Neler yeni
IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu

MaxiForum.Net Sizlere Instagram, Facebook, YouTube, Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya alanında destek hizmeti sunar, ve yoğun ilgi gören webmaster konularını ele alır. Aynı zamanda da hızlı ve güvenilir bir şekilde ticaret yapma imkanı sağlar.Forumun hiçbir alanında üyelik zorunlu değildir.Yinede dilerseniz bize katılabilirsiniz.

Ya Hiç Karşılaşmasaydık

EFTELYA

Çok Aktif Üye
Yönetici
Katılım
30 Eki 2014
Mesajlar
16,587
Puanları
93
Konum
Kapadokya
Tepkime puanı
1,114

Psikoterapist Tuğçe Isıyel, kendimiz ve ötekiyle kurduğumuz ilişkilere, yaşamdaki türlü karşılaşmalara dair yazdığı denemeleri okurlarla buluşturuyor.

Karşılaşmalar hep sürer. Bir şeyle karşılaşmamızın bittiğini sandığımızda bile artık o şeyin yokluğuyla karşılaşırız. Hem iç hem de dış dünyamızda…

Bu karşılaşmalarla dönüşür, birleşir, ayrılır; hayatımızı bu karşılaşmalardan inşa ederiz. Karşılaşma dediğimiz, ötekiyle bir araya gelmeyi, yüzleşmeyi, kendini açmayı ve karşı tarafın açılmasını içeriyor.

Karşılaşmalar ilişkileri doğuruyor, birlikteliği sağlıyor. Karşılaşmalarla beraber değişiyoruz, ilişkilerin dönüştürücü işlevi sayesinde başka biçimler alıyoruz.

Yazar Hakkında:

Tuğçe Isıyel, 1986 İstanbul doğumlu. Klinik psikolog, psikoterapist. Eğitim hayatına İstanbul ve kısa bir süre de Londra'da devam etmiştir. Kurucusu olduğu Polente Psikoloji'de yetişkin ve çiftlerle psikoterapi çalışmalarını sürdürüp “Psikanalitik Edebiyat Okumaları” başlıklı bir atölye çalışması yapmaktadır.

2012 yılından beri çeşitli mecralarda inceleme, deneme, eleştiri türünde yazıları yayımlanmaktadır. Tezer Özlü'ye Armağan kitabına yazılarıyla katkıda bulunmuş, İstanbul'un Sakinleri adındaki öykü kitabını ise yayıma hazırlamıştır. Robert A. Johnson'ın She-Kadın Psikolojisini Anlamak ile He-Erkek Psikolojisini Anlamak adlı kitaplarının editörlüğünü yapmıştır.
alıntı
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst