Neler yeni

Uyumsuzlar

Karga

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Bu konu başlığı altında genel ahlaka aykırı, norm dışı, sizi rahatsız edebilecek paylaşımlar yapılmaktadır. Konu içerisinde gezinirken lütfen bu bilgiyi göz önünde bulundurun.

Malum forumda Mülksüzler konu başlığı altinda başladıgımız serüvene, Uyumsuzlar olarak devam edelim diyorum. İnternet alemi her çeşit iticiliğe, samimiyetsizliğe zemin sunduğu için, burayı sadece metinlerimiz, beğendiğimiz, desteklediğimiz, yaygınlaşmasını arzu ettiğimiz paylaşımlar için kullanma kararı aldık uzun zaman önce.

hadi bakalım...

https://youtu.be/Xi39M_HeSAE

Son düzenleme:

feveran

Çok Aktif Üye
Yönetici
Moderator
Mülksüzler demişken okudunuz mu bilmiyorum ama şahane kitaptır.

Karga

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Mülksüzler demişken okudunuz mu bilmiyorum ama şahane kitaptır.
Sanırım beni en çok etkileyen tarafı 1974 yılında yazılmış olmasıdır. Kuantum, new age, örgütsel psikoloji gibi şimdilerde dünyayı yeniden keşfetmeyi vaad eden birçok konuyu Ursula Le Guin çoktan hatmetmiş, sindirmiş ve üzerine de kitabın içine oya gibi işlemiştir. Geçtigimiz sene aramizdan ayrildı, bu vesileyle yad etmiş olalım. Mülksüzler dahil ilham verici diğer eserlerini de burada işlemeyi çok isterim. Katkı sunmak isterseniz memnuniyet duyarım.

Run

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Psinoza bugün aklımdan geçen şeyi uygulamaya koymuş olman harika. Yıllardır forumlar da bulunan birisi olarak "Mülksüzler" bölümü bir efsane ve yeri dolmaz sanırım. Burada eskilerden arkadaşlar, dostlar var. Yeni tanışıyor olduğumuz ve katkı sunacak kalitede yeni insanlar da var. Forumun en kaliteli sayfası olacağına hiç şüphe yok. O zaman başlasın yeni serüven.

Karga

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Psinoza bugün aklımdan geçen şeyi uygulamaya koymuş olman harika. Yıllardır forumlar da bulunan birisi olarak "Mülksüzler" bölümü bir efsane ve yeri dolmaz sanırım. Burada eskilerden arkadaşlar, dostlar var. Yeni tanışıyor olduğumuz ve katkı sunacak kalitede yeni insanlar da var. Forumun en kaliteli sayfası olacağına hiç şüphe yok. O zaman başlasın yeni serüven.
Sizin dünyanızın, değerlerinizin, mülkiyet rejiminizin, tuzu kuru hayatlarınızın içine sıçacağız! Hadi bakalım dostum :)

Run

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
“İnsanın tekrar tekrar okuduğu, aklının demirbaşları arasında yerini alan ve hayata bakışını değiştiren kitaplar vardır; göz atıp asla baştan sona okumadığı, bir oturuşta okuyup bir hafta sonra unuttuğu kitaplar da.” diyor sevgili George Orwell

Sevgili Psinoza bizlere böyle tekrar tekrar okunacak, aklımızın demirbaşları arasında yer alacak, hayatımızı değiştirecek kitaplar önermek ister misin?
Bugün sevgili Ay hanımla bu konu hakkında biraz sohbet ettik, kendisine kitaplık dan bir kaç öneri sundum. Bu vesileyle bize katılmasını bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ay

Karga

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
“İnsanın tekrar tekrar okuduğu, aklının demirbaşları arasında yerini alan ve hayata bakışını değiştiren kitaplar vardır; göz atıp asla baştan sona okumadığı, bir oturuşta okuyup bir hafta sonra unuttuğu kitaplar da.” diyor sevgili George Orwell

Sevgili Psinoza bizlere böyle tekrar tekrar okunacak, aklımızın demirbaşları arasında yer alacak, hayatımızı değiştirecek kitaplar önermek ister misin?
Bugün sevgili Ay hanımla bu konu hakkında biraz sohbet ettik, kendisine kitaplık dan bir kaç öneri sundum. Bu vesileyle bize katılmasını bekliyorum.
Kitaplar hayatlarımızı değistirir mi bilemem ama bakış açilarımızı genişleşttiği aşikar. Bilumum kitap, film, dizi, müzik önerilerimiz/paylaşımlarımız olacaktır elbette. Fakat okuyucu açısından hangi kitabın vurucu olacağını kestirmek ve bir önerme de bulunmak için onun hangi tarz ile özdeşleştiğini bilmekten geçiyor biraz.Ursula Guin, Sylvia Plath, Virginia Wolf, Simone de Beauvoir gibi kadın yazarlarin yani sıra Santre, Camus, Kafka, Deleuze, Spinoza, Zweng, Oscar Wilde gibi hem felsefe hem öykü/roman yazarlarin eserlerini incelemeyi önerebilirim şuan için. Fakat ileri de konu bağlamında paylaşimlarda bulunabiliriz yine de.

Vague

Moderator
Yazar
Ursula Kroeber Le Guin denilince ilk aklıma gelen Rüyanın Öte Yakası 'dır.
Mülksüzleri okumamıştım. En kısa zaman da okuyacagım. Güzel bir konu içeriğine benziyor. Katılmak isterim.

Karga

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Ursula Kroeber Le Guin denilince ilk aklıma gelen Rüyanın Öte Yakası 'dır.
Mülksüzleri okumamıştım. En kısa zaman da okuyacagım. Güzel bir konu içeriğine benziyor. Katılmak isterim.
Memnuniyet duyarız, içerik konusunda bir sınırlamamız yok, dileyen herkesi bekleriz. İstenildiği an, istenilen herşey paylaşilabilir

Vague

Moderator
Yazar
Memnuniyet duyarız, içerik konusunda bir sınırlamamız yok, dileyen herkesi bekleriz. İstenildiği an, istenilen herşey paylaşilabilir
Ayrı bir konu mu açılacak yoksa bu başlık altından mı devam edecek?
Şimdi önce ki konunuzu bilmediğim için soruyorum. Sanırım bu başlık altından devam ediliyor.

Karga

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Ayrı bir konu mu açılacak yoksa bu başlık altından mı devam edecek?
Şimdi önce ki konunuzu bilmediğim için soruyorum.
Tamamen bu konu başlıģı altından devam ediyoruz. Yani bir konu belirlemeksizin, doğaçlama paylaşımlarda bulunarak etkileşim kuruyoruz. Misal Run Mülksüzler de 60'lı yaşlarda facebookta takılan amcalar gibi şiirler paylaşıyordu en son :)

Vague

Moderator
Yazar
Tamamen bu konu başlıģı altından devam ediyoruz. Yani bir konu belirlemeksizin, doğaçlama paylaşımlarda bulunarak etkileşim kuruyoruz. Misal Run Mülksüzler de 60'lı yaşlarda facebookta takılan amcalar gibi şiirler paylaşıyordu en son :)
Anladım mantığını :)
O halde tam benlikmiş ! Vesile olduğun için teşekkür ediyorum kendi adıma.

Run

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
"...Vermediğimiz şeyi alamazsınız, kendinizi vermeniz gerekir. Devrim'i satın alamazsınız. Devrim'i yapamazsınız. Devrim olabilirsiniz ancak. Devrim ya ruhunuzdadır ya da hiç bir yerde değildir." diyor sevgili Ursula K. Le Guin kitap tanıtımında.

Peki sizce devrim nedir? Ne anlam ifade ediyor. Bir devrim yapmak istiyorsunuz, ne olurdu? Hayal gücünüzü içine katarak yeni bir dünyada oluşturabilirsiniz. Sahi devrim neydi.

Karga

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
George Orwell yalanların egemenliği altında gerçeği söylemek devrimciliktir diyordu, bugün öncelikli devrimci tavır gerçeği bulabilmek, onu korkusuzca haykırabilmektir.

Karga

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Bu sabah radyo da "bana on kere, yüz kere, bin kere, yüz kere, bin kere, kaç kere* diye giden enteresan kelime oyunlariyla dolu bir esere denk gelmiştim. r0se 'nin paylaşımıyla aklıma geldi youtube'den buldum. Ayrıca kedi miyavlamasının hangi müzik aletinden çiktığı da merak konusu, bilen varsa aydılatır umarım.

https://m.youtube.com/watch?v=l3l1du0CzJQ&feature=youtu.be

Vague

Moderator
Yazar
Bu sabah radyo da "bana on kere, yüz kere, bin kere, yüz kere, bin kere, kaç kere* diye giden enteresan kelime oyunlariyla dolu bir esere denk gelmiştim. r0se 'nin paylaşımıyla aklıma geldi youtube'den buldum. Ayrıca kedi miyavlamasının hangi müzik aletinden çiktığı da merak konusu, bilen varsa aydılatır umarım.

https://m.youtube.com/watch?v=l3l1du0CzJQ&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=NlJZR7L9Q20

orjinali buymuş. Fakat ben de o enstrüman hangisi çözemedim .
Ama çok eğlenceli bir şarkı güldürüyor saçma bir şekilde :d

Karga

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
orjinali buymuş. Fakat ben de o enstrüman hangisi çözemedim .
Ama çok eğlenceli bir şarkı güldürüyor saçma bir şekilde :d
Yerli ve çakması daha iyiymiş :) Alo lolalolaa* diyip durdu adam. Telli bir çalgı olsa gerek çözemedim.

Vague

Moderator
Yazar
Yerli ve çakması daha iyiymiş :) Alo lolalolaa* diyip durdu adam. Telli bir çalgı olsa gerek çözemedim.
Evet telli çalgı bulmaya çalışıyorum. Bu konuda aşırı takıntılıyım :) Ya bulunacak ya bulunacak!
Perdesiz bas gitar olabilir ama çok şüphelendim

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 2)