sohbet odaları

Vazelin

Abaris

Yönetici
Yönetici
Katılım
24 Mayıs 2016
Mesajlar
33,297
Puanları
93
Tepkime puanı
1,553


Cilt temizliği, yara bakımı ve hatta makyaj temizliği için ayrı ayrı ürünlere her yıl binlerce lira para harcıyoruz. Bu ürünlerin yerine, tek bir ürünle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinizi söylesek ne derdiniz?Eskiden petrol kuyularında çalışan işçiler yaralarını tedavi etme amaçlı vazelin kullanırdı, bu sebeple kozmetik amaçlı piyasaya sürülürken de petrol jeli adını aldı. Bildiğiniz gibi sade, gül kokulu, nane aromalı gibi birçok çeşidi marketlerde ve eczanelerde bulunuyor.

Gelin faydalarını öğrenelim!
O kadar para verip aldığınız birçok ürünün etken maddesi vazelin desek bize kızar mısınız? Evet, doğru söylüyoruz. Cildinizi nemlendirmede, kuruluk ve çatlak gidermede rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yanıklar ve kesikler söz konusu olduğunda da hiç başka ürünlere başvurmadan vazelin uygulayabilirsiniz.
Eğer geçmeyen nasırlarınız varsa, geceden uygulayın ve üzerine çorap giyerek yatın. Sabahına nasırın kuruyup düştüğünü göreceksiniz.Şampuanınız ve saç kreminizin de içinde vazelin bulunur. Saçlarınızı yumuşatır, parlatır ve daha kolay taramanızı sağlar. Ayrıca saçlarınızı derinlemesine besleyerek daha sağlıklı hale getirir ve dökülme sorununu ortadan kaldırır.

Kaşlarınız dökülüyorsa, imdadınıza vazelin koşar. Kaşlarınızın istediğiniz şekilde çıkmasını istiyorsanız bunu vazelin kullanarak yapabilirsiniz.
Saçlarda olduğu gibi tırnaklarda da mucizeler yaratır. Kolay kırılmaları önler ve parlatır.
Bebeklerinizde meydana gelen bez yanıklarının tedavisinde vazelin kullanılır.

Makyajınızı temizlerken tek ihtiyacınız olan şey vazelindir. Hiç uğraştırmadan kolayca çıkar ve cildiniz tahriş olmaz.

Dövme yaptırdıysanız veya yaptırmayı düşünüyorsanız
en az bir ay vazelinle haşır neşir olacaksınız çünkü dövme yapılan bölge de en nihayetinde açık bir yaradır ve devamlı nemli tutulması gerekir ve bunu da vazelinden iyi hiçbir şey sağlayamaz.

Çok aşırı kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz, çünkü güneşli havalarda cildinizi kolaylıkla karartabilir ve özellikle rüzgarlı havalarda dışarıdaki tozun sürdüğünüz bölgeye yapışmasına neden olabilir.

ALINTI..
 

Cigdem

Özel Üye
Katılım
17 Eylül 2013
Mesajlar
12,905
Puanları
93
Konum
Gotham
Tepkime puanı
6,023
fazla yağlı ya, yuze surulunce parıl parıl ortalıkta dısko topu ışıldamaz mı
 

Mastor

Özel Üye
Katılım
11 Nisan 2013
Mesajlar
20,645
Puanları
93
Yaş
28
Konum
Terra Mater
Tepkime puanı
2,387
Vazelin'in en çok sürüldüğü bölge ne dirsek ne yüz ne el ne de topuk filanmış.

N E Y S E . . .
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 4)

Üst