Neler yeni
IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu

MaxiForum.Net Sizlere Instagram, Facebook, YouTube, Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya alanında destek hizmeti sunar, ve yoğun ilgi gören webmaster konularını ele alır. Aynı zamanda da hızlı ve güvenilir bir şekilde ticaret yapma imkanı sağlar.Forumun hiçbir alanında üyelik zorunlu değildir.Yinede dilerseniz bize katılabilirsiniz.

Türkiye’nin güneş gücü 6 GW’ı aştı

Elya

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Ocak ayındaki artış 37 MW oldu

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Ocak ayı kurulu güç verilerini yayınladı.

Kurum tarafından yapılan açıklamadaki verilere göre Türkiye’nin güneş enerjisine dayalı elektrik üretim kapasitesi Ocak ayında 5 MW’lık bölümü lisanslı, 31,9 MW’lık bölümü ise lisanssız alanda olmak üzere 36,9 MW arttı.

Toplam kurulu güç ise 6.032,1 MW’a ulaştı. Bu kurulu gücün 174,7 MW’lık bölümünü lisanslı, 5.857,3 MW’lık bölümünü ise lisanssız elektrik üretim santralleri oluşturuyor.

Türkiye’nin güneş enerjisi gücü 2019’da 932,30 MW artış göstererek yıl sonu itibari ile 5.995,2 MW olmuştu.

aloneboy1903

Aktif Üye
Yazar
Yenilenebilir enerjide bireysel yatırımları(evlere) biraz daha teşvik etseler çok iyi olacak.
Ülke olarak Güneş enerjisinde iyi bir konumdayız ama meyvesini az aldığımızı düşünüyorum. Çin ve İspanya'nın bu konudaki büyük projelerine denk gelmiştim nette. Dünya çapında Güneş gücü üretimi istatistiklerinde ne konumdayız acaba, kafama takıldı şimdi.

esekherif

Çok Aktif Üye
Yazar
Benim sadece senden aldığım enerji 100 mw klaracığım.

aloneboy1903

Aktif Üye
Yazar
Yenilenebilir enerjide bireysel yatırımları(evlere) biraz daha teşvik etseler çok iyi olacak.
Ülke olarak Güneş enerjisinde iyi bir konumdayız ama meyvesini az aldığımızı düşünüyorum. Çin ve İspanya'nın bu konudaki büyük projelerine denk gelmiştim nette. Dünya çapında Güneş gücü üretimi istatistiklerinde ne konumdayız acaba, kafama takıldı şimdi.
Araştırdım biraz. Güneş enerjisi üretiminde zirvede Çin, ABD, Almanya ve Japonya var.
İçlerinde şaşırtıcı olan Almanya. Bizden oldukça kuzeyde olmasına rağmen neredeyse 10 katımıza ulaşmış üretimleri.
Liste burada:
https://www.enerjiatlasi.com/ulkelere-gore-gunes-enerjisi.html
Güneş enerjisinde daha ciddi atılımlar yapacak potansiyelimiz var. Birleşik Krallık'ı geçebilecek potansiyelimiz var.

ismail89

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Çorum sınırları içinde tesadüfen görmüştüm. Yüksek bir yere yapılmış. Yüksek yerlerde bulut daha mı az oluyor? anlayamadım. Aslında genelinden daha soğuk oluyordur orası.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)