sohbet odaları

The Matrix Serisi Yeniden Çekiliyor

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
The Matrix Serisi Yeniden Çekiliyor

Bilimkurgu ve sinema efsanesi The Matrix yeniden çekilecek. Bilimkurgu sinemasında bir devrim olan ve hem görsel efektleri hem de derinliğiyle bizleri etkileyen The Matrix, en baştan çekilecek!

Warner Bros. yaptığı açıklamada, 1999 yılında yayınlanan efsaneyi yeniden beyaz perdeye taşıma aşamalarının başlarında olduğunu duyurdu. Filmin başrol oyuncusu olarak da Creed filminde Adonis Johnson, son Fantastic Four filminde ise Jonathan Storm’u canlandıran Michael B. Jordan‘ın düşünüldüğü belirtildi.

The Avengers, Ready Player One, X-Men: The Last Stand gibi filmlerin yazarı Zak Penn‘in şu anda filmin yeniden çekilmesi için senaryo üzerinde çalıştığı söylendi.Orijinal The Matrix serisinin yapımcısı Joel Silver, Warner Bros.’un bu kararını destekler bir pozisyonda duruyor ancak Warner Bros., hem bütçe konusunda hem de orijinal serinin yönetmenleri olan Wachowski Kardeşler ile aralarının bozulması ihtimalinden endişeli. The Matrix serisinin hem hikayesini yazan hem de seriyi yöneten Wachowski Kardeşler, henüz proje hakkında bir açıklama yapmadı veya projeye dahil olmadı ancak Warner Bros. onların da onayını almak istiyor.

The Matrix’in yeniden uyarlaması ile ilgili şimdilik bilinenler bunlar. Warner Bros. son 20 yıla damgasını vurmuş böyle bir projeyi yeniden sinemaya uyarlamakla büyük bir risk alıyor. Zaten harika olan bir seriyi daha ne hale sokabilirler göreceğiz.


https://frpnet.net/kultur-sanat/sinema-haberleri/the-matrix-serisi-yeniden-cekiliyor
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Açıkçası başlığı okuyunca baya heyecanlandım,zira yıllardır yenisini gelmesini beklediğim bir seri.ama yeniden çekim pek sarmadı beni.özellikle efsane kadro olmayınca baya hayal kırıklığı yaşadım.bakalım ileride ne gibi yeni gelişmeler olacak.
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
“Matrix Yeniden Çekilmemeli, Çekilemez de…”
Birkaç gün önce ortaya atılanWarner Bros. yeni bir The Matrix filmi yapmak istiyor, sözleri bir anda bütün gündemi etkisi altına almıştı. Belki de hiç kimsenin aklının ucundan geçmeyen bu fikrin bir anda Warner Bros. ile bağlantılı bir şekilde ortaya çıkması kafalarda pek çok soru işaretini de beraberinde getirmişti.

Konu ile ilgili gelen ilk bilgilerden birisi de The Incredible Hulk filminin senaristi Zak Penn‘in hikaye ile ilgili bir taslak yazacağıydı ancak özellikle sosyal medyada The Matrix hayranlarının yaptığı eleştirilerin ardından Zak Penn, Twitter’dan bir açıklama yapma gereği duydu:

“Bu noktada söyleyebileceğim şu ki The Matrix yeniden çekilmemeli, çekilemez de. Animatrix’i ve çizgi romanları bilen insanlar anlayacaktır. Yeniden çekim ve yeniden yapım sözcüklerinin bir yazıdan ibaret olması dışında yorum yapamıyorum. Asılsız haberleri kaale almaya bir son verelim. Keanu Reeves’in filmde yer almasını isteseydim Keanu Reeves’e filmde yer verirdim.”

9 kısa animasyon filmden oluşan ve Matrix evreninin arkaplanını, The Matrix’in yaratımına öncülük eden insan ve makineler arasındaki savaşı da işleyen Animatrix’ten ve çizgi romanlardan bahsetmesi Zak Penn’in açıklamasındaki en kilit unsurlar.

Yapılan bu açıklama pek çok yeni spekülasyona da gebe: The Matrix’in öncesinin anlatabileceği gibi bir yan film de olabilir. The Matrix evrenini düşünürsek bambaşka karakterlerle bambaşka bir hikayenin işlenmesi de bir başka olasılık.

Warner Bros’un bu filmle ilgili ne kadar istekli olduğunu da görebildiğimiz bu yorumdan çıkarabilecek tek bir yargı var ki o da bu film üzerine daha pek çok şey duyacağımız. Yıllar sonra Reeves’i yeniden Neo olarak izleyebilmenin ihtimali bile tüylerimizi diken diken etmeye yetecek nitelikte.


https://frpnet.net/kultur-sanat/sinema-haberleri/matrix-yeniden-cekilmemeli-cekilemez-de
 

Rain

Bronz Üye
Katılım
20 Haziran 2014
Mesajlar
3,506
Puanları
38
Yaş
33
Tepkime puanı
6
Vallahi cekilsin izleriz cok guzel bir film idi
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Yeni Matrix Filmi Morpheus’un Gençliğini Anlatabilir!Wachowski Kardeşler’in tüm dünyada tanınmasını sağlayan, birçok sinemaseverin sinemaya aşık olmasına öncülük eden 1999 yapımı The Matrix serisinin yeni filmi; Morpheus’un gençliğini ve o süreçte yaşadığı olayları izleyici karşısına çıkartabilir.


Yaklaşık bir hafta önce sinema kulislerine hafif bir sarsıntı geçirmemize neden olacak, ‘Yok artık!’ dedirtecek cinsten bir haber düştü: The Hollywood Reporter‘da yayınlanan bu habere göre, sinema tarihinin en özgün işlerinden biri olan Matrix‘in yeniden çekilmesi için ilk adımlar atıldı.


Sinema dünyasında yeniden çevrimlerin, spin-offların ve genişletilmiş evrenlerin var olduğu şu günlerde Star Wars, Planet of the Apes, The Lord of the Rings gibi birçok filmin bu değişime uğradığına tanık olmuştuk. Yıllar sonra sinemaya geri dönen bu yapımlar; önceki filmlere gönderme yapan nostaljik yapısıyla, görsel efektlerin artan kalitesiyle bir şekilde kendi hayran kitlesini memnun etmeyi başarmıştı. Fakat söz konusu Matrix olunca işler biraz değişiyor. Çünkü Matrix’de görsel efektler zaten yıllara meydan okuyacak cinste ve inandırıcılık bakımından pek çok filmin üstünde bir yapıda. Yeniden çekilecek olan film, orijinal filmin felsefi olarak oldukça derin ve sorgulayıcı yapısına da ciddi ölçüde zarar verebilir.

Öte yandan hikayesiyle birçok sinemaseverin sinemaya aşık olmasına öncülük eden Matrix’in yeniden çevriminin yapılıp yapılmaması gerektiği tartışıladursun, yeni film ile ilgili en merak edilen şeylerden birisi ise hangi konuyu ele alacak olması.
Matrix’in Yeni Filmi Morpheus’un Gençliğini Anlatabilir

Sinema kulislerinde dolaşan bir iddiaya göre yeni Matrix filmi, orijinal filmde Laurence Fishburne‘un hayat verdiği Morpheus’un gençliğini ve o süreçte yaşadığı olayları izleyici karşısına çıkartacak. Hatırlayacak olursanız Matrix’de Morpheus; insanları rüyalarından uyandırıp gerçekliğe döndüren, Neo’yu rüyadan uyandırıp ona gerçeği sunan bir karakter olarak kendisini gösteriyor. Creed filminden tanıdığımız Michael B. Jordan‘ın genç Morpheus’u canlandıracağı da filmle ilgili söylenen iddialar arasında. Warner Bros. önderliğinde çekilecek olan yeniden çevrimin senaryosunu ise X2, X-Men: The Last Stand, Avengers gibi filmlerin senaristlerinden Zak Penn kaleme alacak.


Yeniden çevrim olarak düşünülen bu konu izleyiciyi etkileyebilecek mi? Yeni Matrix filmi nasıl bir şekilde karşımıza çıkacak? Sinemayı sevmemizi sağlayan böyle güzel bir yapımın yeni filmine gerek var mı?Bu ve bunun gibi birçok soruyu bize sorduran projenin, daha ilk aşamalarında olduğunu ve ilerleyen aylarda netlik kazanacağını sözlerimize ekleyelim.


Yeni Matrix Filmi Morpheus'un Gençliğini Anlatabilir! - FilmLoverss
http://www.filmloverss.com/matrixin-yeniden-cekilmemesi-icin-8-sebep/
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Senarist Zak Penn’e Göre Yeni The Matrix Filmi Yapılmayabilir!

Geçtiğimiz Mart ayında duyurulan The Matrix’in yeniden çevrim projesinin senaristi Zak Penn, filmle ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Bu yılın başlarında kırmızı hapı yutarak The Matrix serisini yeniden çekmeye karar veren Warner Bros, bu hamlesiyle bizleri çok da şaşırtmamıştı. Zira WB, zamanında Matrix gibi büyük bir markayı diziye dönüştürmeye çalışmıştı.

Şimdi ise yeni The Matrix filmini yazan Zak Penn‘den projeyle ilgili yeni açıklamalar geldi ve artık bu filmin %100 yapılacağından emin değiliz. Birkaç gün önce kişisel Twitter hesabından bazı tweetler atan senarist,Matrix‘le ilgili bir şeyler yazdığını doğruladı ancak bunun bir devam filmi mi, yeniden çevrim mi, yoksa bir dizi mi olduğunu belirtmedi.

Senarist Zak Penn’e Göre Yeni The Matrix Filmi Yapılmayabilir!


Zak Penn’in açıklamalarını şu şekilde özetleyebiliriz;

“The Matrix mi? Evet bir şeyler yazıyorum. Bu bir yeniden çevrim de değil, devam filmi de. Animatrix’i izleyin ve Wachowskilerin ne yaptığını görmek için çizgi romanları okuyun. Yazmaya devam ettiğim senaryo bir film için değil. Oyuncu kadrosu, yönetmen ve türü henüz belli değil. O yüzden burada henüz görecek bir şey yok millet. Oyuncuları veya herhangi birini hedef göstermeye gerek yok. Çünkü ortada henüz hiçbir şey yok. Ne bir yeniden çevrim, ne de farklı bir bakış açısı getirmek, ne de yeni oyuncular seçmek gibi bir durum yok. Bu çeşit kararların verildiği bir noktada değiliz. Atılması gereken pek çok adım var ve ilkini de ben senaryoyu yazarak yapmalıyım.”

Bu kadar uzun açıklamanın ardından işin özü, yakın gelecekte Matrix evreninde geçen bir film izleyeceğimizi gösteriyor. Ve eminiz ki o filmde serinin hayranlarını memnun etme adına en azından bir kez Neo veya Ajan Smith isimleri mutlaka geçecektir.

Senarist Zak Penn'e Göre Yeni The Matrix Filmi Yapılmayabilir! - FilmLoverss
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Zak Penn Yeni Matrix Projesi Üzerinde Çalışmaya Devam Ediyor

Zak Penn, Matrix evreninde geçse de yeniden çevrim ya da devam filmi olup olmayacağı belli olmayan yeni Matrix projesinin senaryosunu yazmaya devam ediyor.

Hatırlayacaksınız geçtiğimiz yılın Mart ayı içerisinde Warner Bros.‘un yeni bir Matrix filmi çekme planları olduğu ortaya çıkmış ve bu karar serinin sevenleri tarafından pek de olumlu şekilde karşılık bulmamıştı.

Bahsini ettiğimiz Matrix filminin senaryosunu yazacağı açıklanan Zak Penn ise Ekim ayı içerisinde gerçekten bir senaryo yazdığını ancak yazım sürecinin çok başlarında olduğu için bunun ne bir devam filmi ne de bir yeniden çevrim olup olmayacağını bilmediğini hatta yazdığı şeyin bir film bile olmayabileceğini söylemişti.

Zak Penn Yeni Matrix Projesi Üzerinde Çalışmaya Devam Ediyor

Zaman içerisinde X2, The Incredible Hulk ve The Avengers gibi filmlerin senaryosunu yazıp son olarak Steven Spielberg’ün yeni filmi Ready Player One’la karşımıza çıkan Zak Penn, Ready Player One için basın turları sırasında yeni Matrix projesi üzerinde şu sıralarda çalışmaya devam ettiğini söylerken sözlerine şöyle devam etmiş: ‘Matrix benim geri döndürmeyi fazlasıyla istediğim bir franchise ve ayrıntılarına fazla giremeyeceğim ancak Warner Bros. için yıllardır Matrix’le ilgili bir şeyler geliştiriyorum ve şu anda üzerinde çalıştığım projeler arasında bu proje de var.‘

Tıpkı önceki açıklamasında olduğu gibi yazdığı senaryo hakkında detay vermekten kaçınan Penn’in yazdığı şeyin bir film olmaya daha yakın olduğunu söylemek mümkün. Keza Penn, daha önce herhangi bir dizi senaryosu yazmamış. Şu an için halen ilk aşamayı geçememiş proje hakkında bir şeyler öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Zak Penn Yeni Matrix Projesi Üzerinde Çalışmaya Devam Ediyor - FilmLoverss
 

Raven

Bronz Üye
Katılım
6 Nisan 2013
Mesajlar
4,938
Puanları
63
Tepkime puanı
249
Bir sürü açıklama yapılmış hepsini okumak istemedim zira ana tema belli değilden ibaret.
Yeniden çekim falan ne yahu? Ne yazık ki içimden bir ses çıkarsa alakasız bir yapım olarak çıkacak diyor. :/
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Chad Stahelski, Wachowski Kardeşler’in Yeni Bir Matrix Filmi Hazırladığını AçıkladıJohn Wick serisinin yönetmeni olarak tanınan ve daha önce The Matrix üçlemesinde Wachowski Kardeşler ile çalışan Chad Stahelski, yeni Matrix filmi için hazırlıkların sürdüğünü ve Wachowski Kardeşler’in de projeye dâhil olduğunu açıkladı.

John Wick filmlerinin yönetmeni Chad Stahelski, bir süredir gündemde olan yeni Matrix filmi hakkında sinemaseverleri oldukça heyecanlandıracak bir açıklamada bulundu. Kariyerine dublör olarak başlayan ve sinema tarihinin en unutulmaz serileri arasında yer alan The Matrix üçlemesinde hem dublör olarak yer alan hem de dövüş sahnelerinin koreografisini yapan Stahelksi, yeni bir Matrix filminin hazırlık aşamasında olduğunu ve orijinal üçlemeyi yazıp yöneten Wachowski Kardeşler’in de bu projenin bir parçası olduğunu açıkladı.

Yahoo UK’e konuşan Stahelski: “Wachowski’ler sadece yeni bir Matrix filmi yapmakla kalmayıp hepimizin sevdiği şeyi daha da genişletecekleri için o kadar mutluyum ki.” diyerek yeni Matrix filminde Wachowski Kardeşler’in önemli bir rol üstleneceğini açıkladı. John Wick serisinin yönetmeni olarak övgü toplayan Stahelski, Wachowski’lerin eski işleri kadar iyi bir iş ortaya koyması hâlinde dublör olarak projede yer alıp arabaların önüne atlamaya hazır olduğunu ifade etti.

Yeni Matrix Filmi Çekilmesi Hâlinde Keanu Reeves Neo Rolüyle Geri Dönebilir

Wachowski Kardeşler’in filmi yönetip yönetmeyeceği sorulan Stahelski, “Tam olarak bilmiyorum, Lana yönetecek mi emin değilim.” diyerek Lilly Wachowski’nin yönetmen koltuğunda oturacağını düşündüren açıklamalarda bulundu.

Daha da ilginç olanı Stahelksi’nin bu açıklamaları Keanu Reeves ile birlikte katıldığı bir röportajda yapmış olması. The Matrix üçlemesinin Neo’su olarak hafızalara kazınan Reeves de röportajda olduğu için yeni Matrix filmi için geri dönüp dönmeyeceği ona da soruldu. Reeves bu soruya “Böyle bir şeye hayır demem” cevabını vererek Matrix hayranlarını daha da heyecanlandırdı.


https://www.filmloverss.com/chad-st...yeni-bir-matrix-filmi-hazirladigini-acikladi/
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
İşte bu güzel haber.umarım devam filmi şeklinde gelir ve kadroyu korurlar.
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Wachowskiler, Michael B. Jordan’lı Yeni Matrix İçin Hazırlanıyor
Geçtiğimiz ay Yahoo Movies‘e konuşan John Wick serisinin yönetmeni Chad Stahelski, Warner Bros.’un The Matrix serisini yeniden çekmek için harekete geçtiğini ve Wachowski kardeşlerin de projeye bir şekilde dahil olacağını söylemiş, “Wachowskiler'in Matrix‘i yapmakla kalmayıp sevdiğimiz o dünyayı genişletecekleri için çok mutluyum” sözleriyle heyecanını dile getirmişti.

Bu açıklamanın ardından herhangi bir yalanlama gelmezken, birçok yayın organında konuyla ilgili farklı bilgiler yayınlanmaya başladı. The Hollywood Reporter, Zak Penn tarafından yazılacak yeni Matrix filminin başrolünde Black Panther ve Creed‘den Michael B. Jordan‘ın olacağına kesin gözüyle bakıldığını yazdı. THR‘ın yakın kaynaklardan edindikleri bilgilere göre; Lana ve Lilly Wachowski kült seriye yönetmen olarak dönecek.Geeks WorldWide ise okurlarına; Lana Wachowski‘nin başında bulunduğu ve “Project Ice Cream” adı altında çalışmaları sürdürülen yeni Matrix filminin çekimlerine 2020‘nin ilk aylarında Chicago‘da başlanacağını duyurdu.
1999 yapımı bilimkurgu filminin yeniden ve üstelik orijinal ekibiyle beyazperdeye dönüyor olması güzel haber ancak beni daha çok Stahelski‘nin dediği gibi Wachowskilerin Matrix dünyasını genişletecek olma ihtimalleri sevindirdi sanırım. Matrix 4 mü gelecek yoksa tamamen reboot bir yapım mı izleyeceğiz, bunu zaman gösterecek.

https://frpnet.net/kultur-sanat/sin...hael-b-jordanli-yeni-matrix-icin-hazirlaniyor
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Michael B. Jordan şu herifi hiç sevmiyorum,yani böyle büyük yapım filmlerde daha seçici olmak lazım.bakalım kadro bir genişlesin hele.


bu arada Wachowski kardeşler önce erkekti daha sonra kadın olmaya karar vermişler :D:D
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ve Lana Wachowski’li Dördüncü The Matrix Filmi Resmen DuyurulduLana Wachowski’nin yazıp yöneteceği, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un başrollerini üstleneceği yeni The Matrix filmi Warner Bros. tarafından duyuruldu. The Matrix 4 olarak anılan filmin çekimlerine önümüzdeki yıl başlanması bekleniyor.

Sinema tarihinin unutulmaz film serileri arasında yer alan The Matrix, yıllar sonra yeni bir filmle beyazperdeye geri dönüyor. Project Ice Cream adı altında hazırlandığı uzun süredir konuşulan yeni Matrix filmi, bugün Warner Bros. Picture Group başkanı Toby Emmerich tarafından resmen duyuruldu.

Üstelik yeni Matrix filmi ana üçlemenin önemli isimlerini bir araya getirecek. Son olarak Sense8’te yönetmen koltuğuna oturan Lana Wachowski‘nin yazıp yöneteceği filmin başrollerini Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss üstlenecek.

The Matrix 4’un Çekimlerine Önümüzdeki Yıl Başlanması Planlanıyor

The Matrix evrenine Lana Wachowski ile geri dönecekleri için oldukça heyecanlı olduklarını ifade eden Emmerich, gerçek bir vizyoner olan Wachowski’nin bu yeni Matrix filmini yazıp yöneteceğini ve yapımcılığını üstleneceğini açıkladı.

Lana Wachowski’nin senaryosunu Aleksander Hemon ve David Mitchell ile birlikte kaleme aldığı yeni The Matrix filmi konusunda hakkında herhangi bir detay paylaşılmamış olsa da, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un Neo ve Trinity rolleriyle geri dönecek olması, hikâyenin kaldığı yerden devam etme ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Daha önce çıkan haberlerde Creed ve Black Panther gibi filmlerle tanınan Michael B. Jordan’ın yeni bir Matrix filminin başrolünü üstlenebileceği iddia ediliyordu. Ancak Emmerich’in açıklamasında Jordan’dan söz etmemesine bir de Reeves ve Moss’un geri dönecek olması eklenince, Jordan’ın filmde rol alacağı yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığı anlaşılıyor.

Şimdilik The Matrix 4 olarak anılan filmin çekimlerine önümüzdeki yılın ilk aylarında başlanması planlanıyor.

https://www.filmloverss.com/keanu-r...i-dorduncu-the-matrix-filmi-resmen-duyuruldu/
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Yeni The Matrix Filminde Genç Morpheus da Yer AlabilirLana Wachowski’nin yazıp yöneteceği, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un başrollerini üstleneceği yeni The Matrix filminde gençlik yıllarındaki Morpheus da yer alabilir. Warner Bros.’un genç Morpheus’a hayat vermesi için oyuncu arayışına başladığı belirtiliyor.

Sinema tarihinin unutulmaz film serileri arasında yer alan The Matrix, yıllar sonra yeni bir filmle beyazperdeye geri dönüyor. Uzun süredir gündemde olan yeni Matrix filmi, geçtiğimiz günlerde Warner Bros. Picture Group başkanı Toby Emmerich tarafından resmen duyuruldu.

Son olarak Sense8’te yönetmen koltuğuna oturan Lana Wachowski‘nin yazıp yöneteceği filmin başrollerini Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss üstleneceği açıklandı. Orijinal üçlemenin önemli isimlerini bir araya getiren yeni Matrix filminde serinin en sevilen karakterlerinden Morpheus’un yer almaması dikkat çekti. Yeni filmde Neo ve Trinity geri dönerken Morpheus’un neden geri dönmediği merak konusu olurken, Variety yazarı Justin Kroll tarafından paylaşılan bilgiler bu konuda ilginç bir detayı gün yüzüne çıkardı. Kroll tarafından paylaşılan göre şimdilik The Matrix 4 olarak anılan yeni filmde Morpheus da yer alacak. Ancak karakteri alışık olduğumuz hâliyle değil, gençlik yıllarında göreceğiz. Kroll, Warner Bros.’un genç Morpheus’u canlandırması için birçok oyuncuyu değerlendirdiğini belirtiyor.

Lana Wachowski’nin senaryosunu Aleksander Hemon ve David Mitchell ile birlikte kaleme aldığı yeni The Matrix filmi konusunda hakkında herhangi bir detay paylaşılmamış olsa da, Kroll tarafından paylaşılan bu bilgiler karakterlerin geçmişe doğru bir yolculuğa çıkabileceğini gösteriyor. Elbette genç Morpheus’un flashback sahnelerinde yer alması da mümkün ancak bugüne kadar çıkan söylentiler genç Morpheus’un filmde bundan daha önemli bir role sahip olacağını düşündürüyor.

Yeni bir Matrix filminin hazırlık aşamasında olduğu açıklandığı ilk dönemde de genç Morpheus’u beyazperdede görebileceğimiz konuşulmuş, Warner Bros.’un sevilen karaktere hayat vermesi için Michael B. Jordan ile görüştüğü iddia edilmişti. O dönemde çıkan haberlerde Jordan’ın yeni Matrix filminin başrolünü üstleneceği ve filmin yapımcıları arasında yer alacağı belirtiliyordu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada Michael B. Jordan isminin geçmemesi ve Jordan’ın yapım şirketinin de projeye dâhil olmaması, Warner Bros.’un Morpheus rolü için başka bir isme yöneldiğini düşündürüyor. Bu ismin kim olacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

https://www.filmloverss.com/yeni-the-matrix-filminde-genc-morpheus-da-yer-alabilir/
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Keanu Reeves’den Matrix 4 Yorumu GeldiMatrix’in Neo’su Keanu Reeves’i dördüncü bir Matrix filminde yine Neo rolünde izleyeceğimiz, daha önce resmi olarak duyurulmuştu.

Hayranlarını bu haberle sevindiren Keanu Reeves, bir kez daha Neo olarak izleyiciyle buluşmadan önce senaryosunu okuduğu film hakkındaki ilk görüşlerini paylaştı. Reeves, senaryonun oldukça “hırslı” olduğunu düşündüğünü belirtirken aynı zamanda bunun olması gerektiği gibi olduğunu da vurguladı.

En son John Wick 3: Parabellum'da izleyip ve aksiyonun dibine birlikte vurduğumuz Keanu Reeves’in canlandıracağı Neo karakteri bakalım kült film serisinin 4. filmi olan Matrix 4'da neler yaşayacak?

Merakla beklenen Matrix 4'da ünlü aktöre Carrie Anne Moss yine Trinity karakteri olarak eşlik edecek. Filmin çekimlerine 2020 yılında başlanması ve filmin 2022 yılı içerisinde vizyonda izleyici ile buluşması planlanıyor.

Matrix 4'un senaryosunu Aleksandar Hemon, David Mitchell ve Lana Wachowski'den oluşan bir ekip kaleme alırken; filmin yönetmen koltuğunda ise Lana Wachowski oturacak.


https://www.sinemalar.com/haber/8064/keanu-reevesden-matrix-4-yorumu-geldi
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Yeni The Matrix Filminde Genç Morpheus’un Yanı Sıra Genç Neo da Yer Alabilir

Lana Wachowski’nin yazıp yöneteceği, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un başrollerini üstleneceği The Matrix 4’da sadece genç Morpheus’un değil, gençlik yıllarındaki Neo’nun da yer alacağı konuşuluyor.

Sinema tarihinin unutulmaz film serileri arasında yer alan The Matrix, yıllar sonra yeni bir filmle beyazperdeye geri dönüyor. Uzun süredir gündemde olan yeni Matrix filmi için somut adımlar atılmaya başlanması ile birlikte film hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Warner Bros. Picture Group Başkanı Toby Emmerich ağustos ayında yaptığı açıklamada yeni bir Matrix filmi çekileceğini açıklamış, son olarak Sense8’te yönetmen koltuğuna oturan Lana Wachowski‘nin yazıp yöneteceği filmin başrollerini Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss‘un üstleneceği belirtmişti. Orijinal üçlemenin önemli isimlerini bir araya getiren yeni filmde Morpheus’a hayat veren Laurence Fishburne’ün neden yer almadığı merak konusu olurken, kısa süre sonra Variety yazarı Justin Kroll tarafından paylaşılan Fishburne’ün yokluğuna netlik kazandırmıştı. Filmde Morpheus’un gençlik yıllarında göreceğimiz söyleyen Kroll, Warner Bros.’un genç Morpheus’u canlandırması için birçok oyuncuyu değerlendirdiğini belirtmişti.

Kroll, geçtiğimiz günlerde yeni Matrix filmi ile ilgili paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. My Mom’s Basement podcast‘inde konuşan Kroll, filmde sadece genç Morpheus’un değil, genç Neo’nun da yer alacağını açıkladı.

The Matrix 4’un Çekimlerine Şubat Ayında Başlanması Planlanıyor

Lana Wachowski’nin genç Morpheus ve genç Neo’yu canlandıracak isimleri belirlemek için bir süredir sıkı bir çalışma yürütüp oyuncularla görüştüğünü söyleyen Kroll, bu karakterleri kimin canlandıracağı ile ilgili haberleri bir iki hafta içinde duyacağımızı düşünüyor. Zira Kroll’a göre Wachowski filmin çekimlerine önümüzdeki yılın şubat ayında başlamayı planlıyor.

Lana Wachowski’nin senaryosunu Aleksander Hemon ve David Mitchell ile birlikte kaleme aldığı yeni The Matrix filmi konusunda hakkında herhangi bir detay paylaşılmamış olsa da, Kroll tarafından paylaşılan bu bilgiler karakterlerin geçmişe doğru bir yolculuğa çıkabileceğini gösteriyor.

Öte yandan Keanu Reeves filmin başrolünde yer aldığı hâlde genç Neo’nun da hikâyenin bir parçası olması, filmde iki farklı Neo görebileceğimizi düşündürüyor. Bu da iki farklı Morpheus görme ihtimalimizin de olduğunu, yani Laurence Fishburne’ün de filmde yer alabileceğini gösteriyor.


https://www.filmloverss.com/yeni-th...orpheusun-yani-sira-genc-neo-da-yer-alabilir/
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Warner Bros. İki Farklı Matrix Projesi Geliştiriyor

Sosyal medyadan açıklama yapan Zak Penn, Warner Bros.‘un iki farklı Matrix projesi üzerinde çalıştığını duyurdu.

Movieweb‘de yer alan habere göre; iki yıl önce Matrix evrenine geri dönüş yapan Zak Penn, hayranlarının bitmek bilmeyen soruları üzerine şu an geliştirilmekte olan iki Matrix projesinin olduğunu açıkladı. Twitter hesabında; hem kendi projesinden hem de Lana Wachowski‘nin çalışmasından bahseden Penn, “İnsanlar sormaya devam ediyor o halde konuyu netleştireyim; WB’ta iki farklı Matrix projesi var. Ben Matrix evreni zaman çizelgesinin öncesini yazdım. Lana Wachowski, benim çalışmadığım ama görmek için sabırsızlandığım bir devam filmi yönetiyor. Projelerden hiçbiri reboot değil.”

Lana Wachowski‘nin, Matrix 4 filmini yazıp yönettiğini Ağustos ayında duymuştuk. Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss‘un Neo ve Trinity olarak yeniden kamera karşısına geçeceği projenin dışında Zak Penn‘in de Matrix filmlerinden öncesini yazdığını kendi mesajından öğrenmiş olduk.https://frpnet.net/kultur-sanat/sinema-haberleri/warner-bros-iki-farkli-matrix-projesi-gelistiriyor
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Iron Fist Yıldızı Jessica Henwick, Matrix 4 Yolcusu

Netflix‘te yayınlanan Iron Fist dizisinin oyuncularından Jessica Henwick‘in Matrix 4 filmi kadrosuna dahil olacağı belirtildi.Lana Wachowski‘nin yıllar sonra Matrix evrenine döndüğü 4. film, kadro haberleriyle gündemdeki yerini koruyor. Deadline‘da yayınlanan bilgilere göre; Iron Fist dizisinde Colleen Wing rolünde izlediğimiz Jessica Henwick, Matrix devam filminde oynayacak. Keanu Reeves’in Neo, Carrie-Anne Moss’un Trinity rolüne döneceği Matrix 4’te; Yahya Abdul-Mateen’in genç Morpheus, Jada Pinkett Smith’in Niobe olacağı konuşuluyor. Neil Patrick Harris‘in yapımın kadrosuna katıldığını dün duyurmuştuk.

Lana Wachowski‘nin Aleksandar Hemon ve David Mitchell ile senaryosunu yazdığı yeni Matrix filminde, genç aktris Jessica Henwick‘in hangi rol için düşünüldüğünü henüz bilmiyoruz. Matrix 4‘ten yeni haberler için bizi takip etmeyi unutmayın.


https://frpnet.net/kultur-sanat/sinema-haberleri/iron-fist-yildizi-jessica-henwick-matrix-4-yolcusu
 

Divine Heart

Yönetici
Moderator
Katılım
21 Temmuz 2014
Mesajlar
6,175
Puanları
63
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
321
Neil Patrick Harris de Matrix 4 Kadrosuna Katıldı

Matrix 4 filminin oyuncuları arasına eklenen yeni isim Amerikalı aktör Neil Patrick Harris oldu.Warner Bros.‘un Matrix devam filminde “How I Met Your Mother” dizisinin starı Neil Patrick Harris de rol alacak. Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss‘un rollerine geri döneceği yapıma kısa süre önce dahil olan Yahya Abdul-Mateen II ile birlikte taze kan olan Harris‘in canlandıracağı karakter hakkında henüz bilgi paylaşılmadı.

Matrix serisinin yaratıcısı Lana Wachowski‘nin hem yazıp hem yöneteceği Matrix 4‘ün çekimlerine Şubat 2020‘de başlanması bekleniyor. O tarihe kadar kadronun yeni üyelerinin isimlerinin paylaşılmasını beklediğimiz filmde, Jada Pinkett Smith‘in de Niobe rolüne dönebileceği gelen haberler arasında.

https://frpnet.net/kultur-sanat/sinema-haberleri/neil-patrick-harris-de-matrix-4-kadrosuna-katildi
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 5)

Üst