Neler yeni
IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu

MaxiForum.Net Sizlere Instagram, Facebook, YouTube, Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya alanında destek hizmeti sunar, ve yoğun ilgi gören webmaster konularını ele alır. Aynı zamanda da hızlı ve güvenilir bir şekilde ticaret yapma imkanı sağlar.Forumun hiçbir alanında üyelik zorunlu değildir.Yinede dilerseniz bize katılabilirsiniz.

Twitter kullanıcısı 150 milyonu aştı…Türkiye nüfusunun iki katı!

yaSmin

Çok Aktif Üye
Yönetici
Katılım
16 Nis 2019
Mesajlar
2,204
Puanları
93
Yaş
116
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
690
Yıllardır hayatımızın bir parçası haline gelen Twitter, 2019’un son çeyreğinde 152 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı.

Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformu Twitter, hem etkisini hem de kullanıcı sayısını her geçen gün daha da artırıyor. Webtekno’da yer alan habere göre; 2019'un sonunda günlük 152 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Her gün neredeyse Türkiye nüfusunun iki katı kadar kullanıcıya ev sahipliği yapan Twitter, bu sayıyı kullanıcılara önerilen tweetlerin yapay zekâ ile belirlenmesi ve böylece kullanıcıların kendileriyle ilgili tweetleri görmesine bağlıyor.

KULLANICI SAYISINI ARTTIRDI

Platformun 2018 yılındaki günlük kullanıcı sayısı 145 milyon, 2017 yılındaki günlük kullanıcı sayısı ise 126 milyondu. Platform, yıllık olarak gerçekleşen bu artışı, zaman tünelinde ve bildirimlerde kullanıcıyla alakalı tweetlerin çıkmasına bağlıyor.

Twitter'ın bu hızla büyümeye devam ederse Facebook ve Snapchat'ten çok daha hızlı bir büyüme kat etmesi bekleniyor.

Öte yandan Twitter, gelirlerinde de bir artış yaşayarak ilk kez 1 milyar dolara yakın bir gelir elde etmeyi başardı.
SÖZCÜ
 

UrophLed

Çok Aktif Üye
Gümüş Üye
Katılım
6 Eyl 2013
Mesajlar
5,910
Puanları
93
Tepkime puanı
593
Bugün toplumsal her hareket sosyal medyada duyuluyor. Eşini bıçaklayıp serbest kalan adamı bile sosyal medya baskısı ile tekrar hapse atılıyor.Sosyal medya artık başlı başına bir muhalif bir ortam oldu.
Dünya çapındaki örgütler ve yapılanmalar bunun ciddi bir güç olduğunu şimdiden fark edip hazırlıklarını buna göre yapıyor.

Ülkemizde ise RTE bunu bir çöplük olarak adlandırılıyor.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst