The Batman

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,748
Puanları
348
Yaş
44
Tepkime puanı
2,640
"The Batman"in Bestecisi Michael Giacchino, Filmle İlgili Konuştu

Michael Giacchino, The Batman müziklerinden ne beklememiz gerektiğini söyledi.Matt Reeves yönetmenliğindeki "The Batman"in bestecisi Michael Giacchino, filmle ilgili konuştu ve Batman hayranlarının müziklerle ilgili ne bekleyebileceğinden bahsetti. Kamera testi videosu sırasında çalışmasının kısa bir kesitini gördüğümüz Michael Giacchino, şimdilerde tüm film için çalışmalarar başladı.

Coronavirüs salgını nedeniyle çekimleri süresiz olarak Warner Bros tarafından durdurulan Robert Pattinson başrollü The Batman'in müzikleri Michael Giacchino'nun ellerinden olacak. Daha önce Hans Zimmer, Danny Elfman gibi isimler Batman film ve animasyonlarının müziklerine imzalarını atmışlardı. Daha önce Planet of The Apes, Let Me In gibi yapımlarda da Matt Reeves ile birlikte çalışma yürüten besteci, Collider'a konuştu ve filmle ilgili şu sözleri sarf etti: "Ne yapmak istediğim konusunda tamamen özgür hissettim. Matt hep bunun bizim Batman'imiz olması konusunda hem fikirdi. Her zaman yapmayı sevdiğim şekilde, Batman çizgi romanlarıyla ve grafik romanlarıyla hala yaptığım şey, her bir sanatçı ve her bir yazarın Batman'i kendilerine göre yorumlamasıyla aynı."

Giacchino şu sözlerle devam etti: "Batman'in 1800'lerde olduğu bir grafik roman gördüğümde sevmiştim. Bana göre bu havalı. 'Batman her zaman böyle olmalıdır' diyen biri değiim. Neden olmasın? Sanatçı nasıl isterse öyle olur ve yıllarca defalarca bu şekilde oldu. Bir şeyleri alıp kendi versiyonumuza dönüştürme fikrini seviyorum."

80'li ya da 90'lı yıllarda geçeceği tahmin edilen The Batman'in oyuncu kadrosunda, Batman rolüyle Robert Pattinson; Catwoman rolüyle Zoe Kravitz; The Riddler rolüyle Paul Dano ve Jim Gordon rolüyle Jeffrey Wright, Alfred rolüyle Andy Serkis, The Penguin rolüyle Colin Farrell, Carmine Falcone rolüyle John Turturro ve Gil Colson ile Peter Sarsgaard bulunuyor.

Eğer coronavirüs salgınının sinema sektörü üzerindeki etkisi sona ererse, The Batman 25 Haziran 2021'de sinemalarda olacak.

 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,748
Puanları
348
Yaş
44
Tepkime puanı
2,640
Matt Reeves, Koronavirüs Salgınının The Batman’in Yapım Sürecini Nasıl Etkilediğini AnlattıKoronavirüs salgını nedeniyle prodüksiyonu durdurulan The Batman hakkında konuşan Matt Reeves, bu arayı ne şekilde değerlendirdiğini anlattı.

Tüm dünyada hayatı durma noktasına getiren Koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın dört bir yanında sinema salonları kapatılırken, pek çok film ve dizinin prodüksiyonu da durdurulmak zorunda kaldı. Salgın nedeniyle prodüksiyonuna ara verilen bu yapımlardan biri de heyecanla beklenen The Batman oldu.

Cloverfield, Let Me In, War for the Planet of the Apes gibi beğeni kazanan filmlerle tanınan Matt Reeves‘in yönettiği, Robert Pattinson‘ın başrolünü üstlendiği yeni Batman’in İngiltere’de devam eden çekimlerine süresiz olarak ara verilmek zorunda kalındı. Salgının nasıl ilerleyeceği kesin olarak bilinmediği için çekimlere ne zaman devam edileceği de belirsizliğini korurken, bu aranın filmi ne şekilde etkileyeceği sorusu gündeme taşındı.

Geçtiğimiz günlerde Deadline’a verdiği röportajda bu soruları cevaplayan Matt Reeves, koronavirüs salgını nedeniyle verilen aranın filmi ne şekilde etkilediğini anlattı. Prodüksiyon durdurulmadan önce filmin yaklaşık dörtte birini çektiklerini söyleyen Reeves, bu arada çektiklerini kurgulamadıklarını, bunun yerine zamanını görüntüleri inceleyip daha sonra çekeceklerini planlayarak değerlendirdiğini ifade etti.

Reeves’e, film ekibi Londra’dan Liverpool’a geçmeye hazırlandığı sırada durdurulan prodüksiyonun güvenlik kaygıları nedeniyle İngiltere’den Amerika’ya taşınıp taşınmayacağı da soruldu. Şimdilik her şeyin belirsiz olduğunu söyleyen Reeves, yine de filmi İngiltere dışında tamamlamayı düşünemediğini belirtti.

Matt Reeves, Salgın Nedeniyle Verilen Bu Arada The Batman’in Hikâyesinde Değişiklik Yapmadığını Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Nerdist’e verdiği röportajda The Batman’de henüz tam olarak şekillenmemiş bir Batman göreceğimizi söyleyen Reeves, filmin konusu hakkında daha fazla detay vermekten kaçındı. Ancak salgın nedeniyle verilen arada hikâyede herhangi bir değişiklik yapmayacağını söyledi. Bu senaryo üzerinde iki yıl çalıştığına vurgu yapan Reeves, ekibiyle birlikte detaylı bir şekilde düşünülmüş bir senaryo hazırladıklarını ifade etti. Reeves’in bu süreçte yaptığı bir diğer şey de, henüz çekmedikleri büyük sahneleri daha derinlemesine düşünüp, nasıl hayata geçireceğini planlamak olmuş.

Robert Pattinson’ın başrolünü üstlendiği The Batman, etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiriyor. Filmde Catwoman’ı Zoë Kravitz, Batman çizgiromanlarının en önemli kötü karakterleri arasında yer alan The Riddler’ı Paul Dano, bir diğer ikonik kötü karakter olan Penguin’i Colin Farrell, Komiser Gordon’ı Jeffrey Wright, Alfred’i Andy Serkis, Carmine Falcone’u ise John Turturro canlandırıyor. Ayrıca Peter Sarsgaard ve Juliard’dan yeni mezun olan genç oyuncu Jayme Lawson‘ın da çizgiromanlarda yer almayan yeni karakterlere hayat vereceği açıklandı. Ancak bu açıklamanın yanıltma amaçlı olduğu ve Peter Sarsgaard’ın Two Face olarak da bilinen Harvey Dent’e, Jayme Lawson’ın ise zamanla Batgirl’e dönüşen Barbara Gordon’a hayat vereceği yönünde teorilerin olduğunu da belirtmekte fayda var.

Gerek Matt Reeves imzası taşıması gerekse bir araya getirdiği oyuncu kadrosuyla bugüne kadar çekilen en heyecan verici süper kahraman filmlerinden biri olan The Batman’in 25 Haziran 2021’de vizyona girmesi bekleniyor. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle verilen aranın uzaması hâlinde bu vizyon tarihi ertelenebilir.


 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,748
Puanları
348
Yaş
44
Tepkime puanı
2,640
"The Batman"in Politik Bir Duruşu Olacak mı?

Matt Reeves, The Batman ile ilgili Daily Beast'e konuştu.Coronavirüs salgınının patlak vermesinden hemen önce, The Batman çekimleri başlamış ve ilk detaylar verilmeye başlanmıştı. Ancak Mart ayından bugüne setlere ara verildi. Şimdi ise filmin yönetmen koltuğuna oturan Matt Reeves, film hakkında konuştu ve The Batman'in hangi aşamada olduğundan bahsetti.

Robert Pattinson'ı başrolüne yerleştiren The Batman'in çekimlerine salgının yol açtığı güvensiz ortam sona erene kadar devam edilmeyeceği yönetmen Matt Reeves tarafından belirtildi. Reeves'in söylediklerine göre, ara verilmeden önce çekimlerin çeyreği sona ermiş durumda bulunuyordu: "Bitirmemiz gerken üç çeyrek kısım daha var. Ve doğru zaman geldiğinde, çekim yapmanın güvenli olduğu zaman, bitirmek için geri döneceğiz. Keşif süreci gerçekten heyecan vericiydi. Robert harika bir aktör ve filmde bir sürü harika aktörümüz var. Bu maceraya onlarla birlikte devam etmek heyecan verici ve farklı bir şey yapmaya çalıştığımızı hissediyoruz. Ama gerçekten zor zamanlardı. Ekibimizden biri virüs kaptı ve öldü. Çok üzücü bir dönemdi."

Son olarak Tales from the Loop dizisine imzasını atan Matt Reeves, The Batman'in politik bir film olup olmayacağı sorularına da cevap verdi. Bruce Wayne'in mafya ile mücadele veren, polisin tam olarak yanında durmayan, yozlaşmış adaletin karşısında duran, kendi adaletini kendi sağlayan, ancak Jim Gordon gibi insanlar sayesinde polis gücünden de destek alan bir kahraman olduğu biliniyor. Matt Reeves Bruce Wayne'in karakter yapısı hakkında şöyle konuştu: "Bu parçaları kullanıyoruz ve daha önce keşfedilmemiş yollarla bunları keşfediyoruz. Nolan bu yapıyı harika bir şekilde kullandı ve Tim Burton da öyleydi. Ben ise hangi harika filmlerin tarihlerine gireceğimi biliyordum. Yalnızca bir Batman filmi yapmak istemedim. Benim için önemli olan şeyleri keşfedeğim bir Batman filmi yapmak istedim."

80'li ya da 90'lı yıllarda geçeceği tahmin edilen The Batman'in oyuncu kadrosunda, Batman rolüyle Robert Pattinson; Catwoman rolüyle Zoe Kravitz; The Riddler rolüyle Paul Dano ve Jim Gordon rolüyle Jeffrey Wright, Alfred rolüyle Andy Serkis, The Penguin rolüyle Colin Farrell, Carmine Falcone rolüyle John Turturro ve Gil Colson ile Peter Sarsgaard bulunuyor.

Eğer coronavirüs salgınının sinema sektörü üzerindeki etkisi sona ererse, The Batman 25 Haziran 2021'de sinemalarda olacak.
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,748
Puanları
348
Yaş
44
Tepkime puanı
2,640
The Batman’de Alfred’e Hayat Veren Andy Serkis Film Hakkında Açıklamalarda Bulundu


Matt Reeves’in yazıp yönettiği The Batman’de Alfred’e hayat veren Andy Serkis, Bruce Wayne ile Alfred arasındaki duygusal bağın hikâyede önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Cloverfield, Let Me In, War for the Planet of the Apes gibi beğeni kazanan filmlerle tanınan Matt Reeves‘in yönettiği, Robert Pattinson‘ın başrolünü üstlendiği yeni Batman filminde Alfred’e hayat veren Andy Serkis, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda film hakkında açıklamalarda bulundu.

İlk olarak The Batman’in önceki Batman filmlerinden daha karanlık, daha derin olacağı yönündeki doğrulayan Serkis, Alfred ile Bruce Wayne arasındaki duygusal bağın filmin hikâyesinde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi: “Alfred ve Bruce arasındaki duygusal bağ ile ilgili. Bu gerçekten filmin merkezinde yer alıyor. Ve Matt (Reeves)’in yazdığı senaryo gerçekten enfes”.

Daha önce beyazperdede Michael Caine, Michael Gough, Jeremy Irons gibi isimlerin hayat verdiği Alfred’i canlandıran Serkis, kendi performansının bu isimlerden herhangi birine yakın durmayacağını, karaktere kendi yorumunu getirmek istediğini ifade etti. Bunu Shakespeare oyunlarında daha önce pek çok isim tarafından canlandırılan karakterleri canlandırmaya benzeten Serkis, o karakterlerde olduğu gibi Alfred’de dönüp karaktere baktığını ve kendisinin bu karakterlerle nereden bağ kurduğunu çözmeye çalıştığını belirtti.

Robert Pattinson’ın Başrolünü Üstlendiği The Batman, 1 Ekim 2021’de Vizyona GirecekRobert Pattinson’ın başrolünü üstlendiği The Batman, etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiriyor. Filmde Catwoman’ı Zoë Kravitz, Batman çizgiromanlarının en önemli kötü karakterleri arasında yer alan The Riddler’ı Paul Dano, bir diğer ikonik kötü karakter olan Penguin’i Colin Farrell, Komiser Gordon’ı Jeffrey Wright, Alfred’i Andy Serkis, Carmine Falcone’u ise John Turturro canlandırıyor. Ayrıca Peter Sarsgaard ve Juliard’dan yeni mezun olan genç oyuncu Jayme Lawson‘ın da çizgiromanlarda yer almayan yeni karakterlere hayat vereceği açıklandı. Ancak bu açıklamanın yanıltma amaçlı olduğu ve Peter Sarsgaard’ın Two Face olarak da bilinen Harvey Dent’e, Jayme Lawson’ın ise zamanla Batgirl’e dönüşen Barbara Gordon’a hayat vereceği yönünde teorilerin olduğunu da belirtmekte fayda var.

Matt Reeves’in ifadesiyle “noir bir Batman hikâyesi anlatacak” ve sevilen kahramanın dedektif yanına odaklanacak olan The Batman’de The Riddler, Penguin, Catwoman gibi Batman çizgiromanlarında önemli yere sahip olan birçok karakter yer alacak. Bu karakterler için önemli oyuncularla anlaşılması Matt Reeves’in şimdiden devam filmleri için temelleri attığını düşündürüyor. Reeves’in The Batman ile yeni bir üçleme başlatmak istediği yönündeki söylentiler de bu ihtimali güçlendiriyor. Çok katmanlı, yaşayan bir Gotham yaratmak isteyen Matt Reeves’in, Penguin ve Catwoman gibi önemli karakterleri bu filmde izleyicilere tanıtıp, devam filmlerinde daha derinlemesine incelemesi bekleniyor. Öte yandan geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bilgiler, DC Films’in bu karakterler için spin-off filmleri de çekebileceğini gösteriyor.

İngiltere’de devam eden çekimlerine koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen The Batman’in 1 Ekim 2021’de vizyona girmesi planlanıyor. 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,748
Puanları
348
Yaş
44
Tepkime puanı
2,640
Matt Reeves’in Batman Üçlemesinden Yeni Joker Çıkacak

Robert Pattison‘ın başrolde yer aldığı Matt Reeves‘in “The Batman” filmi merakla beklenirken, yapımla ilgili yeni bir söylenti ortaya çıktı.The Direct‘in Daniel Richtman‘a dayandırdığı habere göre; Matt Reeves‘in geliştirdiği “The Batman” üçlemesinde Joker karakterinin yeni bir versiyonu izleyici karşısına çıkacak.

Reeves, kendi Joker‘ini ikinci ve üçüncü filmde Batman‘in kötüleri arasında ortaya çıkarmayı planlıyor. Kendi versiyonunu yaratacağı için Joker‘i Joaquin Pheonix ya da Jared Leto‘nun canlandırmayacağı kesin. Üçlemenin ilk filminde sadece adı geçecek olan yeni Joker için henüz oyuncu arayışı da başlamadı.“The Batman”deki kötüler arasında; Collin Ferrell‘ın canlandırdığı “The Penguin”, Paul Dano‘nun “The Riddler”, Zoe Kravitz‘in oynadığı “Catwoman” ve John Turturro‘nun rolü “Carmine Falcone” yer alıyor.

Robert Pattinson‘ın Bruce Wayne/ Batman olarak başı çektiği kadroda ayrıca; Jeffrey Wright (James Gordon), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Jayme Lawson (Bella Reál) ve Peter Sarsgaard (Gil Colson) bulunuyor. Çekimlerine Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen film, 1 Aralık 2021‘de gösterime girecek.


 

Heavenly

Altın Üye
Mesajlar
9,373
Puanları
319
Yaş
33
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
364
Son fragmanı izlerken bi ferahlama geldi ya, işte aradığımız Batman bu
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,748
Puanları
348
Yaş
44
Tepkime puanı
2,640

Matt Reeves: Kurt Cobain, Robert Pattinson’ın Batman’i İçin İlham Kaynağı Oldu

Matt Reeves, Bruce Wayne‘in The Batman‘deki dağınık görünüşünün, Kurt Cobain ve Nirvana’nın etkisinden geldiğini söylüyor.

Matt Reeves‘in yeni Batman‘ine hayat veren Robert Pattinson üzerine her geçen gün daha yeni bilgiler ve görseller alıyoruz. Geçtiğimiz günlerde, Empire‘a konuşan Reeves, bu yeni Batman konseptine ve kahramanın yeni görünümüne değinerek yeni Batman için neden Pattinson‘ın seçildiği hakkında bazı detaylar verdi. Robert Pattinson‘ın şimdiye kadarki sofistike playboy Bruce Wayne tasvirine daha az uyduğunu, Pattinson’ın görünümünde Nirvana ve Kurt Cobain‘in fazlasıyla etkisi olduğundan bahsetti.
Yazarken müzik dinliyordum ve ilk kısımları yazarken Nirvana’nın ‘Something In The Way‘ şarkısındaydım. İşte o zaman aklıma Bruce Wayne‘i daha önce gördüğümüz playboy versiyonu yapmak yerine, büyük bir trajedi yaşayıp inzivaya çekilmiş başka bir versiyonunu çekmek aklıma geldi. Böylece, Gus Van Sant‘ın Son Günler yapımını göz önünde tutarak bu bağlantıyı kurmaya başladım ve Kurt Cobain‘in bu kurgusal versiyonunun bu tür çürüyen malikanede olduğu fikri bana inanılmaz bir ilham verdi.
Son Günler, tam olarak bir biyografik olmasa da, Kurt Cobain ve hikayesinden oldukça etkilenen bir film. Reeves karaktere ruhu katmak ve alışılmışın dışına çıkmak adına bu yolu tercih etmiş. Ayrıca, Robert Pattinson‘ın, Safdie Brothers filmi Good Time‘da gösterdiği olağanüstü performans, Reeves‘in aklındaki Batman profiline Pattinson‘ın ne kadar uyduğu konusunda kendisini ikna etmiş gibi gözüküyor,
O filmde, onun savunmasızlığını ve çaresizliğini gerçekten hissedebiliyordunuz ama aynı zamanda gücünü de hissedebiliyordunuz. Bunun harika bir karışım olduğunu düşündüm. Ayrıca bir rock yıldızı gibi göründüğü Kurt Cobain aurasını da bunlara eklediğimizde ortaya çıkan büyük kitlelerin karşısında güçlü bir profil gösteren ama aynı zamanda onun bir münzevi tarafını da hissedebileceğiniz bir ikilem oluşturmak istedim.
Robert Pattinson ayrıca Empire ile karakteri nasıl ele aldığından bahsetti. Oyuncu, Bruce’un diğer Batman hikayelerinde olduğu büyüleyici sosyetikten çok, bu dünyada “saklandığını” belirtti. Pattinson‘ın açıkladığı gibi, Bruce “sadece Alfred ile küçük sırlarının temellerini atıyor ve kafasını bununla bozuyor. Bir süre sonra, Alfred bile onun kafayı yediğini düşünüyor!”

Film, Bruce Wayne‘in Batman oluşunun ikinci yılını konu alıyor ve filmde tam da o deliliğe tanık olacağız gibi gözüküyor.

Pandemi dolayısıyla ertelenen The Batman, 4 Mart 2022‘de vizyona girecek.


 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,748
Puanları
348
Yaş
44
Tepkime puanı
2,640

Merakla beklenen The Batman'den yeni fragman yayınlandı

Robert Pattinson'ın Kara Şövalye'ye hayat verdiği The Batman'den yeni bir fragman yayınlandı. Film, 4 Mart 2022 tarihinden itibaren seyirciyle buluşacak.

Seyirciyle buluşmasına yaklaşık iki ay kala The Batman'den yeni bir fragman yayınlandı. Daha önceden paylaşılan fragman ve görüntüleriyle bir heyecan yaratan filmin yeni fragmanı, Batman'in Catwoman ile geliştirdiği ittifak ve Riddler'ın Batman'e karşı bir tehdit olarak ortaya çıkışını odağına alıyor.

Robert Pattinson'ın Batman'e, Zoë Kravitz'in Catwoman'a, Paul Dano'nun Riddler'a, Colin Farrell'ın Penguin'e, Andy Serkis'in Alfred'e ve Jeffrey Wright'ın Komiser Gordon'a hayat verdiği filmin yönetmen koltuğunda Matt Reeves oturuyor. Şimiden büyük bir merakla beklenen The Batman, 4 Mart 2022'den itibaren gösterimde olacak.


 

Co-Dio

E = mc²
Uzaklaştırılmış
Mesajlar
3,497
Puanları
348
Tepkime puanı
859
Bu film olmuş. Merakla beklemedeyim.
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,748
Puanları
348
Yaş
44
Tepkime puanı
2,640

The Batman Fragmanında Riddler Bizlere Gizemli Bir Mesaj Vermiş

Riddler, bize bazı bulmacalar hazırladı. Acaba sizi de Bruce Wayne kadar zorlayacak mı ?

The Batman’in son fragmanını izlediğimizde, etrafta enteresan sembol ve işaretler olduğunu belki de fark etmişsinizdir. Peki ya bunların Riddler’ın sizler için bıraktığı ipuçları olduğunu hiç düşündünüz mü? (Tabii burada suç ortağı bir Warner Bros. PR ekibi de olabilir.)

Bu işaretler Riddler‘ın ardında bıraktığı bazı sembollere ve imzası olan soru işaretine yönelik olduğunu zaten anladınız. 2020’de yayınlanan fragmandan bu yana, her bir sembol aslında çözülmeyi bekleyen bir şifre içeriyor. Hatta, Bu şifreler bir araya geldiğinde ise “You are el rata alada” cümlesini görüyoruz. “El rata alada” İspanyolca’da “the winged rat” yani “Kanatlı Fare” anlamına geliyor; ki bu, Batman ve yarasadan nefret edenler tarafından çokça kullanılan bir sokak ağzı.“You are el” ise tam olarak İngilizce’de ki URL yani web sitelerinin uzantısı anlamına gelen kelime ile aynı şekilde telaffuz ediliyor. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ise karşımıza, “www.rataalada.com” geliyor.Bu siteye girdiğimizde ise karşımıza Riddler‘ın bizler için hazırladığı bazı bilmeceler görüyoruz. Aynı, MS-DOS tarzı arayüzü ile karşımıza gelen sitede nispeten zorlayıcı bir kaç soru var. Eğer Riddler‘ın oyununa ortak olmak isteyip de bulmacaları çözemediyseniz haberin sonunda cevapları bırakacağız.

Her üç soruya doğru cevap vermen halinde karşına Gotham Police Departmanı‘nın Batman‘in eşgali için çizdikleri karalamaları görüyoruz.Eğer hala Riddler’ ın bulmacalarını çözemediysen; cevaplar “street” (sokak), “law” (kanun) ve “Batman” olacak. Hangisinin hangi sorunun cevabı olduğunu da artık rahatlıkla tahmin edebilirsiniz. <?>

 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,748
Puanları
348
Yaş
44
Tepkime puanı
2,640
Robert Pattinson'ın Batman'i Alıştığımız Türden Bir Kahraman Olmayacak!

Sinema tarihinin en karanlık Batman'i geliyor!

Robert Pattinson'ı Batman olarak izleyeceğimiz, Matt Reeves yönetimindeki The Batman, 2022'nin en çok beklenen filmi. DC Comics'in defalarca sinemaya uyarlanan bu meşhur kahramanını daha önce Ben Affleck, Christian Bale, Michael Keaton ve pek çok farklı oyuncu canlandırmıştı. Sinemaya her uyarlanışında yönetmenin tarzı, filmin senaryosu ve oyunucunun yorumuyla farklılaşan Batman'ler izledik. Peki vizyona girmesine gün saydığımız The Batman'de nasıl bir Batman / Bruce Wayne göreceğiz?

Başroldeki Robert Pattinson, kendi Batman versiyonunun, alışılmış bir kahraman olmayacağını söyledi. Fragmanlardaki karanlık atmosferin bize öncekilerden farklı bir Batman göreceğimizin sinyalini vermesinin yanı sıra, filmin +13 olarak sınıflandırılması da şiddetin oldukça yoğun olduğu karanlık bir hikaye beklememiz gerektiğinin altını çizdi.

The Daily Record ile bir röportaj gerçekleştiren Pattinson, kendi Batman'inin insanların düşündüğü gibi hakiki bir kahraman olmayacağını, daha karmaşık bir karakter olacağını söyledi. "Daha önce neyin yapılmadığını görmek için karakterin tarihini olabilecek en iyi şekilde bilmeliydim" diyen Pattinson, insanların genel olarak Batman'i klasik bir kahraman olarak gördüğünü fakat bu filmde izleyeceğimiz hikayenin "kahraman" olmanın ne demek olduğunu sorgulayacağını belirtti.

The Batman filminde, Robert Pattinson'a Catwoman rolüyle Zoe Kravitz'i, Bruce Wayne'in sadık hizmetkarı ve sağ kolu rolüyle Andy Serkis'i, Batman'in en büyük düşmanlarından biri olan The Penguin karakteriyle Colin Farrel'ı ve The Riddler olarak Paul Dano eşlik edecek. Film, 4 Mart'ta sinemalarda! 

Run

Exilium
Platin Üye
Mesajlar
14,459
Puanları
93
Konum
Adana
Tepkime puanı
6,194
Nedense tür olarak bayıldığım tarz olmasına rağmen ve tüm filmlerini izlemiş birisi olarak çok sarmadı beni Batman serileri. Ne bileyim sanki bir şey eksik gibi, yine de hepsini izledim ve izlemeye devam ederim açıkçası.
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,748
Puanları
348
Yaş
44
Tepkime puanı
2,640
"The Batman"in İlk Versiyonu 4 Saat Uzunluğundaymış!

2 saat 55 dakikalık süresiyle en uzun Batman filmi olacağı açıklanan The Batman'in ilk kurgusunun çok daha uzun olduğu ortaya çıktı.

Matt Reeves yönetimindeki "The Batman" filminin süresi geçtiğimiz günlerde 2 saat 55 dakika olarak açıklanmıştı. Şimdiye kadarki Batman filmleri içinde en uzun süreye sahip olan film hayranları heyecanlandırmıştı. Birkaç gün önce ortaya çıktı ki filmin ilk verisyonunun süresi çok daha uzunmuş!

The Hollywood Reporter'ın haber bülteni Heat Vision'da yer alan habere göre, The Batman'in ilk ekran testleri, filmin 4 saatlik bir kurgusu ile yapılmış. Bu kadar uzun bir filmin sinemalarda gösterime girmesi pek olası değil. Ancak böylece, yönetmen Matt Reeves'in elinde gelecekte izleyebileceğimiz bir "director's cut" versiyonu için yeterli miktarda içerik olduğunu öğrenmiş oluyoruz.

Filmin resmi sinopsisinde konusu şu şekilde özetleniyor: Suçluların kalplerine korku salan Batman olarak iki yıl boyunca sokaklarda dolaşmak, Bruce Wayne'i Gotham City'nin gölgelerine sürükledi. Şehrin yozlaşmış memurlar ağı ve yüksek profilli şahsiyetleri arasında yalnızca birkaç güvenilir müttefiki olan -Alfred Pennyworth, Teğmen James Gordon- yalnız kanunsuz, hemşehrileri arasında intikamın yegâne örneği olarak kendini kanıtlamıştır. Bir katil, bir dizi sadist entrikayla Gotham'ın seçkinlerini hedef aldığında, şifreli ipuçları Dünyanın En Büyük Dedektifi'ni yeraltı dünyasına bir soruşturmaya sürükler ve burada Selina Kyle / Catwoman, Oswald Cobblepot / Penguen, Carmine Falcone ve Edward Nashton / Riddler gibi karakterlerle karşılaşır. Kanıtlar eve yaklaşmaya başladıkça ve failin planlarının ölçeği netleşirken, Batman yeni ilişkiler kurmalı, suçlunun maskesini düşürmeli ve Gotham City'i uzun süredir rahatsız eden gücün ve yolsuzluğun kötüye kullanılmasına adalet getirmelidir.

Robert Pattinson'ı Batman olarak izleyeceğimiz filmde ayrıca Catwoman rolünde Zoe Kravitz'i, The Penguin rolünde Colin Farrell'ı, The Riddler rolünde Paul Dano'yu ve Bruce Wayne'in sadık hizmetkarı Alfred rolünde ise Andy Serkis'i izleyeceğiz. The Batman, 4 Mart'ta sinemalarda!
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,748
Puanları
348
Yaş
44
Tepkime puanı
2,640
Riddler'ın Hedefinde Batman Değil, Bruce Wayne Var!

"The Batman"in yeni yayınlanan bir tanıtım videosunda, Riddler'ın Bruce Wayne'in peşinde olduğu görülüyor.

Robert Pattinson'ın başrolde yer aldığı The Batman'in vizyona girmesine sayılı günler kala, filmden paylaşılan tanıtım videolarının ve görsellerinin sayısı da artıyor. Son olarak bir tanıtım videosu, filmle ilgili ilginç bir detayı ortaya çıkardı.

Filmde, Batman'in karşısına çıkacak düşmanlardan biri Paul Dano tarafından canlandırılan "The Riddler" karakteri olacak. Riddler, isminin anlamı olan "Bilmececi"ye yakışır bir biçimde, planlarına bilmeceler dahil etmekten zevk alan ve yetkililerin çözmesi için ipuçları bırakan bir suç dehasıdır.

Resmi Warner Bros. Endonezya YouTube kanalında paylaşılan "Game" adlı tanıtım videosu, Robert Pattinson'ın Batman'inin "Beğen ya da beğenme, artık bu Riddler'ın oyunu" demesiyle başlıyor ve daha sonra üstte "Gotham Hakkındaki Gerçek" yazan, resimlerle kaplı bir duvarın görüntüsüne ve bir dizi aksiyon sahnesine geçiş yapıyor.

Riddler'ın "küçük bulmacaları her zaman sevdiğini" söyleyen sesini duymamızın ardından Komiser Jim Gordon'ın (Jeffrey Wright), Riddler'in sıradaki kurbanının Bruce Wayne olduğunu keşfettiğini görüyoruz. Video, Riddler'ın "Acımasız, şiirsel ya da kör olabilir. Ama reddedildiği zaman şiddet içeriyor..." diyen bir bilmecesiyle ve Batman'in verdiği yanıt ile sona eriyor: "Cevap: Adalet"

Yönetmen Matt Reeves, kısa süre önce verdiği bir röportajda filmdeki Riddler'ın gerçek bir seri katil olan Zodiac Katili'nden esinlendiğini açıklmıştı. Gotham'ın önemli isimlerini, toplumun direkleri olan insanları öldüren Riddler'ın karşısında ise daha çok dedektif yanıyla öne çıkan bir Batman göreceğiz. The Batman 4 Mart'ta sinemalarda!İşte Warner Bros. Endonezya tarafından paylaşılan video:


 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,748
Puanları
348
Yaş
44
Tepkime puanı
2,640

The Batman Tam Bir İlham Çorbası

The Batman filmi hakkında yönetmeni Matt Reeves ardı ardına esin kaynağı açıklıyor. İham aldıkları şeyler arasında The Godfather filmlerinden Taxi Driver’a kadar o kadar çok şey saydı ki, film bir ilham çorbası olmuş gibi duruyor.

Robert Pattinson‘ın Batman performansını izleyeceğimiz gün yaklaşıyor. 4 Mart’ta sinemalara girecek olan filme dair çıkan o kadar çok haber var ki takip etmek zorlaşıyor.

Ancak film başından beri bize çok karanlık bir Batman sunacağı vaadini veriyordu. Halbuki Batman fragmanlarında kendini intikam olarak tanıtırken film PG-13 etiketi almıştı. Yani filmin karanlıklığı, vahşeti ya da intikamı o kadar da sert olmayacak.

Yine de Andy Serkis bu filmin bir başyapıt olacağını söylüyor. Serkis de Josh Brolin gibi sevip güvendiğimiz oyunculardan. Dolayısıyla beklentilerimiz bir haberle yükselip bir diğeriyle düşüyor.

En son bu filmde Batman’in orijin hikayesini izlemeyeceğimizi öğrendik. Yani Martha ve Thomas Wayne bir kez daha bir ara sokakta katledilmeyecekler. Ancak Zoe Kravitz, filmde Selina Kyle’ın orijin hikayesi olduğundan bahsediyor. Yani The Batman, Catwoman’ın neden Catwoman olduğu konusunu da işleyecek.

Bu süreçte Matt Reeves verdiği röportajlarda film için esinlendiği kaynakları açıklıyor. Yönetmen o kadar çok esin kaynağından bahsetti ki senaryo çorba oldu diye endişelenmeye başladık.

The Batman: İlham Çorbası

Filmin genelinde 1970 dönemi filmlerinin etkisi olacakmış. Matt Reeves The French Connection, Taxi Driver ve Chinatown gibi filmleri ilham aldığı eserler arasında sayıyor.

Yönetmen 1980 dönemi çizgi romanlarından esinlendiğini söylüyor. Ancak bu çizgi romanları Batman çizgi romanları ile sınırlamıyor.

Bruce Wayne için ikonik rock grubu Nirvana‘dan esinlendiklerini zaten açıklamışlardı. Matt Reeves onların şarkılarının senaryoyu dahi etkilediğini söylüyor. Bruce Wayne’i de Kurt Cobain olarak hayal ediyormuş. Cobain’in uyuşturucu bağımlılığı yerine Wayne’in intikam bağımlısı bir adam olmasını istemiş.

Wayne’in içindeki öfke konusunda 2017 filmi Good Time‘dan esinlenmiş.

Frank Miller’ın Batman: Year One hikayesi onları büyülemiş. O hikayede karakterin sahip olduğu karanlığı ve hikayenin noir temasını filmde yansıtabilmiş olmayı umuyorlarmış.

Riddler karakteri için Zodiac Katili‘ni örnek almışlar.

Penguin karakteri için The Godfather filmlerindeki Fredo karakterinden ilham almışlar.

Batcave‘i tasarlarken New York’ta bulunan terk edilmiş gizli bir yeraltı tren istasyonundan esinlenmişler.

Batmobile‘in de kendi başına korkutucu olmasını istemişler. O yüzden Stephen King’in Christine‘i onlara yol gösterici olmuş.

Zoe Kravitz de Catwoman rolüne hazırlanırken kedilerin ve aslanların nasıl dövüştüğünü izlemiş.
 
Üst Alt