Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programları kesin kayıtlarında istenen belgeler

Dem

Umrumdışı
Yönetici
Kesin kayıtta istenen belgeler nelerdir?
Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programları kesin kayıtlarında;

• Lisans “Not Durum Belgeleri”nin (transkriptinin) aslı veya onaylı örneği [Yabancı uyruklu öğrenciler için lisans ve/veya yüksek lisans “Not Durum Belgeleri”nin (transkriptinin) aslı ve yeminli mütercim tercüman tarafından çevrilmiş noter onaylı Türkçe tercümeleri]
  • Lisans diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (Yabancı uyruklu adaylar için lisans ve/veya yüksek lisans diplomaları veya mezuniyet belgelerinin aslı ve yeminli mütercim tercüman tarafından çevrilmiş noter onaylı Türkçe tercümeleri)
  • Altı adet vesikalık fotoğraf
  • T.C. Nüfus cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı/Pasaport
  • Yeni tarihli Askerlik Durum Belgesi (T.C. vatandaşı erkek adaylar için) (Tecil işlemlerinde kullanılacaktır.)
  • Yabancı uyruklu adaylar için gerektiği takdirde “Anadolu Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi” tarafından onaylanmış TÜRKÇE Yeterlik Belgesi” istenmektedir.2018-2019 Öğretim Yılı Güz Dönemi itibariyle 2 Enstitüden toplam 14 Uzaktan Öğretim Tezsiz YüksekLisans Programı faaliyet göstermektedir

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 6)