sohbet odaları

Xenforo Site Haritası URL'si

Xander

Emektar Üye
Katılım
22 Mart 2019
Mesajlar
1,275
Puanları
93
Konum
istanbul
Tepkime puanı
1,022
Xenforo Site Haritası URL'si
Forumların ve içeriğin dizine eklenmesi için Google, Bing ve Yahoo’ya gönderilebilecek varsayılan site haritası URL’si nedir?

Evet tüm kutular kontrol edilir
(✔) Site Haritasını Otomatik oluştur
Bu seçenek aktifken, site haritası belirli aralıklarda otomatik olarak oluşturulacaktır. Araçlar > Önbellekleri Yeniden Yapılandır. Mevcut site haritasına sitemap.php bağlantısından ulaşılabilir.

(✔) Arama motorlarına otomatik olarak site haritası gönder
Bir site haritası oluşturulduktan sonra, bu seçenek etkinleştirilirse, güncellenmiş sürüm otomatik olarak belirtilen arama motorlarına gönderilir. {$Url}, site haritası URL'inizle otomatik olarak değiştirilir. Bu seçenek etkinleştirilmemişse, robots.txt dosyasında listeleniyorsa arama motorları yalnızca site haritasını öğrenecek veya siz bunları el ile kendinize gönderdiyseniz.

Site haritası içeriğine dahil et:
Forumlar
Kaynaklar
Etiket
Konu
Kullanıcı
Album
Kategori
Medya öğesi
Kullanıcı albümü dizini
Kullanıcı medyası dizini
Site haritasına eklenecek URL'ler: Dilerseniz normalde site haritasına dahil olmayan ek URL'ler belirtebilirsiniz. (ÖRNEK forum/-/index.rss) Her URL'yi ayrı bir satıra yazın. Bu URL'ler site adresiniz dahilinde olmalıdır, aksi takdirde dahil edilmeyeceklerdir. Kısmi URL'ler otomatik olarak tam URL'leri dönüştürülür.

Bu seçenekler XML site haritasının nasıl oluşturulduğunu ve arama motorlarına gönderileceğini kontrol etmenizi sağlar. Site haritası, sitenizin arama motoru dizinlemesini hızlandırmak için kullanılabilir.

Site haritasını otomatik olarak arama motorlarına gönderme Site haritası oluşturulduktan
sonra, bu seçenek etkinleştirilirse, güncellenmiş sürüm otomatik olarak arama motorlarına gönderilir. Bu seçenek etkinleştirilmezse, arama motorları yalnızca site haritası hakkında robots.txt dosyasında listelenirse veya bunları manuel olarak gönderirse bilir.

Xenforo yardım ve sorularınız için yeni konu açmakdan çekinmeyiniz.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 3, Misafir: 15)

Üst