sohbet odaları

Türkiye'ye Gelmiş Geçmiş Eniyi Yabancı Oyuncu Kimdir

No1

Kayıtlı Üye
Bana göre Karpatların maradonası George Hagi

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
Bu soruyu 3’e ayirabiliriz

En kariyerli : Roberto Carlos , Eto’o

En basarili; Hagi, Alex de Souza

En Yetenekli Keita, Felipe

BeLa

Bronz Üye
Asla fanatiklik değil ama bu başlığın orjinali Hagi'den sonra olması gerek. Diğerleri roberto carlos ve eto'o harici hagi'nin yanına yaklaşamaz. Hoş Carlos'u da süper kupa finalinde rencide etmişti ya. Neyse. ^^

• Beğen
Tepkiler: No1

Metin

Bronz Üye
Hagi den başkası yalan, Heleki real maçında carlosa attığı çalım efsaneydi. Sol ayağını çok iyi kullanırdı.

• Beğen
Tepkiler: No1

Rorschach

Altın üye
Bence bu tür olayları dönemsel baz almak lazım. Her dönemin şartına göre değerlendirmek gerek.
Genel olarak bir örnek vereyim; Pele dünyanın en çok gol atan ve maçını izlemek için savaşların durduğu, ülkeden çıkmasın diye transfer yasağı getirilen bir futbolcu. Ama dünyanın en iyisi mi derseniz ben hayır derim. Onun döneminde ki futbol ile günümüzün futbolu bir değil. Kaldı ki futbol eğitimi, yaygınlaşması, globalleşmesi vs etkenleri de var. O zamanlar düşük kaliteliydi futbol, aradan sıyrılan sıyrılıyordu ve brazilya gibi bir alandaydı en iyi liglerde değildi. Ronaldo veya Messi aynı şartlarda olsa 2 bin gol atardı kariyerleri boyunca bence.

Buna bakarsak Hagi, Roberto Carlos gelmiş en iyi oyunculardır. Aynı dönemlerde de oynadılar hemen hemen. Alex kariyerli değildi ama ligde en iyi yabancı diyebileceğimiz düzeylere geldi. Futbolculuğu ve efendiliği ile herkesin gönlüne taht kurdu. Bence böyle ayrımlar yapmamak gerek.

JuManJi

Kayıtlı Üye
bence çok gereksiz bir soru Hagi dışında kim diye sorsan belki ama hagi var

BeLa

Bronz Üye
Galatasaray hagi'nin oğlu ilgileniyormuş. Bakarsın Hagi'den sonra yine en iyi Hagi olur ahah.

Yaw alakasız birşey söyleyecem hagi efsaneydi. Süper golleri falan vardı ama Sabri Ugan abimizin anlatımıyla daha lezzetli oluyordu bence.

Bakın şu hagiye bakın şu vuruşa bakın. Enfesssss bu enfess başka ne diyebilirim. ^^

Rigel

Kayıtlı Üye
Kimse lafını etmez ama Taffarel'i unutmamak lazım. Hagi ise bambaşka bir skala. İnsanları kıyaslıyoruz. Tanrıları değil. :)

Bel far niente

Gümüş Üye
Hagi, Alex iyi oyuncuydu, Hagi büyük bir oyuncuydu Alex'in kendisinin bile idolüm dediği adamla kıyas yapmak sadece çekememezliktir.

Onun dışında Rvp, Drogba, Sneijder gibi isimleri izlemekte zevkliydi fenerbahçe nin yıldız oyunculara alerjisi var diye düşünüyorum pek oynatamıyorlar yıldızlarını ama bizde durum tam tersi Sneijder'in Juventusu elediği gol, Drogba'nın madride attığı gol büyük oyuncular büyük maçlar kazandırır, o yüzden büyük oyuncu deriz zaten. Darısı Falcao ya.

KaraBiber

Platin Üye
Alex ve Pierre van hooijdonk benim için :p

Carpediem

Kayıtlı Üye
Evet türkiye'ye çok iyi çok yıldız geldi geçti...

Lakin George Hagi bir efsanedir...

Dahada böyle bir adam geleceğini uzun yıllar düşünmüyorum...

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 11)