sohbet odaları

Temsili Gerçekçilik Resimler..

Hezarpare

Bronz Üye
Katılım
14 Ekim 2013
Mesajlar
1,385
Puanları
38
Yaş
35
Tepkime puanı
14
1966 yılında Moskova’da doğan ve Moscow City Teacher Training University ve Moskova Güzel Sanatlar Akademisi’ni bitiren Rus ressam Evgeny Lushpin, resim sanatında representationalism, yani temsili gerçekçilik olarak bilinen akımın günümüzde önde gelen temsilcilerinden.

Resimlerinde, temsili gerçekçilik akımının öncülerinden olan Rus ve Batı Avrupalı ressamların takipçisi olduğunu söyleyen Lushpin, en beğendiği ressamları ise Piter Bruegel, Andrew Wyeth, Hieronymus Bosch and Edward Hopper olarak sıralıyor.

Evgeny Lushpin’in yapıtları, ABD, Rusya ve bazı diğer ülkelerin özel koleksiyonlarında yerlerini almıştır. Resimlerinin ana dokusu, Rus gerçekçilik, sanat okulunun etkisi olan natürmort ve manzara resimleridir. Bu resimlerde, ince detayları yanılsamalı ışıklarla birleştirip daha cazip hale getirerek özgün bir tarz yakalamıştır. Resimlerinde özellikle, günlük sorunlar ve dünyanın gürültüsünden uzak evler, akşam ya da sabaha karşı gökyüzünün hayali ışıkları, kar, nehir çokça yer alır. Resimlerinde figürler ön planda değildir ve azdır. Resimleri masalsı birer fotoğraf gibidir.

Temsili Gerçekçilik akımında resim adeta bir fotoğraf gibidir. Ama ışık, Lusphin’in eserlerinde çok önemli ve diğer detaylarla hayali, masalsı bir görünüme kavuşur. Lusphin’in masal tadındaki resimlerinde, o kalabalık şehirler sessiz, huzur dolu görünür, öyle olmamasına rağmen.

. kaynak .

 

leavemealone

Gümüş Üye
Katılım
28 Eylül 2015
Mesajlar
5,256
Puanları
48
Yaş
30
Tepkime puanı
60
Temsili dedin mi konuya giriş fazla olmaz. Başlığa fantazi falan atmak lazım
 

Meyda

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ağustos 2016
Mesajlar
566
Puanları
18
Yaş
32
Tepkime puanı
1
Harika resimler. Paylaşım için teşekkürler.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst