sohbet odaları

Vegan nedir? Veganlık ne demek?

Metin

Bronz Üye
Katılım
22 Mart 2019
Mesajlar
1,162
Puanları
93
Konum
istanbul
Tepkime puanı
951
Vegan, hayvansal gıdaları yemeyen, hayvanlardan elde edilen ürünleri kullanmayan kişiler için kullanılan bir tabirdir. Veganlık ise hayvansal gıdaları yememeyi ve hayvanlardan elde edilen ürünleri kullanmamayı şiar edinmiş toplulukların oluşturduğu yapıdır. Veganlar ile ilgili bir diğer tabir de "sıkı vejetaryenlik" tabiridir. Vejeteryanlar da bitkisel ürünlerle beslenen, hayvansal ürünleri tüketmeyen kişiler için kullanılan bir terimdir.

 

Cigdem

Özel Üye
Katılım
17 Eylül 2013
Mesajlar
12,907
Puanları
93
Konum
Gotham
Tepkime puanı
6,023
Ay ne gereksiz bir şey ya
Mangal kokusu nasıl cezbetmez sizi
Sucuklu yumurta süt peynir yoğurt
Söyle sicak havada mis gibi ayran
Allah in verdiği nimetlerden istifade edilmeli
Tereyağsiz yemek bile eksik lezzet
 

Alavarez

Bronz Üye
Katılım
16 Şubat 2014
Mesajlar
5,259
Puanları
93
Konum
Ankara
Tepkime puanı
1,564
Kendilerinde gereksiz bi sinir oluyo.Sebebini bilmiyorum.
Ama falafel adamdır.
 

aldebaran

Kayıtlı Üye
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
344
Puanları
28
Tepkime puanı
95
bıdı bıdı muadil yiyecekler diye enerjisiz enerjisiz konuşan insan formları. ya çağ kebabın muadilini bulun ruhumu size satarım. nereden baksan saygısızlık. hayır bir de çok dilli faşist tipler, bişey demeye de gelmiyor. hemmen patır patır saydırmaya başlıyorlar. şepeşilleyi koyarım acımam.

biz türkler olarak beyti kebabı emcükleyen, adanayı tek hamlede yutan, tavuk döneri su gibi içen bir toplumuz. siz kim olarak beytiyi hayatımızdan çıkarmak istiyorsunuz pardon? beytiye karşı duran vatan hainidir net. yani beyti bir mantık-sebep-sonuç olayı değildir. beyti beytidir. dogmadır, tapınma kategorisindedir. beyti mantıkla var olmamıştır, aristoteles kıyası veya klasik mantıkla yok edilemez. beyti varken vegan olan vurduruyordur net. defolun gidin burdan şimdi be.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst