Neler yeni

The Batman

Divine Heart

Çok Aktif Üye
Yönetici
Matt Reeves The Batman’in Hitchcock’tan Esintiler Taşımasını İstiyor!

Ben Affleck’in yerine The Batman’in yönetmen koltuğuna geçen Matt Reeves, filmin hayranı olduğu Alfred Hitchcock’tan esintiler taşımasını istiyor.

Oyunculuktan yönetmenliğe hızlı bir geçiş yaparak, seyirciyi şaşırtan Ben Affleck kısa sürede birbirinden başarılı filmlere imza attı.Christian Bale‘in üzerine yapışan Batman rolünü devraldığında ise, pek çok kişi bu seçime karşı çıktı. Ancak oyuncu Batman Supermen: Dawn of Justice‘de hatırı sayılır bir performans sergileyip, eleştiri oklarının hedefinden kaçtı. Serinin gelecek filmlerinde kamera karşısına geçtiği gibi, yönetmenlik koltuğunda oturmayı planlayan Affleck’in yoğun tempoya dayanamadığını söyleyebiliriz. Haksız da sayılmaz.

Hatırlayacaksınız o sıralarda kendisini Live by Night projesiyle ilgilenen Affleck, The Batman’in yönetmenliğini çekilmiş ve onun yerini Matt Reeves almıştı. Bu noktada yönetmenin önceki işlerine göz atmak yeterli. Dawn of the planet of the apes beklentilerin üstünde bir filmdi. Hal böyle olunca Reeves’den umutlu olmamak elde değil. Yönetmenin filme farklı bir üslupla yaklaşacağına şüphe yok. Dahası Reeves efsanevi kahramana birkaç Hitchcock numarası sunmaya hazır.

Matt Reeves The Batman’da Batman ve Hitchcock’u Bir Araya Getirmeye Çalışacak

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan yönetmen ”Benim için önemli olan bakış açısı. İzleyicinin hikayedeki ana karakterin perspektifine dair bir şey deneyimlemesini istiyorum” şeklinde konuştu. Büyük bir Hitchcock hayranı olduğunun altını çizen Reeves usta yönetmene benzer bir derinlik yakalama fikrine sıcak baktığını söyledi.

Bir çizgi roman filmine Hitchcock etkisinin nasıl yansıyacağını bilmiyoruz elbette. Patlamalar, göze çarpan efektlerden çok duyguların ön planda olduğu bir Batman filmi hayal edebiliyor musunuz? Gal Gadot‘a hayranlığımız bir yana, Wonder Women bir süper kahraman filminin tüm klişelerini içinde barındırırkenReeves’in üzerinde tahmin ettiğimiz daha fazla baskı olabilir. Neyse ki, yönetmenin seyirci beklentisini karşılayabilmek için yeterince zamanı var.

Matt Reeves The Batman'in Hitchcock'tan Esintiler Taşımasını İstiyor! - FilmLoverss

Divine Heart

Çok Aktif Üye
Yönetici
Matt Reeves The Batman Filminin Çok Duygusal Olmasını İstediğini Açıkladı!

Yönetmen Matt Reeves The Batman filmiyle ilgili açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Ben Affleck’ten yönetmen koltuğunu devralan Reeves, filmin çok duygusal bir havasının olmasını istediğini belirtti.

14 Temmuz’da vizyonda girecek War for of the planet of the apes ‘in yönetmeni Matt Reeves bir sonraki projesi olan The Batman hakkında ipuçları vermeye devam ediyor. War for of the planet of the apes‘in basın turu kapsamında ister istemez The Batman hakkında sorulara maruz kalan başarılı yönetmen, bu kez de filmin çok duygusal bir havasının olmasını istediğini açıkladı.

Dc Genişletilmiş Evreni'nin merakla beklenen solo Batman filmini yönetecek olan Matt Reeves, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay da filmin Alfred Hitchcock‘tan esintiler taşımasını istediğini söylemişti.

Matt Reeves The Batman Filminin Çok Duygusal Olmasını İstiyor!

Yahoo‘ya konuşan Reeves şunları söyledi;

“Çok duygusal bir Batman hikâyesi anlatmayı umuyorum. Nolan’ın yaptığı seride en sevdiğim şey süper kahraman türünü ciddiye almasıydı. Şu an stüdyoların izin verdiği filmler çok ama çok dar bir özgürlük alanına sahip olduğunuz filmler. Benim fark ettiğim şey ise bu türdeki filmlerin, konusu itibariyle daha fazlası olabilecek potansiyele sahip olması oldu. Pek çok konuya vurgu yapabilmek için türün metaforlarını kullanabiliyorsunuz. Bence her iki serinin [Batman ve ‘Apes’] metaforları da derin bir duygusal yapıya sahip hikâyeler anlatmanıza izin veriyor. Beni asıl heyecanlandıran şey bu oldu. Çocukluğumda da bu konuda takıntılıydım, ancak fantezi türü kapsamında keşfedebileceğiniz şeylerin, fazlasıyla yetişkinlere hitap edebilecek potansiyele sahip olması enteresan. Beni bu projelere çeken şey buydu ve beni asıl heyecanlandıran şey de bu.”

Bir dönem konuşulan Ben Affleck‘in Justice League‘in ardından Batman rolünü bırakacağı söylentileri sonrası, yönetmen Matt Reeves‘in, The Batman‘le ilgili DC hayranlarının duymak isteyeceği şeyleri söylemesi gerçekten şahane. Umarız ki en az Christopher Nolan‘ın The Dark Knight‘ı kadar iyi bir Batman filmi izleyebiliriz.

Matt Reeves The Batman Filminin Çok Duygusal Olmasını İstediğini Açıkladı! - FilmLoverss

Divine Heart

Çok Aktif Üye
Yönetici
Matt Reeves Ben Affleck’in Senaryosunu The Batman’de Kullanmamasının Sebebini Açıkladı!

Beyazperdenin unutulmaz filmlerinden birine imza atmaya hazırlanan Matt Reeves Ben Affleck’in senaryosunu The Batman’de kullanmama sebebinden bahsetti.

Geçtiğimiz senelerde seyircinin beğenisine sunduğu Let Me In gibi ikonik bir korku filminden sonra,War for of the planet of the apes‘in yönetmenlik koltuğuna oturanMatt Reeves yeni projesi The Batman’e ilişkin konuştu. Yönetmen filme para yatıran kişilerin isteklerine saygı duyduğunun altını çizerken; kendi bakış açısını senaryoya yansıtmanın önemini vurguladı. Reeves hikayenin duygusal yönünü anlamanın değerli olduğunu belirterek, Ben Affleck’in senaryosunu kullanıp kullanmayacağı konusunu sonuca bağladı. Bu noktada Reeves’in efsanevi kahramana farklı ve yenilikçi bir tarz kazandıracağı ortada.

Matt Reeves The Batman Filminde Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Zira yönetmen daha önce filmin Hitchcock esintisi taşıyacağını açıklamıştı. Hal böyle olunca Reeves senaryoyu gözden geçirdi. Warner Bros‘un düşünceleri belirsiz tabii. Elbette yönetmenin fikirleri şu an için onaylandı. Ancak söz konusu büyük projeler ise, yapım şirketlerinin belli başlı detaylarda karar değişikliği yapması beklenebilir. Öte yandan Reeves ifadelerinde oyuncu kadrosuna yönelik herhangi bir gelişmenin olmadığına yer verdi. Ülkemizde bugün gösterime giren War for the Planet of the Apes’in yönetmeni uzun bir süre meşgul ettiğini hatırlatalım. Gelecek haftalarda Batman projesine dair dikkat çekici açıklamalar görme ihtimalimiz hayli yüksek.

Matt Reeves Ben Affleck'in Senaryosunu The Batman'de Kullanmamasının Sebebini Açıkladı!- FilmLoverss

Divine Heart

Çok Aktif Üye
Yönetici
Christopher Nolan'ın The Dark Knight'nın üstüne çıkabileceğini sanmıyorum.o üçlü seri inanılmaz zeka ve kurgu üstüneydi.bakalım neler olacak.

Divine Heart

Çok Aktif Üye
Yönetici
Batman 'in Yeni Filmdeki Düşmanı Penguen Olabilir

1992 yılında yayınlanan ve Batman’in Michael Keaton tarafından canlandırıldığı Batman Returns filminde Penguen (The Penguin) karakterini izleme fırsatı bulmuştuk. 20 yılı aşkın bir sürenin ardından Penguen, beyaz perdede Batman’in yeniden düşmanı olabilir.

Sinema ve eğlence dünyası muhabirlerinden Justin Kroll, Matt Reeves‘in yöneteceği The Batman filminin kötü adamının Penguen olacağını iddia etti.

Anlaşılan o ki, Justin Kroll’un kulağına Penguen karakterinin DC Sinematik Evreni’nde kullanılacağı gelmiş çünkü eğer Penguen, The Batman filminde olmayacaksa DC’nin kızlar çetesi filmi Birds of Prey ‘de yer alacakmış.

The Batman filminin aksiyon filminden ziyade karanlık bir dedektiflik hikayesi olacağı açıklanmıştı.Genelde arkadan işler çevirmeyi seven Penguen, böyle bir filme çok yakışır doğrusu.

Penguen’i Kim Oynayacak Söylentileri

1992 yapımı filmde ünlü aktör Danny DeVito, Penguen karakterini çok başarılı bir şekilde canlandırmıştı. Hatta pek çok kişi Penguen karakterini bu oyunculukla hatırlar.

Şimdi ise Batman hayranları, yeni bir ismi Penguen olarak görmek istiyor; bu isim de Simon Pegg ile birlikte Shaun of the Dead ve The World’s End gibi fantastik filmlere imza atmış oyuncu Nick Frost‘tan başkası değil.

Twitter’dan yönetmen Matt Reeves ve Nick Frost’u tagleyen the Curator isimli kullanıcı bu fikri ortaya attı ve Nick Frost, “Harika! Ben varım. Herkese teşekkürler.” diye cevap verdi.

https://frpnet.net/kultur-sanat/sinema-haberleri/batmanin-yeni-filmdeki-dusmani-penguen-olabilir

Divine Heart

Çok Aktif Üye
Yönetici
Darren Aronofsky Batman Filminin Christopher Nolan 'ın The Dark Knight Üçlemesinden Çok Daha Karanlık ve ciddi Olacağını Söyledi

Aronofsky'ye göre, Batman Begins'in vizyona girmesinden önce, o ve Batman: Year One hikayesinin arkasındaki yazar Frank Miller birkaç senaryo üzerinde işbirliği yapmıştı. Aronofsky, Miller ile bir daha asla bir araya gelemese de, kaçırılan fırsatı ve bu filmle nasıl bir film yaratacağını unutmamıştı.

Nolan'ın Batman Bagins filmi onu şöhret basamaklarının tepesine taşıdı ve eleştirmenler ve hayranlardan yoğun bir biçimde övgü aldı. Nolan ayrıca, Miller'ın The Dark Knight Returns çizgi romanından bir film uyarlaması için de fırsatı kaçırmadı ve Batman’e hak ettiği duruşu ve tarzı getirdi. Nolan'ın DC evreninden ayrılmasından bu yana, filmlerin kalitesinin artması için çaba sarf eden stüdyoların başarıya ulaşması her zamankinden daha zor. Ve bu beklentinin çoğu Nolan'ın Batman üçlemesi yüzünden arttı. Aronofsky'nin söylediği şey yapmak istediğinden çok farklıydı.

Empire Podcast'i üzerinde yaptığı bir röportajda, Aronofsky bir süper kahraman filmi çekme arzusunu ve bir zamanlar bir Wolverine filmine ve hatta Man of Steel’de yer alacak olsa da bu şansı kaçırdığını ifade etti. Ama ondan önce, 2000'li yılların başlarında bir Batman uyarlaması üzerinde çalışıyordu ve bunun Nolan'ın üçlemesine benzediğini söyleyerek şöyle diyordu: "Bence Nolan'ın versiyonu tam olarak stüdyonun istediği gibi. Bence daha çok cesur bir his vardı. Biz de bunu yapacaktık. Ama olmadı.”
Darren Aronofsky ileride bir daha bu konuya yoğunlaşır ve bir Batman filmi çeker mi bilinmez ama yönetmenin karanlık tarzının karaktere çok yakışacağı da aşikar…

https://www.sinemia.com/sosyal/sinema-haberler/darren-aronofsky-batman-filmi-nolan-uclemesinden-karanlik

Divine Heart

Çok Aktif Üye
Yönetici
Şimdi şu haberlere baktığımda iki farklı Batman çekilecek gibi görünüyor,The Joker de yine iki ayrı yönetmen tarafından iki farklı film olarak çekiliyor.bu neden böyle oldu anlamadım açıkçası ? eski filmlerin yeniden çevriminden bıkltılar herhalde ki bir filmi iki ayrı yönetmen iki ayrı senaryo ile çekiyor.Abd sineması iyice patates olmaya başladı.

His

Yeni Üye
Bronz Üye

Konuyla çok alakası yok kusura bakma ama bu resim hangi filme ait

Almi

Çok Aktif Üye
Gümüş Üye
Ben Affleck Batman'ini sevmedim ben ya.

Divine Heart

Çok Aktif Üye
Yönetici

Konuyla çok alakası yok kusura bakma ama bu resim hangi filme ait

Estafirullah,geç cevap verdim kusura bakma.The Batman filmlerinin içinde olan bir karakter olduğu için konuyla alakalı.

1992 yapımı olan "Batman Returns ( Batman Dönüyor )" filmi bu. Danny Devito'nun oynadığı "Penguen" karakteri bu fotoğraftaki.80'li yılllarda başlayan Batman filmlerinin ikincisi.

Sirius

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Ya ben Batman serisini izlemedim
Sıfırdan sona sıralaması ilgili filmleri bilen anlatsın

Divine Heart

Çok Aktif Üye
Yönetici
Ya ben Batman serisini izlemedim
Sıfırdan sona sıralaması ilgili filmleri bilen anlatsın

1943 - Batman And Robin
1966 - Batman
1966 & 1968 - Batman ( Tv Dizisi 120 Bölüm )

1989 - Batman
1992 - Batman Returns
1995 - Batman Forever
1997 - Batman & Robin

2005 - Batman Begins
2008 - The Dark Knight
2012 - The Dark Knight Rises

1943 ve 1966 senelerinde yapılan Batman'ler malum baya eski.ama orjinal.tabi o zamanın şartları malum.

1989 ve 1997 arasında yapılan seri o zamanın teknolojik zamanlarında gayet beğenilen iyi oyuncuların kadroda olduğu Batman'ler.

2005 ve 2012 arası yapılan Batman'ler diğerlerinde çok farklı.Christopher Nolan imzalı filmler diğer Batman'ler gibi değil,daha farklı bir yapıya sahip.ama hikaye ve yaşanılan Gotham şehri çok çok daha iyi.benim tüm Batman'ler içinde ki açık ara terciğim 2005 ve 2012 arası yapılan Batman'ler...

umarım yardımcı olabilmişimdir Sevgili Sirius

Divine Heart

Çok Aktif Üye
Yönetici
Önce bunları izle,

1989 - Batman
1992 - Batman Returns
1995 - Batman Forever
1997 - Batman & Robin

daha sonra bunları izle,

2005 - Batman Begins
2008 - The Dark Knight

ve kesinlikle orjinal dilde Türkçe altyazılı izle.tabi ingilizcen iyise altyazıya gerek yok : )))))

Sirius

Sirius

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Önce bunları izle,

1989 - Batman
1992 - Batman Returns
1995 - Batman Forever
1997 - Batman & Robin

daha sonra bunları izle,

2005 - Batman Begins
2008 - The Dark Knight

ve kesinlikle orjinal dilde Türkçe altyazılı izle.tabi ingilizcen iyise altyazıya gerek yok : )))))

Sirius
1946 dakinden başlayacağım
Çok teşekkür ederim İngilizce yok ama altyazılı izlemeyi seviyorum zaten :)
Peki bu en son olan Batman ve süperman falan onlar noluyor neresinde bu serinim onlar

Divine Heart

Çok Aktif Üye
Yönetici
1946 dakinden başlayacağım
Çok teşekkür ederim İngilizce yok ama altyazılı izlemeyi seviyorum zaten :)
Peki bu en son olan Batman ve süperman falan onlar noluyor neresinde bu serinim onlar

1943 - Batman And Robin
1966 - Batman

bunlar eski filmler ama izlemek istersen tabi ki izle,1966 yapımı olan bende var arşivde ama 1943 yapımı olanı bende izlemedim açıkçası.

Elbette onlarda var,

fakat bunlar DC Comics şirketinin Justice League ( Adelet Birliği ) çizgi romanları.

2013 - Man of Steel
2016 - Batman & Superman
2017 - Justice League

bu iki filmde Batman karakterlerini bulabilirsin.Man of Steel filminide izle ki Batman & Superman filmini anlayabilesin.tabi daha sonra Wonder Women da katılıyor bunlara.diğer Batman'leri izledikten sonra bunlarıda izleyebilirsin.

Aslında bu filmlerin hepsi çizgi romandan uyarlama,amerika da çizgi roman çok seviliyor.işte sinema ilerledikçe bu tip filmler yapılıyor,şimdiki teknolojiyle zaten efektlerle iyi filmler çıkıyor.

Sirius

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
1943 - Batman And Robin
1966 - Batman

bunlar eski filmler ama izlemek istersen tabi ki izle,1966 yapımı olan bende var arşivde ama 1943 yapımı olanı bende izlemedim açıkçası.

Elbette onlarda var,

fakat bunlar DC Comics şirketinin Justice League ( Adelet Birliği ) çizgi romanları.

2013 - Man of Steel
2016 - Batman & Superman
2017 - Justice League

bu iki filmde Batman karakterlerini bulabilirsin.Man of Steel filminide izle ki Batman & Superman filmini anlayabilesin.tabi daha sonra Wonder Women da katılıyor bunlara.diğer Batman'leri izledikten sonra bunlarıda izleyebilirsin.

Aslında bu filmlerin hepsi çizgi romandan uyarlama,amerika da çizgi roman çok seviliyor.işte sinema ilerledikçe bu tip filmler yapılıyor,şimdiki teknolojiyle zaten efektlerle iyi filmler çıkıyor.
Tamamdır çok teşekkürler:cici:

Eru

Çok Aktif Üye
Altın üye

His

Yeni Üye
Bronz Üye
Estafirullah,geç cevap verdim kusura bakma.The Batman filmlerinin içinde olan bir karakter olduğu için konuyla alakalı.

1992 yapımı olan "Batman Returns ( Batman Dönüyor )" filmi bu. Danny Devito'nun oynadığı "Penguen" karakteri bu fotoğraftaki.80'li yılllarda başlayan Batman filmlerinin ikincisi.

Batman'in hiç bir filmini izlemediğim için konuya çok yabancıyım resimdeki karakter hoşuma gitti severim bu tarz karakterleri başka bir filmden alıntı olduğunu düşündüm o nedenle sordum teşekkür ederim :)

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)