geleceğine mala gelsin deyip geçiştirdim. hiç beceremem teselli etmeyi. şimdi barıştılar ve benimle konuşmuyorlar ahah.

3) esekherif ; ahahaha !

https://i.ibb.co/jv225fT/pekmez.jpg

kLara

Bronz Üye
Tebrik ederim Ocean bey :)

Senelerdir devam eden arkadaşlığımız için ne düşünüyorsun ?

Yalnız kalınca neler yaparsın?

En sevdiğin kitapdan bir cümle paylaş desem ?

Bu kadar çalışarak kazandığın paraları hangi alanda değerlendireceksin?

Teşekkürler :)

Shinigami

Özel Üye
Merhaba,

Kendinize soylediginiz en buyuk yalan ile cevrenize soylediginiz en buyuk yalan nedir acaba?

Anna Karenina

Altın üye
Bana mantiginizin bir turlu almadigi bir sey soyleyin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 10)