vBulletin Seo nedir?

Metin

Bronz Üye
Katılım
22 Mart 2019
Mesajlar
1,162
Puanları
93
Konum
istanbul
Tepkime puanı
950
Forum yazılımlarında her ne olursa olsun önemsenmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de kuşkusuz ki SEO unsurudur. Genelde insanlar arama motorlarında bir kelime veya cümle arattığında çıkan sonuçlarda en üst siteye girerler. Bu yüzden forumlar içinde seo çok önemlidir. İlgili anahtar kelimelerle listelenip, ilgili konularda en üst sırayı hedeflemek ve amacımıza ulaşmak için ziyaretçi trafiğini artırmak çok önemlidir. Forumlarda en basit haliyle, forumunuzun genel anlamdaki içeriklerine göre keywordslar hazırlanmalı. Konu içerikleri kopyala / yapıştırdan daha çok temiz alıntı olmayan içerikler kullanılmalı ve konu başlıkları konu içeriğine uygun seçilmelidir. Konu etiketleri , konu başlığı ve içeriğine uygun olmalıdır.

Çoğu forum sahipleri yada kullanıcıları kolaylığa kaçmak için otomatik etiket ekleyen eklentiler kullanmakta. Fakat bu eklentiler istenilenden fazla, kimi zaman 15-20 tane alakasız etiket ekleyip size faydadan çok zarar getirebilir. Bir yandan da veritabanını şişirip,öteki yandan bu alakasız etiketler sizi spama sokabilir. Dikkat edilmesi gereken şeyler.

Bugün hali hazırda forumlar için çeşitli Seo yazımları vardır. Bu yazılımlar sizin yerinize bu tür ayarları otomatik olarak gerçekleştirmektedir.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 1, Misafir: 9)

Üst