sohbet odaları

Sorgu Odası İkinci Hafta Konuğu Adem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aze

Bronz Üye
Merhaba arkadaşlar,

Birinci haftayı sağ salim bitirdik,sanırım bundan sonra daha iyi yol alacağımızı umut ederek ikinci hafta yönetici konuğumuz sevgili Adem
Forumda genelde sessiz ama gerektiği zamanlarda etkili konuşmaları ile şimdiden birçok kişinin dikkatini çektiği açık,
bakalım kendisine nasıl sorular yöneltilecek ve en önemlisi kendisi bu sorulara nasıl cevap verecek.
Unutmadan,
Şeffaf ve mantıklı sorular sorarak tatmin edici cevaplar alabilirsiniz.
Bölümün adı sorgu odası diye,goygoy ve hakaret boyutuna varacak cümleler yazanlara gerekli işlemler yapılacaktır.
Sonra yok ben duymadım demek yok.
Konuşurken olduğu gibi yazarken de her cümlenizden sorumlu olduğunuzu ve karakterinizi yansıttığınızı unutmayın.

Sorgu başlasın...

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
Adem’cim kirmadigin icin tesekkur ederim. Bilahare sorularimla gelecegim saygideger dostum :)

Hüma

Gümüş Üye
Merhaba ve iyi akşamlar.
Verdiğin cevaplarda dürüst ve doğru olman dileğiyle. (:

Neden avatar kullanmıyorsun?.
Forumda neden çok fazla aktif değilsin?
Geri planda bilerek mi duruyorsun yoksa yapın mı bu?
Bir kaç konudaki mesajina denk geldim ve gayet aklı başında mesajlardı (benim için hiç değilse) neden görüşünü daha sık paylaşmıyorsun?
Hem sessiz olup hem admin olmak,
Yoksa halka mı karışmak istemiyorsun? :D
Son olarak neden iki tane soru sormalı konu var (şeffaf oda-sorgu odası)? Bunların neyi farklı? Görüşünü duymak isterim.

Teşekkürler.

Hüma

Gümüş Üye
Ben daha çok soru sorayım belki konusur. ^^ (Ama bence şuan uyuyor kendilerine.)

Sorgu odasına konuk olmayı nasıl kabul ettiniz? Ya da kim zorladı sizi? :D
İkna etmek için çok uğraştılar mı yoksa duyar duymaz o ben sorgulanmayı çok severim tamam mı dediniz?

Adem

Özel Üye
Merhaba ve iyi akşamlar.
Verdiğin cevaplarda dürüst ve doğru olman dileğiyle. (:

Neden avatar kullanmıyorsun?.
Forumda neden çok fazla aktif değilsin?
Geri planda bilerek mi duruyorsun yoksa yapın mı bu?
Bir kaç konudaki mesajina denk geldim ve gayet aklı başında mesajlardı (benim için hiç değilse) neden görüşünü daha sık paylaşmıyorsun?
Hem sessiz olup hem admin olmak,
Yoksa halka mı karışmak istemiyorsun? :D
Son olarak neden iki tane soru sormalı konu var (şeffaf oda-sorgu odası)? Bunların neyi farklı? Görüşünü duymak isterim.

Teşekkürler.

Merhabalar, yazmış olduğunuz saat aralığına göre iyi akşamlar, cevap saatime göre günaydınlar. :)
Cevaplarımda dürüst olduğumu hissetmeniz dileğiyle.

* Daha önceleri bir avatarım var idi, fakat sonradan kaldırdım. Kısa sürede bir avatar yükleme planlamam var.

* Forumda aslında aktifim, sadece gözlemliyorum yazılanları, gerektiğinde katılım sağlıyorum.

* Sivil yaşantımda da benlik bir durum olmadıkça pek müdahil olmuyorum hiçbir şeye. Yapı meselesi.

* Çok kitap okurum, durumları ve olayları kafamda sentezleyerek her zaman mukayese eder değerlendiririm. Sonuçlarını da kendime saklarım. Gerekmedikçe paylaşmam. O kadar çok sustuğum şeyler var ki.. :)

* Sessiz ve sakin şekilde iş ortamında da takılıyorum genelde. Genelde konuşulan şeylere gülerek katılım sağlıyorum :) Halka katılmak derken, şöyle bir durum var; zaten AVM yönetiminde çalışıyorum. İster istemez iç içe oluyorsunuz.

* Aslında forum sahibi @X bu konuya kendi sorgusunda cevap vermişti. E, ama ben de sana soruyorum dediğini duyar gibi oldum :) Forumsal'dan gelen kullanıcılarımızın adapte olma sürecinde (Hâlâ adapte olmayanlar olabilir). gerek yönetim, gerekse kullanıcılarla sorun yaşadıklarını gördük, aslında arka planda hep bir forumsal üyelerine karşı esneklik ve küfür etmedikleri müddetçe müdahale edilmemesi konusunda yinelenen uyarılar ve bildirimler söz konusu idi. Sonuç olarak yeni gelen bir kitle var ve oluşan bir kriz var, bu krizin çözülmesi gerekiyor. Birilerinin de elini taşın altına koyması gerekiyordu. Ve inanın yönetimsel bazda herkes elini taşın altına koydu. Sürekli olarak acaba küfür edecek mi endişe ve kaygısıyla moderasyon ve adminler takip sürecinde idi. Hoş bir durum mu değil elbette ama şu hayatta olduğu gibi sanal alem gibi yerde de kimseyi mutlu edemezsiniz, ama en azından huzurlu bir ortam, insanların kafasını dağıtmaya geldiği bir yerde dahi huzursuz olmamalarını baz alarak bir yol çiziliyor.. Bu "sorgu" projesinin de bu minvalde; forum sahibinden tutun üst yöneticilerine kadar sorgulayacakları bir bölümün olmasını sevgili @X uygun gördü, bu kisve altında şu anda bende sorularınızı yanıtlıyorum :)
şahsım adına konuşmak gerekirse, öyle bir durum da var; yıllarca ekşisözlük'te yazdım ben, aslında benim hoşuma gidiyor farklı bakış açılarıyla yaklaşımlar sergileyerek ve sorgulama mantalitesini aşılayarak, benim çok oldu "o ne lan, nereden aklına geldi o cümleyi" deyişlerim.. :) ama ekşi tadında ve kalitesinde bir ortam maalesef yakalanması olanaksız değil de, düşük bir ihtimal. Herkesin kendisine göre bir düşünce formatı var. Ve forumumuzun tabanı belli.

Ben daha çok soru sorayım belki konusur. ^^ (Ama bence şuan uyuyor kendilerine.)

Sorgu odasına konuk olmayı nasıl kabul ettiniz? Ya da kim zorladı sizi? :D
İkna etmek için çok uğraştılar mı yoksa duyar duymaz o ben sorgulanmayı çok severim tamam mı dediniz?
* Direkt olarak sevgili @X tarafından bu hafta konuk sensin Adem. Sırayla devam edeceğiz dedi. E, ben de ruhuna melekler dokunmuş gibi saf birisi değilim. Elbet sorgulanacak yönlerimiz, eleştirilecek yönlerimiz vardır mantalitesiyle "tamam, sorun yok" dedim.

* İnsanların zihninde bir şekilde yer etmiş oluyorsunuz. İnsanlar merak edebiliyor, kimdir bu, neyin nesidir sadece foruma giriyor izliyor izlenimi verdiğimi biliyorum. En azından bir nebze de olsa; hayata bakış açımı ve düşüncelerimi bilmeleri için memnuniyet verici bir fırsat da oldu diyebilirim. En azından kendi adıma.

Teşekkürler.

Son düzenleme:

KaraBiber

Platin Üye
Merhabalar sayın admin :p
Öncelikle nasılsınız diyelim
Herhangi bir forumla birleştiğiniz için pişman oldunuz mu?
Sizi en çok zorlayan üye kim?
Forumun ilk 11i sizce nasıl oluşur ?
Teşekkürler :)

Adem

Özel Üye
Merhabalar sayın admin :p
Öncelikle nasılsınız diyelim
Herhangi bir forumla birleştiğiniz için pişman oldunuz mu?
Sizi en çok zorlayan üye kim?
Forumun ilk 11i sizce nasıl oluşur ?
Teşekkürler :)
Merhabalar sayın KaraBiber =)

* İyiyim, teşekkür ederim. Sen nasılsın?

* Hayır, pişman olmadık. Sizin bir forumunuz olmuş olsa, yeni yüzler katarak foruma daha güzel bir ortam sağlamak adına elinizden geleni yapmaz mısınız? Bundan gerekirse kendi benliğinizden bile feragat ettiğiniz noktalar olabiliyor. Yeni müktesebata belki uyum zaman alacak, belki zor olacak ama insanları kaybetmek kolaydır, önemli olan kazanılmalarıdır. Onların açısından da bazı şeylere bakabilmektir. Öyle yeni bir forum'da kendilerini lambur lumbur bulunca hemen uyum sağlanması çift taraflı olarak zor bir süreç. Karşılıklı saygı ve sevgi olduktan sonra; her şey kendiliğinden oluşuyor efendim. İnsanlara dokunmak gerekiyor, hitap etmek gerekiyor. boşuna dememişler "her temas iz bırakır". İyi yönden düşünme taraftarıyım ben diğer arkadaşlarımız gibi. Zaman ve gidişatı belirleyen süreç çok önemli bir unsur bu noktada.

* Şu an için yok.

* @X - Alper - siLex - Neo - Melodram - Cheyenne - - yeLda - Lefty - blackheart - Cigdem - Süreyya aklıma gelenler. Aralarında hiç tanışıklığım olmayan, sohbet etmediğim insanlar da var, fakat kafamda sorunuza binaen çizdiğim şema bu.

Ben teşekkür ederim güzel soruların için, esen kal.

Hüma

Gümüş Üye
Verdiğin cevapları okudum ve bazıları gülümsetti Adem. Teşekkür ederim. (:

Birleşmeye en rahat ayak uyduran üye benim sanırım. Çünkü forum kimin umurumda bile değil. Ben buraya kafa dağıtmak için geliyorum forum sahibi ile ilgilenmiyorum.

Verdiğin bir çok cevapta X'i etiketlidiğini görüyorum. Peki senin gözünden @X'i anlatır mısın?
Yıllarca ekşide yazdım demişsin, bahane sözlükte daha çok yorumlarını görmek isterim o zaman. Forumda kalite denilen kavram zamanla kalite yorumlar sayesinde oluşur düşüncesindeyim. Peki sizce nasıl oluşur?
En son okuduğunuz kitabın konusu/neye anlatıyordu?

Son düzenleme:

Adem

Özel Üye
Verdiğin cevapları okudum ve bazıları gülümsetti Adem. Teşekkür ederim. (:

Birleşmeye en rahat ayak uyduran üye benim sanırım. Çünkü forum kimin umurumda bile değil. Ben buraya kafa dağıtmak için geliyorum forum sahibi ile ilgilenmiyorum.

Verdiğin bir çok cevapta X'i etiketlidiğini görüyorum. Peki senin gözünden @X'i anlatır mısın?
Yıllarca ekşide yazdım demişsin, bahane sözlükte daha çok yorumlarını görmek isterim o zaman. Forumda kalite denilen kavram zamanla kalite yorumlar sayesinde oluşur düşüncesindeyim. Peki sizce nasıl oluşur?
En son okuduğunuz kitabın konusu/neye anlatıyordu?
* Tabii ki dediğinizi sonuna kadar destekliyorum. Gerek kafa dağıtmak için gerekse, insanların bilgili olduğu konulardan faydalanmak olsun, insanların gerçek bir yaşam hikâyesini burada kaleme alarak hüzünlenmelerimiz olsun, bunlar güzel şeyler. :)

* @X sorunuza gelince; benim şu hayatta gerçekten çok değer verdiğim, saydığım bir insandır. Ailem bile kendisini çok sever,onu bir kenara bırakın oğlunu sanki benim oğlummuş gibi resimlerine dahi bakarak severler. Çok eski yıllara dayanan bir dostluğumuz var, tabii ki her zaman düz giden bir yolumuz olmadı kendisiyle kırgınlıklar oldu, uzun yıllar birbirimizden haber alamayacak şekilde araya istemediğimiz durumlar girdi,ama ortada temeli sağlam atılmış bir dostluğumuz vardı, bu temeli yok etmek ve sanki hiç yokmuş gibi davranmak elbette ikimizi rahatsız edici bir durumdu. Sağ olsun bir gün bana mesaj attı ve tabii ki ben dayanır mıyım, hemen telefonları falan kaydettik dostluğumuzu idame ettiriyoruz çok şükür.

Kendisiyle ilgili şu nokta kaçınılmazdır, yaptığı işin ciddiyetini karşısındaki insanında kavrayıp ona göre adım atmasını her daim bekler. Ortada bulunan birtakım problemleri çözebilmek için imkanlar dahilinde kolaylıklar sağlamak için elinden geleni de yapar. Bu en yakın arkadaşı dahi olsanız, kendisine ters gelen bir durumda sizi karşısına almaktan asla feragat etmez. Hele ki ortada yapılacak bir iş var ise, bir dakika bile beklemeye gelmez, hemen yapılacak o iş. :) Yani; anlat anlat bitmez...

* Tamam, yazmaya gayret ederim :) Kalite konusuna gelince; düşünce özgürlüğü adı altında insanlar düşük nitelikli cümleler kurar ise, birbirine sürekli olarak sataşma içerisinde olup tek hedefi karşısındaki insanı alt etmek olur ise ve bunun önüne geçilmeyip taraflı şekilde bu insanlara yaklaşılır ise, kesinlikte burada kaliteli bir ortamdan ya da düşüncelerden bahsedemeyiz. Demem şu; bu platformun seviyesini ne kadar belirli bir çizgide tutmaya yöneticiler ve üyelerimiz özen gösterirse burada kaliteli bir ortam ve atmosfer kaçınılmaz olacaktır. :) Siz içten güzel bir yorum yaparsınız karşınızdaki densiz şekilde bir cevapla düşüncelerinizi sekteye uğratır ve bu durumda inanın yazma isteğiniz bile kaçar. Böylesine etkilenen insanların olduğuna inanıyor ve şahit oluyorum. Adaletli bir yönetim anlayışıyla müsamaha göstermeden var olan bir sistem kaliteyi destekleyecektir.

* Sabahattin Ali'nin İçimizdeki Şeytan'ı okudum arkadaşım ısrarla okumamı tavsiye etti okudum. Kitabı özetletlemek gerekirse; "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış diye bir kısım var idi, direkt olarak buraya onu yazayım. Yeterince özetler sanırım, kısa ve öz.

Independent

Kayıtlı Üye
Merhaba güler yüzlü insan..
Ben böyle soru sormayı sevmem lakin, şurada kıskandığım tek adamsın! Bunu neden söylediğimi biliyorsun.. (ne abarttı)
Yorumları ve cevapları okumadım bundan bağımsız olarak;

Hem reel hem de sanal olarak zor bir yaşantın olduğunu düşünüyorum, ortak noktamız insanlar ile uğraşmak olduğu için seni az çok anlayabiliyorum. Fakat bununla bu kadar pozitif şekilde ve her zaman çizgini bozmadan nasıl başa çıkıyor ve başarıyorsun?
Yüzündeki gülümsemeyi eksik etmeden, duruş ve çizgiyi bozmadan her zaman böyle misin?

Sevgili İbrahim ile olan dostluğunu az çok biliyorum, yapısal olarak senden biraz farklı ve baskın (genel manada sana karşı değil) olduğu için onunla çalışmakta zorlandığın oldu mu?

Hayatının kırılma noktası var mıdır? Mesela ‘bıktığın veya tükendiğini hissettiğin’ bir an şayet var ise bununla nasıl başa çıktın?

Kendini ifade etmekte zorlandığını düşünseydin, insanların seni anlamaları için hangi kitap olmak isterdin? ve neden?

Yönetici adil olur ve adalet dağıtır derler genelde, her zaman üst düzey yönetici konumunda bulunan biri olarak ‘yönetici’ kavramanın senin için anlam ifade ettiğini öğrenebilir miyiz?

Çok soru sormuşum cidden, tekrar eden (önceden sorulan) yerler var ise es geçersin ağabey.
Bütün iyilikler seni bulsun, sihhatle kal..

Rigor Mortis

Gümüş Üye
Nerelisin mesleğin ne kendini biraz tanıtır mısın?

Adem

Özel Üye
Merhaba güler yüzlü insan..
Ben böyle soru sormayı sevmem lakin, şurada kıskandığım tek adamsın! Bunu neden söylediğimi biliyorsun.. (ne abarttı)
Yorumları ve cevapları okumadım bundan bağımsız olarak;

Hem reel hem de sanal olarak zor bir yaşantın olduğunu düşünüyorum, ortak noktamız insanlar ile uğraşmak olduğu için seni az çok anlayabiliyorum. Fakat bununla bu kadar pozitif şekilde ve her zaman çizgini bozmadan nasıl başa çıkıyor ve başarıyorsun?
Yüzündeki gülümsemeyi eksik etmeden, duruş ve çizgiyi bozmadan her zaman böyle misin?

Sevgili İbrahim ile olan dostluğunu az çok biliyorum, yapısal olarak senden biraz farklı ve baskın (genel manada sana karşı değil) olduğu için onunla çalışmakta zorlandığın oldu mu?

Hayatının kırılma noktası var mıdır? Mesela ‘bıktığın veya tükendiğini hissettiğin’ bir an şayet var ise bununla nasıl başa çıktın?

Kendini ifade etmekte zorlandığını düşünseydin, insanların seni anlamaları için hangi kitap olmak isterdin? ve neden?

Yönetici adil olur ve adalet dağıtır derler genelde, her zaman üst düzey yönetici konumunda bulunan biri olarak ‘yönetici’ kavramanın senin için anlam ifade ettiğini öğrenebilir miyiz?

Çok soru sormuşum cidden, tekrar eden (önceden sorulan) yerler var ise es geçersin ağabey.
Bütün iyilikler seni bulsun, sihhatle kal..
- Merhabalar yüreği şiir'leri gibi güzel insan. Yok estağfurullah. Kalbinin güzelliğinin yansıttığı cümleler bunlar azizim.. Sağ olasın, var olasın..

* Azizim insanlarla uğraşmak gerçekten yorucu hatta hırpalayıcı bir durum. Ayakta durabilmek adına bir mücadele içerisinde olmak lazım bir şekilde, kim eksilerek hayatına devam etmek ister ki. Bende eksilerek devam etmek istemiyorum. Belki de direniyorum, bunu ben de bilmiyorum tam olarak. Şartlar hem deveyi gütmeme, hem de bu diyardan girmeme imkân sağlarken burada seçimler senin elinde. Evet, insanlara elimden geldiğince iyimser davranırım. Kalplerini kırmamaya gayret gösteririm, nitekim; şu hayatta YALAN kadar tahammülüm olmayan başka da bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. Onun haricinde işyerinde dahi insanlar uyksuzluktan agresif tavırlar sergilerken ben pozitif enerji verme güdüsüyle hep hareketli bir şekilde davranış sergilerim. :) Çizgilerin, prensiplerin olacak azizim, aslında göründüğüm gibi de güçlü bir insan değilim, değer verdiğim insanlara karşı çok çabuk direncim kırılıyor. Ben kaybetmek istemediğim üstüne titrediğim bütün insanları kaybetmiş birisi olarak (bunları en samimi duygularımla yazıyorum), artık benimle olmak isteyenler devam etsin, istemeyenlerin kaprislerini de, yalanlarını da, dolanlarını da, umursamadan önüme bakıyorum. Çok şükür senin gibi değerli kardeşlerim fazlasıyla var sivil yaşantımda, bunu beni sivilden tanıyan arkadaşlarımız çok iyi bilir. Her kaybedişimde, daha kaliteli insanları hayat yoluma dahil ederek bir "selam" vermeleri bile beni mutlu ediyor artık. Tabiatım insanlık üzerine. Kötülere tahammülüm yok, iyi niyetli olduktan sonra bir insan, buna inandırmış ise beni, gelen yanlışlarını bile göz ardı edebiliyorum belirli sınırlar çerçevesinde.. Eskiden böyle miydim? Kesinlikle hayır. Fakat hayat tecrübelendiriyor ve olgulaştırıyor fazlasıyla.

* İbrahim zor bir adamdır. Bir o kadar da güzel adamdır. Yöneticilik konusunda otoriter düzeni çok seviyor, en çok sevdiğim yönlerinden birisi de bu. Zorlanmıyorum, daha çok zevk alarak ona ait bir forumda takılıyorum. :)

* Bu soruna şu şekilde cevap vermek istiyorum, bütün kötülükleri bildiğin halde iyi kalmak.. Bu bile bir kırılma noktan olabiliyor bazen. Tükendiğimi hissetiğim bir an olmadı çok şükür.

* Olasılıksız & Kinyas ve Kayra adlı iki kitap olmak isterdim. Yeterince derinlere inen, insanın zihnini zorlayan akışkan iki kitap.. Sorgulama ve oluşların nedenlerini tetikleyen kavramlara birebir değinilmiş iki kitap. Zamanın olur ise, oku. Ne demek istediğim çok çok iyi anlayacaksın.

* Herkesin gözettiği doğrularda yanlışa düşmemek. Yani doğru tektir, fakat; kendi yetkisini kullanarak doğruya yanlış kararlar almamalıdır. Yönetici adil kararlar alabilmesi için her şeyden önce analitik düşünebilme yetisini de almış olduğu kararlara eklemelidir. Doğruluğu belli olmayan durumlarda üstlerinden ya da ortak yönetici arkadaşları ile fikir teatisi yapmaktan imtina etmemelidir. Bugün Ağır Ceza Mahkemeleri bile karar verirken heyet şeklinde veriyor.

Dipnot: Uykusuzum biraz kardeşim, hatta cevaplandırırken uykuya bile dalmışım. Ahah. Seviliyorsun şair adam. :)

Nerelisin mesleğin ne kendini biraz tanıtır mısın?
İstanbul. AVM Yönetiminde çalışıyorum birim sorumlusu olarak. Adım nickimden anlaşılacağı üzere Adem. Daha fazla tanıtıma girmeyeceğim, çünkü çok uykum geldi :) Affına sığınarak.. Teşekkür ederim.

Ocean

Bronz Üye
vay be 10 küsür senelik yönetici kardeşini ilk onbire koymamışsın daha da davosa falan gelmem ben. ben yönetimden ayrılıyorum.

Run

Özel Üye
Selam Adem, nick olarak belki de seni en eskiler den tanıyan kişilerden biriyimdir. Eskiden daha samimiydik sanki :) bir ara başka bir forumda yöneticilik yaparken seni hiç beğenmezken burada müthiş iş çıkarıyorsun. Kendini anlatış ve ifade edişin hep güzel, üstelik saçlarının dökülüp kel oluyor olman da beni ayrıca mutlu ediyor. Forum kadar irc geçmişin de var senin tabiki herkes bilmez çok eski olduğunu ve zurnanın şaşalı dönemlerin de yönetimde olduğunu. Onun dışında bizim sunucuda geçen güzel zamanlar vardı.

- Forum ve kelebek.org hakkında düşüncelerin neler? Bence ikisi de gelişime açık ve üzerine gidilmeli.

- Sesiz ve geri planda kalıyor olman çok dile geldi, bu durum sende negatif veya pozitif bir etki yarattı mı? Sonraki süreçte değişiklik olacak mı?

- Ölecek olsalar esekherif ve Ocean birini kurtarma şansın var, hangisini tercih edersin?
Teşekkürler.

Free_EyeS

Özel Üye
Bu sorgu odasında basından aşağıya yanan tek lamba yok kırık sandalye yok her taraf pırıl pırıl böyle sorgu olmas yönetim bu eksikleri tamamlasın öyle sorgulayacagım elde malzeme cok zaten Adem'e karşı :)

Adem

Özel Üye
* Aleyküm Selam kral. Evet, çok uzun zamandır tanışıklığımız var. Korna.Org sunucuna hep gelirdim ASi`KraL şimdiki nick'i w00t olan atakan kardeşim, emr3 olsun bunlar ilk zamanlarda tanımış olduğum değerli insanlardır senin gibi.

Maalesef yöneticilik yapmak gerçekten zor iş. Sivil yaşantımızda da bunu tecrübe eden arkadaşlarımız daha iyi bilir. Ama her insanın olumlu/olumsuz fikirlerine hakkımdaki memnuniyet ile karşılıyorum belirli sınırlar dahilinde. Kendimi yanlış tanıtmış olabilirim uzaktan gözlemledikleri kadarıyla, ya da anlık olarak bir kriz anı vardır onu çözerken ters davranmışımdır. Olabiliyor böyle şeyler oluyor da. Yeterki işin içinde saygı sevgi olsun, gerisi kendiliğinden tamamlanır diye düşünüyorum.

Evet, IRC geçmişimde baya geçmiş yıllara dayanıyor ve çok emek verdik fakat nihayetinde daha güzel yerlerde olmasını isterken şu anda pek tadı yok senin de gözlemlediğin kadarıyla. Gitsin ya saçlar da, sorun yok :)

* Forum, istediğimizden daha daha iyi noktalara geliyor, gerek forumdaki arkadaşlarımızın katılımlarıyla verdikleri destekler, gerekse; maddi olarak yapılan harcamaların faydasını fazlasıyla görüyoruz. Bu forumu açarak el elden üstündür intibasını çok iyi bıraktığımızı da biliyoruz. Çünkü biz bu işi gerçek anlamda biliyoruz. Bugün yönetimde bulunan her yöneticinin bir görevi var,bir çabası var, bir emeği var.. İsteyince oluyor. Daha da iyi olacak inş.

IRC konusuna gelirsek, googlede gerekli çalışmalar yapılıyor, zaten temelinde de Kelebek.org ve paravan domainleri iyi şekilde kasılmış google da, biz de bunun üzerine maddi ve manevi olarak düşüyor, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Önümüze bakıyoruz açıkçası.

* Heheheh, sanki birisinin duygusal baskısı, psikolojik şiddeti altındaymışım gibi sessiz kalıyormuşum gibi değil mi :) Zaman geçtikçe bir içe çekilme oluşuyor, uzaktan sadece insanları izliyorsun. Alık alık bakmıyorum dahil de oluyorum ya, o kadar da sessiz takılmıyorum :) Sele kapılmış kütük gibi sağa sola çarpa çarpa ilerleriyoruz işte bu hayatta. Üzerimde arkadaşlarımızın sessiz sakin oluşum hakkında düşünceleri negatif bir algıya sokmadı beni geri planda olmayı seviyorum. İlerleyen zamanlarda daha çok katılım sağlayarak bu düşünceleri yıkabilirim :)

* Yok ikisi de ölmesin. Allah ailelerine bağışlasın, uzun ömürler versin.

Bu sorgu odasında basından aşağıya yanan tek lamba yok kırık sandalye yok her taraf pırıl pırıl böyle sorgu olmas yönetim bu eksikleri tamamlasın öyle sorgulayacagım elde malzeme cok zaten Adem'e karşı :)
Efendim sorularınızı bekliyorum :)
Saygılar..

juju

Bronz Üye
Ben Adem Bey'i sürekli gergin, kaos dolu, birbirine giren koca adamların konularında hatırlıyorum hep. Gayet sakin biriymiş. Soru sormadım. Çünkü yorum yapasım geldi.

Hüma

Gümüş Üye
@esekherif bey yorumumu beğenmese ben bu konuyu unutmuştum. :p
Bence bu tarz konular forumun ama sayfa kısmında sabit olarak durmalı ki herkes görsün ve benim gibi unutmasın. Sizce?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 1, Misafir: 2)