sohbet odaları

Texas Instruments MSP430 Programlama

Mehmet

Yönetici
Üst Yönetici
Katılım
11 Haziran 2011
Mesajlar
9,023
Puanları
93
Konum
Kocaeli.
Tepkime puanı
1,886
MSP430 - Msp430 Programlama - Texas Instruments - Texas Instruments Nedir


2008’de PIC ve CCS C ile başladığım mikrodenetleyici programlama macerama 2009 yılınca C’nin gücünü görerek Hi-Tech ve PIC konusundadaha sonrasında ise 2009 yılında WinAVR ile ilgili bir kitap yazarak devam ettim.

Bu süre zarfı boyunca Microchip PIC16 PIC18 PIC24 dsPIC30 ve dsPIC33F serilerinin yanında NXP firmasının LPC serisi ARM mikrodenetleyicilerle sıkça çalışma fırsatı buldum. Özellikle mikrodenetleyiciler ile uğraşan herkesin son durağı sayılabilecek RTOS kullanımının yanında C dilinin gücünü bir kez daha gördüm.


Son dönemlerde ise güç elektroniği konusunda kendimi geliştirirken mikrodenetleyicilerin oynadığı kritik görevlere bizzat şahit oldum.

Bunların yanında özellikle analog ve sinyal işleme konusunda uzman olan Texas Ins. firmasının dünyada kullanımının yaygınlaşmasını istediği ve çok düşük güç tüketimiyle yola çıkan MSP430’un çeşitli vesilelerle kullanıcılara dağıtılması ve 16bit mikrodenetleyicilere yeni adım atmak isteyenlere bir fırsat doğması benim de bu konuda çalışma yapmama vesile oldu.

Yukarıdaki düşünceler ışığında hazırlanan kitap sizlere MSP430 ile ilk adımları atmayı öğretirken diğer mikrodenetleyicilerde bulunmayan bazı özellikler hakkında bilgi sahibi yapmanın yanı sıra Code Composer Studio’nun kullanımını da sizlere aktaracaktır.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst