sohbet odaları

Telefondan Yasaklı Sitelere Girmek İçin Ne Yapmalıyız?

Kuzey

Elmas Üye
Katılım
10 Eylül 2012
Mesajlar
19,396
Puanları
38
Yaş
27
Tepkime puanı
4
Telefondan Yasaklı Sitelere Girmek İçin Ne Yapmalıyız?

akıllı telefon dns ayarları, Cep telefonundan yasaklı sitelere program kullanmadan girmek, Cep telefonundan yasaklı sitelere program kullanmadan girmek için neler yapabiliriz, mobil dns ayarları, telefon dns ayarları, telefon dns ayarları değiştirme, telefondan yasaklı sitelere giriş

Wifi üzerinden bağlanacaklar için oldukça kullanışlı ve basit bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Üstelik bu yöntemde DNS değiştirmek için telefonunuzun veya tabletinizin root edilmiş olması gerekmiyor. Ama baştan söyleyelim bu yöntem mobil internet bağlantısında işe yaramayabilir. Üzülmeyin bunun içinde bazı güvenilir programlar var, onları kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; Set DNS gibi bir uygulamalar mobil internet girişlerinde de yasaklı sitelere girişinizi sağlar.

İnternet ortamına wifi ile bağlandığınızda, DNS ayarlarınızı değiştirerek yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları birebir uygulamanız yeterli olacaktır.

1- Telefonunuzun ayarlar kısmına girin. Sonrasında kablosuz seçeneğine dokunduğunuzda bağlı olduğunuz ağlar görünecektir. Bağlı olduğunuz ağın üzerine parmağınızı basılı tutun. Karşınıza “Ağı değiştir” seçeneğini çıkacaktır. Bu seçeneğe dokunun.

2- Bu seçeneğe dokunduğunuzda karşınıza gelen ekranda “gelişmiş seçenekler” çıkacaktır. Bu seçeneğini işaretleyin. (Aşağıdaki verdiğimiz resimli anlatımdan da görebilirsiniz).

3- Gelişmiş seçenekler kısmına dokunduğunuzda karşınıza IP Ayarları çıkacaktır. IP ayarları, DHCP olarak seçilidir. Bunu Statik yapın ve hemen aşağıdaki DNS 1 ve DNS 2 değerlerini sırasıyla Google’ın DNS adresleri olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 değerleri ile değiştirin ve Kaydet’e basın.

4- İnternet bağlantınızı kapatın ve tekrar açın. İşte özgürlük başlıyor.​
 

İptila

Bir şiir ayakta bira içebilir
Bronz Üye
Katılım
28 Nisan 2012
Mesajlar
4,705
Puanları
36
Yaş
24
Tepkime puanı
0
"İşte özgürlük başlıyor" askşjdfa
 

Jose

Altın üye
Katılım
23 Nisan 2014
Mesajlar
9,762
Puanları
38
Yaş
27
Tepkime puanı
6
Yasakli site
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 2)

Üst